Live Photo’ları GIF Formatına Çevirin – GIF’ e Nasıl Çevirilir

Live Photo’ları GIF Formatına Çevirin – GIF’ e Nasıl Çevirilir
A+
A-

Teknoloji kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Live Photo’ları GIF Formatına Çevirin – GIF’ e Nasıl Çevirilir hakkında bilgiler vereceğiz.

Live Photo’ları GIF Formatına Çevirin

Dünya genelinde canlı fotoğraf çekebilme imkanı sunan Live Photo özelliği ile çekilen fotoğrafların GIF formatına çevrilmesinin oldukça popüler bir hal aldığı görülüyor.

Pek çok mobil cihaz kullanıcısı Live Photos olarak çektikleri hareketli resimleri daha kullanışlı ve pratik yöntem olan GİFT formatına çevirmek istiyor. Bu sebeple Live Photo’ları GIF formatına çevirme konusu son dönemde en çok araştırılan konuların başında geliyor. Çünkü bu format değişikliği ile birlikte bu özellikte çekilen hareketli resimler sadece iPhone kullanıcıları değil herkesle paylaşılabilmekte ve tüm mobil cihaz kullanıcıları tarafından görülebilmektedir. Dünya genelindeki mobil cihazların sadece yüzde 20’si iPhone olduğu göz önüne alındığında bu format değişikliği oldukça faydalı olduğu görülüyor. Ayrıca bu format değişikliğinde kalite anlamında fotoğraflarda çok fazla bir kayıp yaşanmıyor. Buda görselliği üst düzeyde tutmayı sağlıyor.

Lively Uygulaması İle GIFT Formatına Çevirme

Sanılanın aksine Live Photo’alrın GIFT formatına çevrilmesi son derece hızlı ve ücretsiz bir şekilde yapılabiliyor. Mobil cihazlarınızın uygulama marketlerinden tamamen ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz Lively adlı uygulama sayesinde tüm Live Photo’larınızı GIF formatına ücretsiz bir şekilde çevirme imkânına sahip oluyorsunuz Mobil cihazınıza bu uygulamayı yüklediğiniz zaman uygulama ile birlikte cihazınıda yer alan tüm Live Photo’ları sorunsuz bir şekilde görüntüleyebiliyorsunuz. Uygulama vasıtasıyla cihazınızda olan herhangi bir Live Photo’yu açtığınızda bu fotoğrafı üç değişik format ile kaydetmek şansınız bulunuyor. Uygulama günümüzde ücretsiz anlamda en popüler ve en işlevsel GIFT formatına çevirme uygulamaıs olarak görülüyor.

Bu 3 farklı yöntem arasında hareketli fotoğrafları GIF formatına çevrilmesi oldukça ön plana çıkıyor. Bu format ile elde ettiğiniz fotoğrafların ortalama 4-5 MB gibi bir boyuta sahip olması uygulamanın diğer bir avantajlı yönü olarak ön plana çıkıyor. Eğer uygulamanın daha profesyonel özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız ücreti 2.99 Dolar olan ücretli moduna geçebiliyorsunuz. Uygulamanın ücretsiz modunda GITF formatına çevrilmiş resimlerle ilgili olarak boyut düzenleme, yürütme seçeneği, hız düzenleme gibi ayarlamaları yapabiliyorsunuz. Ayrıca bu uygulama sayesinde dilerseniz Live Photo’ları MOV dosyasına çevirme imkanınızda bulunuyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.