POMEM Mezuniyet Sonrası Birimler Nasıl Seçiliyor? - Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları

Anasayfa / POLİS ALIMLARI / POMEM Mezuniyet Sonrası Birimler Nasıl Seçiliyor?

POMEM Mezuniyet Sonrası Birimler Nasıl Seçiliyor?

POMEM Mezuniyet Sonrası Birimler Nasıl Seçiliyor? sorusu tüm POMEM adayları ve POMEM’den mezun olacakların merak ettiği konuların başında gelmektedir. Bu yazımda sizlere POMEM Mezuniyet Sonrası Birimler Nasıl Seçiliyor? soruna cevap vermeye çalışacağım.

POMEM Mezuniyet Sonrası Birimler Nasıl Seçiliyor?

POMEM adayları mezuniyetinden sonra adayların atama işlemleri il müdürlüklerine olur aday burada iş başı yaptıktan sonra birim atamaları gerçekleştirilir.

Birçok aday polis okulundan mezun olunca direk kendinin sivil polis, yunus polisi, çevik kuvvet gibi birimlere direk atanacaklarını düşünüyorlar. Ancak bu böyle değil. Polis okulunu bitirdikten sonra adaylar kura ile görev yapacakları ili seçiyorlar. Daha sonra adaylar seçtikleri illerde göreve başlamak için il personel şubede başlangıç yapacaklar. Personel şubede yapılan başvuru sonrası adayların görev yerleri belli olur.

Adaylar Çevik Kuvvet, Yunuslar, Trafik, Asayiş, Karakol ve Şubeler olmak üzere dağıtılır. Aday atandığı şubeye gidip ora da başlangıç yaptığında ona ne görevde çalışacağı bilgisi verilir. Kısacası polis okulundan mezun olduktan sonra ben şu şubede çalışacağım şu şubeyi seçeceğim diye bir şey yoktur. Yeni mezunlar genellikle Çevik Kuvvet, Yunuslar ve Trafik Şubelerine verilmektedir.

OKUMALISIN  POMEM Kursları - PMYO - PAEM - PÖH Hazırlık Kursları

Polis Adayı Yetiştiren Okullar Hangileri

Önlisans Mezunları Nasıl Polis Olur

PMYO Adaylarının Dikkatine YKS Başvuruları Başladı


HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

6 Yorumlar

  1. Selam admin size soru sorabilirmiyim Pmyo 2.yılın sonunda pöh seçmeleri oluyormu oluyorsada gönüllümü giriyoruz yoksa sımavlamı ? Cevablarsanız sevinirim.

  2. Eyw admin saol peki olduk diyelim pöh onun ayrı mülakat varmı

  3. Merhaba admin bir sorum olacak pomeme bir astsubay basvuru yapabilirmi kazanirsa herhangi hukiki engele takilmadan gidebilirmi ? Süreç nasil isliyor

  4. Bu atamalar kura ile mi ve nasil oluyo acklar misinz

  5. hocam sorum şu ; pmyoda iken pöhe geçmek istiyorum son sene geliyorlar ya yalnızca parkur mu var sözlü mülakat fln var mı sınav nasıl oluyor yukarıda demissiniz ki sınav yok nasıl oluyorrr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir