26. Dönem Malatya POMEM Kayıt Duyurusu – Evraklar – Gerekli Belgeler

26. Dönem Malatya POMEM Kayıt Duyurusu – Evraklar – Gerekli Belgeler
A+
A-

POMEM Adaylarburada sizlere 26. Dönem Malatya POMEM Kayıt Duyurusu – Evraklar – Gerekli Belgeler hakkında bilgiler vereceğim.

Malatya POMEM Kayıt Duyurusu – Evraklar – Gerekli Belgeler

*26. Dönem Adayların Getirmesi Gereken Evraklar

*Ek-1 Taahhüt Senedi Doldurma Formu

*Ek-1 Taahhüt Senedi

*Ek-2 Özlük Bİlgileri Formu

*Ek-3 Dosya Tanzim ve Kontrol Formu

1) Adayların geçici kayıt için 06/10/2020 Salı günü saat: 17:00’a  kadar okulumuzda hazır bulunmaları gerekmektedir.

2) Adaylar geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren intibak eğitimi yapılacaktır. Ayrıca geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren adaylar okulumuzda yatılı olarak kalacaklardır.

I- KAYIT İÇİN ADAY ÖĞRENCİLERİN YANINDA GETİRMESİ GEREKEN EVRAKLAR

1-NOTER TARAFINDAN ONAYLANMIŞ TAAHHÜT SENEDİ (PLANLAMASI YAPILAN ADAYLARIN PLANLANDIKLARI POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİNE KAYIT YAPTIRABİLMELERİ İÇİN TAAHHÜT SENEDİNİ NOTERCE TANZİM ETTİRMELERİ GEREKMEKTEDİR. TAAHHÜT SENEDİ MİKTARI 16.025,96 (on altı bin yirmi beş lira doksan altı kuruş) TL’DIR. TAAHHÜT SENEDİ NOTER HUZURUNDA DOLDURULACAKTIR. TAAHHÜT SENEDİ DÜZENLEMEDEN BAŞVURAN ADAYLARIN KAYITLARI YAPILMAYACAKTIR.) TAAHHÜT SENEDİ ÖRNEĞİ VE DOLDURMA TALİMATINI DUYURULAR KISMINDAN İNDİRİLEBİLMEKTEDİR.

2-Adaylar Ek-2 de sunulan Öğrenci Bilgi Formunu eksiksiz bir şekilde mavi tükenmez kalemle doldurup imzalı bir şekilde getireceklerdir.

3-2008 yılı ve öncesinde, Ortaokul ve lisede hazırlık sınıfını okuyanlar ile liseyi 4 yıl okuyanlar (teknik lise, öğretmen lisesi, vb) diplomasında 4 yıl, 1+3 yıl, 3+1 yıl, hazırlık+ 3 yıl ibaresi olanlar varsa diploma aslını veya onaylı örneğini, yoksa mezun olduğu okuldan alınacak imzalı ve mühürlü ayrı bir belgeyi (2) adet fotokopileri ile birlikte getirilecektir. (liseyi 2009 ve sonrasında bitiren adayların 5 yıllık lise bitirmiş olanları diploma veya hazırlık belgesi (2 suret)getirecektir.)

4-Mezun olduğu üniversiteye ait diplomasının aslı veya onaylı örneği ve (2) adet fotokopisi, diploması düzenlenmemiş olanların ise geçici mezuniyet belgesi ve iki (2) adet fotokopisi (YÖK tarafından kabul edilen Yurtdışındaki Yüksek öğretim Kurumlarından Mezun olanlar için olanlar denklik belgesi) (Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle üniversite diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptığı üniversite /enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisans eğitimine devam ettiğini gösterir onaylı belgelerini) getireceklerdir.

5-Askerlik hizmetini yapmış adaylar TERHİS BELGESİ’nin aslı ve 2 adet fotokopisi, yapmamış olanlar ise Tecil tarihi güncel tarihli olacak şekilde (TECİL, HİZMET DURUM BELGESİ, MUAF BELGESİ)  asıllarını ve ikişer (2) adet fotokopilerini getireceklerdir (Barkodlu E-Devlet çıktısı kabul edilecektir). Geçirilen ameliyata ilişkin raporların, askerliğe elverişli olmadığına dair; aldıysa hava değişimine dair tüm raporların getirilmesi gerekmektedir.

