KPSS Ortaöğretim Polislik Puanı Kaçtır? KPSS Ortaöğretim İle Polis Olunur Mu?

KPSS Ortaöğretim Polislik Puanı Kaçtır? KPSS Ortaöğretim İle Polis Olunur Mu?

KPSS Ortaöğretim Polislik Puanı Kaçtır? KPSS Ortaöğretim İle Polis Olunur Mu?

KPSS Ortaöğretim puanı ile en son alım PÖH alımı oldu. Ancak daha sonra yapılan açıklama ile artık PÖH alımının meslek içerisinden olacağı yönündedir. Meslek içerisinden derken ise; Polis okullarında eğitim görüp polis olarak göreve başlayanlar meslek içerisinde kursa tabi olarak PÖH olabilecekler.

KPSS Ortaöğretim puanı ile ayrıca bir Polis alımı yapılmamaktadır. KPSS ile yapılan polis alımı POMEM ve PAEM’dir. Bunlar için geçerli olan KPSS ise üniversite mezunlarının girdiği KPSS’dir. 

25. Dönem POMEM Özel Harekat Alımında Kullanılan KPSS Puanı

25. Dönem POMEM Özel Harekat olarak Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerine alınan adayların başvuru sürecinde belirtilen puanlar şöyle olmuştu:

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının lise mezunları için KPSS P94 puan türünden en az (65),önlisans mezunları için KPSS P93 puan türünden en az (65),2018 veya 2019 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının lisans mezunları için KPSS P3 puan türünden en az (60) puan almış olmak,

Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise Kamu Personeli Seçme Sınavlarında yukarıda belirlenen puanların en az % 80’ini almış olmak, (lise mezunları için 2018 yılı KPSS P94 puan türünden en az (52),önlisans mezunları için 2018 yılı KPSS P93 puan türünden en az (52),lisans mezunları için 2018 veya 2019 yılı KPSS P3 puan türünden en az (48) puan),(Emniyet Teşkilatında çalışan veya Emniyet Teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda yer almamaktadır.)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.