Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Öğrenci Alımı - 2019 Öğrenci Alımı

Anasayfa / ASKERİ ALIMLAR / Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Öğrenci Alımı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Öğrenci Alımı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesinde öğrenim görmek isteyen arkadaşlar bu yazımda sizlere Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Öğrenci Alımı hakkında bilgiler vereceğim.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Öğrenci Alımı

Öğrenci alımları her yıl ÖSYM tarafından yapılan TYT – AYT sınavlarının sonuçlarının açıklanmasından sonra alım yapılmaktadır.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Nedir?

Jandarma Genel Komutanlığının temel subay kaynağı olan Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi (JSGF) Ankara ilinde bulunmaktadır. Jandarma Genel Komutanlığı„nın ihtiyaç duyduğu miktarda subay yetiştiren, liseden sonra (5) yıl lisans (üniversite) düzeyinde eğitim-öğretim veren İçişleri Bakanlığına bağlı yükseköğretim kurumudur. JSGF‟de subay diplomasının ulusal ve uluslararası lisans diploması da verilmektedir.

JSGF‟de öğrencilere lisans programı öncesinde nitelikli bir İngilizce hazırlık eğitimi verilmekte ve başarılı öğrencilere yurt dışında dil imkânı sunulmaktadır.

JSGF‟den mezun olan subaylar ülkenin emniyet ve asayişinin sağlanmasında temel rolü oynayan Jandarma Genel Komutanlığı‟nın yönetim kademelerinde muvazzaf subay olarak görev almaktadır. Öğrencilerin bütün ihtiyaçları (Yeme, yatma, giyim, harçlık, eğitim-öğretim vb. ) devlet tarafından karşılanmaktadır.

OKUMALISIN  Sahil Güvenlik Komutanlığı Muvazzaf-Sözleşmeli Astsubay Başvuru Sonuçları Açıklandı.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi 2018 Puanı Neydi?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine ön başvuru yapabilmek için; ÖSYM tarafından yapılan 2018 yılı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS)‟nın Temel Yeterlilik Testi (TYT)‟nden en az 150 veya üzerinde puan almış olmak koşuluyla adayın TYT puanı ile sınavın ikinci oturumundaki Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavından alacağı puan ile birlikte hesaplanacak olan YKS Eşit Ağırlık (EA) puan türünden en az Türkiye‟de 240.000‟inci sıradaki adayın aldığı puanı almış olmak gerekmektedir. Şehit ve vazife malullerinin eş ve çocukları için 2018 yılı YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT)‟nden en az 150 veya üzerinde puan almış olmak koşuluyla adayın TYT puanı ile sınavın ikinci oturumundaki Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavından alacağı puan ile birlikte hesaplanacak olan YKS (EA) puan türünden en az Türkiye‟de 240.000‟inci sıradaki adayın aldığı puanın en az % 80‟ini almış olmak gerekmektedir.

OKUMALISIN  2019 Sahil Güvenlik Astsubay Maaşları Ne Kadar?

2019 alım kılavuzu yaz aylarında yayınlandığın da sizlere buradan duyuracağız. Aşağıdaki uygulamamızı kurarak ücretsiz bildirim alabilirsiniz.

 


HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

ASKERLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için ASKER adaylarına, içerisinde binlerce gerçek ASKERİ mülakat soru ve cevabı olan ASKERİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce ASKER adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

4 Yorumlar

  1. Jsga yks puani ne kadar olacak

  2. Başka bir sayfada kadın alımı olduğu da yazıyor ama.2018 klavuzunda sadece erkek alımı diye gösteriyor . Tam olarak kadın alımı var mı belli mi kesinligi acaba ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekçilik-Android