Kara Kuvvetleri Muvazzaf Subaylık Kazananların Yapacakları – Detaylar

Kara Kuvvetleri Muvazzaf Subaylık Kazananların Yapacakları – Detaylar

Kara Kuvvetleri Muvazzaf Subay Adayları bu yazımızda sizlere Kara Kuvvetleri Muvazzaf Subaylık Kazananların Yapacakları – Detaylar hakkında bilgiler vereceğiz.

Kara Kuvvetleri Muvazzaf Subaylık Kazananların Yapacakları 

Türk Silahlı Kuvvetlerine Dış Kaynaktan Subay Alımı seçim aşamaları tamamlanmıştır. Seçim aşamaları sonrasında yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan tüm adaylar başarı sıralamasına tabi tutularak sıralanmıştır.
Başarı sıralaması her bir adayın kayıt hakkı kazandığı anlamına gelmemekte olup, kontenjana girerek kayıt hakkı kazanan adaylara, “… Sınıfında Başarı Sıranız-6 Kayıt Hakkı Kazandınız” şeklinde ifade yazılmış ve ilk grup olarak kayıt hakkı verilmiştir. KAYIT HAKKI KAZANAN adayların kayıtları, 16-18 Mart 2020 tarihlerinde 08:30-16:30 saatleri arasında, 6’ncı maddede belirtilen kayıt merkezlerinde yapılacaktır.
Bir aday birden fazla Kuvvet K.lığının başarı sıralama listesinde bulunabilecektir. Birden fazla Kuvvet K.lığında KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, tercih ettiği Kuvvet K.lığının kayıt merkezine giderek kaydını yaptıracak, kaydını yaptıran adayların diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylıkları sonlandırılacaktır. Herhangi bir Kuvvet Komutanlığına kaydını yaptıran aday daha sonra diğer Kuvvet Komutanlığına geçiş yapamayacaktır.
Kayıt hakkı kazanan adaylardan 18 Mart 2020 (dahil) tarihi 16.30’a kadar kayıt işlemi yaptırmayan adayların adaylıkları sonlandırılacak, HER NE SEBEPLE OLURSA OLSUN İLAVE KAYIT SÜRESİ VERİLMEYECEK, adayın, kayıt hakkı kazanamadığı diğer kuvvet komutanlığındaki başarı sıralamaları devam edecektir.
Türk Silahlı Kuvvetleri subay alımı ikinci kayıt döneminde kayıt hakkı kazanamayan adaylar için üçüncü çağrı yapılmayacaktır. 19 Mart – 10 Nisan 2020 tarihleri arasında eksik kalan kontenjanlar için ayrıca bir ilan yapılmayacak, Kuvvet K.lıkları kayıt merkezlerince kontenjanlar doldurulana kadar sırası gelen aday telefon ile aranarak kayıt için davet edilecektir. Bu nedenle adaylarımızın, sistemde kayıtlı bulunan telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir. Aranıldığında bu telefonlarda bulunmamanız hak kaybına uğramanıza neden olabilecektir.
Size yapılan telefon tebligatından sonra 48 saat içerisinde kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde kayıt hakkınız iptal edilecektir. Tarafınıza kayıt için çağrı yapılması durumunda yapmanız gereken hususlar hakkında 6’ncı maddede bilgi verilmiştir. 10 Nisan 2020 tarihinde kayıt faaliyetleri tamamlanacak olup daha sonra ilave çağrı ve kayıt işlemi yapılmayacaktır.
Sınıf bazında kontenjan miktarları ve en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırası hazırlanmış olup detaylı bilgileri aşağıdaki linkte verilmiştir. En son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırası, kayıt yaptıran aday sayısı ve boş kalan kontenjan bilgilerinin güncellemesi yapılarak adaylar bilgilendirilecektir.
* K.K.K.lığında en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırasını öğrenmek için tıklayınız.
* Dz.K.K.lığında en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırasını öğrenmek için tıklayınız.
* Hv.K.K.lığında en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırasını öğrenmek için tıklayınız.
Herhangi bir Kuvvet K.lığına kayıt yaptıran adayın diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylığı ve kayıt hakkı sonlandırılacaktır.
Tüm adayların arşiv araştırmaları ve güvenlik soruşturmaları devam etmektedir.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı için; 

