MSB Tek Hekim Raporu Nasıl Alınır?

MSB Tek Hekim Raporu Nasıl Alınır?

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin sitesinde yayınlanan MSB Tek Hekim Raporu Nasıl Alınır? hakkında bilgiler vereceğim.

MSB Tek Hekim Raporu Tek Hekim Sağlık Raporu

Tek hekim raporunu Aile Hekimliğinden alındığı gibi rapor veren kurum ve kuruluşlardan alınabiliyor. Bazı sağlık ocakları ve aile hekimleri vermeye biliyor o zaman da Devlet Hastanelerinden alabilirsiniz. Sağlık Ocağı, Aile Hekiminize ya da Devlet Hastanesine giderek alabilirsiniz. Tek Hekim raporunu bir hekim tarafından imzalanıp kaşelenmesi gerekmektedir.

Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için adayların tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) “adayın spor (şınav, mekik, koşu) yapmasında sakınca olmadığına dair rapor” almaları gerekmektedir. Adaylar bu rapor ile sınava katılacaktır.

Milli Savunma Bakanlığı alımlarında Tek Hekim Raporunun yanında adaylardan Muvafakat Yazısı da alınıyor. FYT’ye katılacak adaylardan, “FYT’de belirtilen tüm spor ve fiziksel faaliyetleri yapmama engel herhangi bir sağlık problemim ve Kurul Üyelerine bildireceğim hastalığım ve rahatsızlığım bulunmamaktadır ve bu FYT sırasında ortaya çıkabilecek her türlü sağlık  problemimde sorumluluk tarafıma aittir.” ibaresi bulunan “Muvafakat Yazısı”  alınacaktır.

2019 Yılı Kara Kuvvetleri Sözleşmeli Er Tek Hekim Sağlık Raporu İndir

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!