6-ADLİ SORUŞTURMA GEÇİREN ADAYLARIN TAMAMI, BUNUNLA İLGİLİ   OLARAK  MAHKEME,   CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI VEYA ADLİ İŞLEMİ YAPAN BİRİMLERDEN ONAYLI VE MÜHÜRLÜ EVRAK ASILLARINI ALARAK GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

7- Nüfus Cüzdanının aslı görülmek kaydı ile 2 adet fotokopisi,

8-Ehliyet Fotokopisi (1 Adet),

9-Yaş düzeltmesi yaptıran adaylar için ilgili mahkeme kararının aslı ve 2 adet fotokopisi,

10-Kendisinde veya eşinde ad – soyad değişikliği yaptıran varsa mahkeme kararı (aslı veya onaylı sureti) ve 2 adet fotokopisi

11-Son altı ay içinde çekilmiş 4 (dört) adet vesikalık fotoğraf ,

12- Evli ise; evlilik cüzdanının ilk 4 (dört) sayfasının 2 adet fotokopisi,

13- Kan Grubu Kartı (Ehliyet ve ya Nüfus cüzdanında yazıyorsa fotokopileri yeterli)

14- Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (E-Devlet Çıktısı kabul edilecektir)

15- İkametgah belgesi (E-Devlet Çıktısı kabul edilecektir)

16- E- Devlet şifresi alarak aktif hale getireceklerdir.

17- Eksik belge kalmaması için hazırlanan belgeler, Ek-3 Dosya Tanzim ve Kontrol Formu ile kontrol edilecektir.

18- BAHSİ GEÇEN TÜM EVRAKLAR MAVİ ŞEFFAF KAPAKLI DOSYA İÇERİSİNDE, AD SOYAD YAZILARAK TESLİM EDİLECEKTİR.

NOT: İstenen belgelerin asıllarını ve 2 şer adet fotokopilerini getirmeyen adayların kesin kayıtları yapılmayacaktır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN DİĞER HUSUSLAR

 1. Eğitim Merkezimizde geçici kayıtlar 06 Ekim 2020 Salı günü sabah saat:08.00’dan itibaren başlayıp aynı gün saat: 17.00’a kadar devam edecektir. Bu nedenle, Eğitim Merkezimize planlaması yapılan öğrenci adaylarının 06 Ekim 2020 Salı günü 08.00-17.00 saatleri arasında Eğitim Merkezimizde hazır bulunmaları gerekmektedir. (Eğitim Merkezimize giriş yaptıktan sonra kayıtları alınan öğrenci adaylarımızın tekrardan dışarıya çıkışlarına izin verilmeyecektir.)
 2. Ses ve görüntü kaydetme ve depolama özelliği bulunan; akıllı cep telefonu, laptop, tablet pc, fotoğraf makinesi, kamera, vb. gibi her türlü cihaz kesinlikle getirilmeyecektir.(
 3. Öğrenci adayları ya da öğrenci yakınları tarafından Eğitim Merkezimize getirilen ya da gönderilen her türlü yiyecek ve içecek maddesi Eğitim Merkezimize alınmayacaktır.
 4. Doktor raporu ya da reçetesi ibraz edilemeyen ilaçlar ile her türlü bitkisel ilaç ve tıbbi malzemeler getirilmeyecektir.
 5. Ustura, açık jilet ile her türlü kesici delici alet getirilmeyecektir.
 6. Öğrenci adayları alyans ve saat hariç her türlü takı veya aksesuarları yanında bulundurmayacaktır.
 7. Her türlü siyasi ya da ideolojik yayın ve malzemeler Eğitim Merkezimize getirilmeyecektir.
 8. Öğrenci adayları; pijama, terlik, havlu, tıraş malzemesi vb. kişisel malzemeleri okula gelirken yanlarında getirmeleri gerekmektedir.
 9. Öğrenci adaylarının mevsim şartlarını göz önünde bulundurarak resmi istihkakları kendilerine dağıtılana kadar giyebilecekleri kıyafetlerini (yeterli sayıda açık renk gömlek, koyu renk kumaş pantolon ve 2 adet açık mavi renkli tişört, koyu renk spor ayakkabı) yanlarında getirmeleri uygun olacaktır. Adayların yanlarında takım elbise getirmelerine gerek yoktur.
 10. Öğrenci adaylarının, eşofman takımı ve spor ayakkabılarını yanlarında getirmeleri uygun olacaktır.
 11. Öğrenci adaylarının siyasi parti, vakıf, sendika, her türlü dernek üyelikleri,( sportif amaçlı dernekler hariç) ticari sicil kayıtlarına dair üyelik ve aidiyetleri var ise üyeliklerini iptal ettirmeleri gerekmektedir.
 12. Yukarıda getirilmesi yasak olarak belirtilen malzemeler, Eğitim Merkezimizin nizamiye giriş kapısında yapılacak olan aramada bulunması halinde Eğitim Merkezimize alınmayacaktır.

NOT: 

Öğrenci adaylarımızın mağdur olmaması için yukarıda belirtilen hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir. Ayrıca, kayıt için gelecek tüm öğrenci adaylarımızın Eğitim Merkezimize gelmeden önce saç ve sakal tıraşı olmaları gerekmektedir.

Öğrenci adaylarımızın, Polis Akademisi Başkanlığı ve Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün internet sitelerini sık sık takip etmeleri gerekmektedir.

Kaynak: Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.