Kız Arkadaşımla Otelde Kaldım Polis Olmama Engel Olur Mu?

Kız Arkadaşımla Otelde Kaldım Polis Olmama Engel Olur Mu?

Polis Adayları, bu yazımda sizlere Kız Arkadaşımla Otelde Kaldım Polis Olmama Engel Olur Mu? sorusunu cevaplayacağım. Polis alım kılavuzundan yola çıkarak bilgiler vereceğim;

Kız Arkadaşımla Otelde Kaldım Polis Olmama Engel Olur Mu?

Polis alımlarında kılavuzda şu madde yer almaktadır;

Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak.

Açıklama: Arkadaşlar yani otelde kalmak değilde burada direk söylenmek istenilen şey fuhuş amaçlı kullanımlarda ve polis baskının da yakalanma suçlarında sorun olabiliyor.

UYARI: Ben bu yüzden okuldan ya da güvenlik soruşturmam olumsuz geldi diyen arkadaşlarımız varsa bize kendilerine bu konuda direk tebliğ edilen belgeleri bize yollarsa bu konuda daha detaylı bilgiler veririz. Çünkü birçok arkadaş güvenlik soruşturması olumsuz geliyor direk bunu otelde kaldım ondandır diyerek açıklıyor.

OTEL Kayıtlarına Nasıl Bakılıyor?

Kimlik Bildirme Kanunu gereği özel veya resmi, her türlü konaklama, dinlenme bakım ve tedavi tesisleri ve işyerleri ile konutlarda geçici veya sürekli olarak kalanlar, oturanlar, çalışanlar ve ayrılanlar ile araç kiralayan gerçek ve tüzel kişilerin kimliklerinin tespiti ve bildirilmesi bu kanundan dolayı zorunludur.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığına ait online otel kayıtlarının girildiği sistem özel veya resmi, her türlü konaklama, dinlenme bakım ve tedavi tesisleri ve işyerleri ile konutlarda geçici veya sürekli olarak kalanlar, oturanlar, çalışanlar ve ayrılanlar ile araç kiralayan gerçek ve tüzel kişilerin kimliklerinin tespiti için kurumlara gönderilmiştir. Online giriş yapılıyor ve bu girişler kolluk kuvvetleri tarafından görülmektedir.

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!