POMEM Mezuniyet Sonrası Birimler Nasıl Seçiliyor?

POMEM Mezuniyet Sonrası Birimler Nasıl Seçiliyor?
A+
A-

POMEM Mezuniyet Sonrası Birimler Nasıl Seçiliyor? sorusu tüm POMEM adayları ve POMEM’den mezun olacakların merak ettiği konuların başında gelmektedir. Bu yazımda sizlere POMEM Mezuniyet Sonrası Birimler Nasıl Seçiliyor? soruna cevap vermeye çalışacağım.

POMEM Mezuniyet Sonrası Birimler Nasıl Seçiliyor?

Polis Akademisi bünyesinde öğrenimini tamamlayan Polis Meslek Eğitim Merkezindeki adaylar eğitim sonunda sonunda mezuniyet ve kura töreninde adayların il tercihleri yapılmaktadır. İl tercihleri adayların eğitim döneminde gösterdiği başarısına göre belirlenmektedir. Aday başarı sırasına göre il seçimi yapmaktadır.

İl seçimini yapan Polis Memuru atandığı ile okuldan kendisine verilen atama belgesi ile ildeki personel şube müdürlüğüne giderek başlamasını yapar. Başlamasını yapan adayların dosyaları hazırlanarak İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürünün onayına gönderilir bu onayda ataması olan personelin nereye gönderileceği yazmaktadır. Atama işlemini personel şube müdürü yapar. Okullardan mezun olan adaylar genellikle ilk olarak Çevik Kuvvet, Trafik , Karakollara gönderilmektedir. Atama yerlerine gönderilen Polis Memuru devamlı burada kalacak diye bir şart yoktur. Ataması olduktan sonra 1 ay içerisinde başka şubeye de gönderilebilir.

Polis Adayı Yetiştiren Okullar Hangileri

Önlisans Mezunları Nasıl Polis Olur

PMYO Adaylarının Dikkatine YKS Başvuruları Başladı

YORUMLAR

 1. Arda dedi ki:

  Selam admin size soru sorabilirmiyim Pmyo 2.yılın sonunda pöh seçmeleri oluyormu oluyorsada gönüllümü giriyoruz yoksa sımavlamı ? Cevablarsanız sevinirim.

  1. Admin dedi ki:

   Genellikle oluyor gönüllü sınav yok

 2. Arda dedi ki:

  Eyw admin saol peki olduk diyelim pöh onun ayrı mülakat varmı

 3. Alihan dedi ki:

  Merhaba admin bir sorum olacak pomeme bir astsubay basvuru yapabilirmi kazanirsa herhangi hukiki engele takilmadan gidebilirmi ? Süreç nasil isliyor

 4. Emre dedi ki:

  Bu atamalar kura ile mi ve nasil oluyo acklar misinz

 5. umayy dedi ki:

  hocam sorum şu ; pmyoda iken pöhe geçmek istiyorum son sene geliyorlar ya yalnızca parkur mu var sözlü mülakat fln var mı sınav nasıl oluyor yukarıda demissiniz ki sınav yok nasıl oluyorrr

 6. Ali dedi ki:

  Pmyo da nasıl oluyor peki
  Yardımcı olursanız sevinirim

  1. Admin dedi ki:

   İkisinde de aynı kardeşim

 7. yadi dedi ki:

  pomem le yunus polis olunurmu

  1. Admin dedi ki:

   evet olunur