Mac Giriş Ekranınızı Özelleştirin – Mac Giriş Ekranı Nasıl Değiştirilir

Mac Giriş Ekranınızı Özelleştirin – Mac Giriş Ekranı Nasıl Değiştirilir
A+
A-

Teknoloji kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Mac Giriş Ekranınızı Özelleştirin – Mac Giriş Ekranı Nasıl Değiştirilir hakkında bilgiler vereceğiz.

Mac Giriş Ekranınızı Özelleştirin

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de Mac kullanımının giderek yaygınlaştığı görülüyor. Mac kullanıcıları Mac giriş ekranını özelleştirme konusunda bilgi sahibi olmak istiyor.

Mac kullanıcılarının pek çoğu kendi kişisel gayretleri cihazlarında ki menü çubuğunu, Dock ve diğer öğeleri özelleştirebiliyorlar. Fakat kullanıcıların çok büyük bir bölümü giriş ekranında kendi kişisel ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak özelleştirme ve değişikler yapılacağı konusunda bilgi sahibi olmuyor. Kullanıcılar giriş yaparken ev güvenlik tedbirleri almanın yanında kullanıcı adı ve şifre taleplerini aynı anda talep etmek isteyebiliyor. Yada şifrelerini sürekli unutan kullanıcılar giriş ekranlarında şifre ip uçlarını görmek isteyebilir. İşte yapılacak özelleştirmeler ile tüm bunları Mac giriş ekranlarına ekleyebiliyorsunuz.

Mac Giriş Ekranı Özelleştirme İmkanları

Mac giriş ekranı ayarlarının tamamına yakını Sistem Tercihlerini kısmında yer alıyor. Mac giriş ekranı ayarları arasında;

  • Mac giriş ekranı otomatik oturum açmayı etkinleştirme ayarı,
  • Mac giriş ekranı kullanıcı listesini görüntüleme ayarı,
  • Mac giriş ekranı kontrol düğmelerini göstermek ayarı,
  • Mac giriş ekranı VoiceOver’ı açmak ve kapama kontrol ayarı,
  • Mac giriş ekranı diğer işlemler için ince ayarlar yapma ayar kısmı yer alıyor.

Mac giriş ekranı ayarlar ile Mac cihazınızı sizin hayat tarzınıza ve kullanım şeklinize en uygun ve pratik bir şekilde özelleştirebiliyorsunuz.

Mac Giriş Ayarlarının Hızlı Bir Şekilde Özelleştirilmesi Yapılıyor?

Mac giriş ekranı özelleştirilmesinin sorunsuz hızlı bir şekilde yapılması için belirli aşamaları eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekiyor. Maç giriş ekran özelleştirmesi ayarlaması ise şu şekilde gerçekleşiyor;

  • Mac giriş ayarları özelleştirmesi için ilk olarak, menü çubuğundan Apple menüsü ne tıklanmalı. Daha sonra karşınıza gelecek olan Sistem Tercihleri sekmesi tıklanmalı ve Kullanıcılar ve Gruplar’ı bölümünü seçilmesi gerekiyor.
  • Mac giriş ekranında değişiklik işlemine başlamadan önce, Kullanıcılar ve Gruplar tercihlerinin kilidinin açılması gerekiyor.
  • Bunun için karşınıza gelen pencerenin sol alt köşesinde yer alan kilit simgesine tıklanarak daha önce oluşturduğunuz şifrenizi girin ve Kilidi Aç’ı sekmesini tıklayın.
  • Bu aşamadan sonra ise, sol bölmenin altında bulunan Oturum Açma Seçenekleri’ni tıklamanız gerekiyor.
  • Son olarak ise karşınıza gelecek sayfanın sağ tarafında, giriş ekranında kullanmak istediğiniz ayarları seçerek özelleştirme işlemini tamamlıyorsunuz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.