Seçim aşamalarını başarı ile tamamlayıp KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, 16 – 18 Mart 2020 tarihleri arasında 08:30-16:30 saatleri içerisinde Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi Komutanlığına (İZMİR)şahsen başvuracaklardır. Kayıt başvurusunda bulunan adayların izlemesi gereken yol/işlemler müteakip maddelerde açıklanmıştır.
Kesin kayıt için istenen belgeler;
(a) Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, anne-babasına ait nüfus cüzdanı fotokopisi,
(b) 6 adet biyometrik fotoğraf (arkasına isim ve TC numarası yazılmış şekilde),
(c) İkametgâh ilmuhaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
(ç) Adaya ait vukuatlı nüfus kaydı (aile bilgilerini içerir şekilde, e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
(d) Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
(e) Terhis Belgesi veya Askerlik Durumu Gösterir Belge (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
(f) Lisans Mezuniyet Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
(g) Varsa Lisansüstü Eğitim Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
(ğ) Transkript belgesinin fotokopisi,
(h) Varsa Yabancı Dil Sonuç Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
(ı) Varsa Şehit/Gazi Yakını Olduğunu Gösterir Belge,
(i) Noter onaylı Taahhütname/Yüklenme Senedi, (İndirmek için Tıklayınız)
(j) Kamu kurum/kuruluşunda görev yapmakta iseniz, ayrılış katılış bildirim belgesi veya noter onaylı sureti; özel sektörde görev yapmakta iseniz ilişik kesme belgesi veya noter onaylı sureti,
Kayıt işlemleri için istenen belgeler, mavi plastik telli dosya içerisinde ve yukarıda belirtilen sıraya göre hazırlanarak getirilecektir (Belgeler delinmeyecek her bir belge şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir).

Kursiyer adaylarının kayıt ve katılış işlemleri;  

(a) Adayların kesin kayıt işlemine gelirken belgelerin tam olması gerekmektedir. Eksik belge ile kayıt işlemi yapılmayacaktır. Hak kaybının önlenmesi açısından bu husus büyük önem taşımaktadır.
(b) Adayların katılış işlemleri, kendilerine yukarıda bildirilen tarih aralıklarında Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi Komutanlığında (İZMİR) yapılacaktır. Hatalı katılışlarda tüm sorumluluk adaylara ait olacaktır. Resmi bir mazeret olmaksızın 48 saat içerisinde katılış yapmayan adayların başvuruları sonlandırılacak ve yerine sırası gelen adaylar çağrılacaktır.
(c) Katılış faaliyeti esnasında adayların yanlarında getirmesi/getirmemesi gereken malzemeler:
* Fotoğraf, video, ses kayıt özelliği olan cep telefonu getirilmeyecektir. Telefonlarda sadece Askercell hattına müsaade edilecektir. Akıllı cep telefonu ve dizüstü/tablet bilgisayar vb. kesinlikle GETİRİLMEYECEKTİR.
* Kişisel malzemeler (Ankesörlü telefon için telefon kartı, kol saati, tıraş malzemeleri, diş macunu/fırçası, şampuan, sabun, sabun kutusu, tırnak makası, pamuk, kolonya, kupa bardak, pudra vb.),
* Yeteri kadar para, Banka kartı (Kantinlerden nakit alış-veriş yapılamamaktadır.)
* Mevsime uygun bol miktarda siyah ve desensiz çorap, (İstihkak olarak da dağıtılacaktır.)
* Bol miktarda Haki renkli atlet/fanila ve iç çamaşırı, (İstihkak olarak da dağıtılacaktır.)
* Lacivert/siyah koyu desensiz tek renk şort mayo
* İki adet çamaşır yıkama filesi,(siyah-kirli, beyaz-temiz)
* Yatak kıyafeti (pijama takımı),
* Siyah renkli kurşun, mavi renkli tükenmez/pilot kalem ve silgi, bir adet küçük not defteri, en az iki yüz sayfa, (tercihen kapağı şekilsiz düz mavi renk olan) kareli metot defteri,
* İğne iplik seti, çengelli iğne,
* Siyah ayakkabı boyası,
* Cep feneri,
* Spor ayakkabı, (Katılış yaptığınızda da dağıtılacak, getirmek tercihinize kalmıştır.)
* Mevsime göre sivil elbise (giyecek ve ayakkabı) getirilmelidir. (Eşyalar ihtiyacı karşılayacak kadar olmalı)
NOT: 1.Altı hafta içerisinde yapılacak olan yemin törenine kadar birlik dışına çıkamayacağınızdan dolayı, işlemlerinizi olumlu veya olumsuz olarak etkilememekle beraber yukarıdaki kişisel malzemeleri yanınızda getirmeniz yararınıza olacaktır.
NOT: 2. Tüm adaylar saç (kısa kesim-yanlar düzgün alınmış-subay traşı) ve sakal traşı olmuş olarak (sakalsız) gelecektir.
Başvuru Adresi : Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi Komutanlığı Maltepe Mah. 75.Yıl Cumhuriyet Bulvarı 35310 Güzelbahçe/İZMİR
Telefon No :0 332 234 34 84/85/86/87
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.