MSÜ Askeri Öğrenci 2'nci Seçim Aşamaları Detaylı Anlatım

Anasayfa / Astsubay MYO / MSÜ Askeri Öğrenci 2’nci Seçim Aşamaları Detaylı Anlatım
MSÜ Askeri Öğrenci 2'nci Seçim Aşamaları Detaylı Anlatım

MSÜ Askeri Öğrenci 2’nci Seçim Aşamaları Detaylı Anlatım

MSÜ adayları bu yazımızda sizlere, MSÜ Askeri Öğrenci 2’nci Seçim Aşamaları Detaylı Anlatım hakkında bilgiler vereceğim.

HARP OKULLARI VE ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULLARI 2’NCİ SEÇİM AŞAMALARI

1) 2019 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ)’nda Milli Savunma Bakanlığınca belirlenecek taban puanı veya daha yüksek puan alan adayların 2’nci seçim aşamalarına katılımı amacıyla yapılacak çağrı https://www.personeltemin.msb.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır.

2) Başvurusu kabul edilen adayların icra edilecek olan 2’nci seçim aşamalarına gelirken beraberlerinde getireceği belgeler https://www.personeltemin.msb.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır. Adayların eksik evrak ile gelmeleri durumunda en kısa zamanda evraklarını tamamlamaları sağlanacak, evraklarını istenen zamanda tamamlayamayan adaylar eleneceklerdir.

3) 2’nci seçim aşamalarına çağrılan adaylar; internette ilân edilen tarih ve saatte, Kara Harp Okulu Komutanlığı/Ankara sınav merkezinde hazır bulunacaklardır. 2’nci seçim aşamaları, sağlık raporu bölümü hariç olmak üzere;

a. Hava Harp Okulu adayları için birinci gün Evrak Kontrol, Kişilik Değerlendirme Testi, Fiziki Değerlendirme, Fiziki Yeterlilik Testi (FYT), ikinci gün Psikomotor Testi, üçüncü gün mülakat sınavları yapılacak şekilde 3 gün,

OKUMALISIN  MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Adayları TYT Konuları ve Soru Dağılımı

b. Diğer Okulların adayları için birinci gün Evrak Kontrol, Kişilik Değerlendirme Testi, Fiziki Değerlendirme, Fiziki Yeterlilik Testi (FYT), ikinci gün mülakat sınavları ile Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (sadece Bando Astsubay Meslek Yüksekokulları için) yapılacak şekilde 2 gün sürecektir.

4) 2019-MSÜ sınavına katılan ve TYT/AYT sınavı başvurusu yapan adaylardan birinci tercihi Hava Harp Okulu olanların (birinci tercihler yeterli olmaz ise diğer tercihlere göre) 2019-MSÜ Sayısal Puanı en yüksekten başlayarak oluşturulacak sıralama listesine göre önceden belirlenen kontenjan miktarı kadar aday Hava Harp Okulu adayı olarak belirlenecek, diğer adayların Hava Harp okulu adaylıkları sonlandırılacaktır. Bu adaylar 2’nci seçim aşamalarında diğer adaylardan farklı olarak Psikomotor Testine tabi tutulacaktır. 2’nci seçim aşamaları sonunda başarılı olan adaylardan “Askeri öğrenci olur, Kategori-1 hava aracında uçucu yetiştirilmeye elverişlidir.” raporu alanlar, 2019-MSÜ Sayısal Puanı (100’lük sisteme dönüştürülerek), FYT ve Mülakat notları, MSB’nin belirleyeceği oranlar dahilinde hesaplanarak sıralanır. Bu adaylardan Öğrenci Seçim Uçuşu (ÖSU) kontenjanına girmeye hak kazananlar ÖSU eğitimine başlatılacaktır. Kontenjana giremeyen adayların Hava Harp Okulu adaylığı sonlandırılacak, varsa diğer tercihleri için adaylıkları devam edecektir. ÖSU’yu başarı ile bitiren adaylar HHO kontenjanı dahilinde yerleştirme esaslarına göre sıralamaya tabi tutulacaklardır.

OKUMALISIN  MSÜ Askeri Öğrenci Sınav Yerleri Açıklandı

 

 


HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

ASKERLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için ASKER adaylarına, içerisinde binlerce gerçek ASKERİ mülakat soru ve cevabı olan ASKERİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce ASKER adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

63 Yorumlar

 1. Ben msu sinavina girdim ama tyt ye basvuru yapamadim bundan sonrasi nasl olacak

 2. Bende aynı başvuru yapmadım

 3. Ben sınava girdim ama başvuru yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 4. Msü taban puanı açıklandımı açıklanmadıysa tahminizce kaç puan olur teşekkür ederim

 5. Msu harp okullari cagrilma puani 280 + sanirim dogru mudur?

 6. 350 puan aldım 20 bindeydim şuan ne yapacağım ? Yks den sonra mi tercih olacak ?

 7. Tercih yapılırken birden fazla askeri kurum tercih edilebilir mi…

 8. 2.secim aşaması Nerede olacak ve 3-4 gün sürüyor dediler peki bu süre içinde Nerede kalacaktır

 9. kalacak yer olarak günlük 10 tlye anlaşmalı otel olacakmış diye duydum doğrumudur ?

 10. Bu seçimlere ne zaman hangi tarihte çağıracaklar bir bilginiz var mı ? Nereden bakacağız mülakata çağırılıp çağırılmayacağımızı bize detaylı bilgi sunar mısınız ?

 11. Kardeşim 2. Seçim aşamalarında yanimizda götüreceğimiz belgeleri belirtmemisin rica etsem söyler misin

 12. yanımızda getirmemiz gerekn evrak ve belgeler nelerdir bulamadım yazınızda da tşkler

 13. Sözlü mülakatta cevabını bilmediğimiz soruya nasıl cevap veririz

 14. 2.seçim aşamalarına giderken götürülmesi gereken evraklar nelerdir bilgisi olan varmı

 15. sağlık yönetmeliği hakkında detaylı bilgiyi nerden bulabilirim

 16. beni 9 temmuz saat 8 de çağırdılar duyurudan 2 gün süreceğini anladım ama intibak eğitimi sağlık muayenesi falan kafamı karıştırdı toplamda kaç gün sürecek çünkü şuan bir işte çalışıyorum ona göre gün izni alıcam cevaplayacak biri varmı ?

 17. Evrak kontrolleri sınav günü mü yapılacak daha mı önce

 18. Arkadaslar ben msü den 298 aldim ve tercih yaptim yaşım nedeniyle harp okullarina tercih yapamadim myo ya tercih yaptim ve tyt icin 50 tl yatirdim ama beni mulakatlara cagirmadilar ne yapmaliyim sinava girmelimiyim

  • MSÜ tercih sonuçlarında eğer bir yer gelmediyse MSÜ hakkın bitmiştir TYT girebilirsin polislik ya da üniversiteye gitmek için

 19. Ben msü sınavından düşük puan aldım ve mülakatlara cağırılmadım şimdi yks sınavından yüksek bir puan alırsam tekrar bir şansım olur mu mülakatlara çagrılırmıyım

 20. 2. seçim aşamalarında MSÜ nün belirlediği kalacak bir yer var mı yoksa herkes kendi imkanı ile mi kalıyor? Var ise kalacak yerin ismi nedir?

 21. Şlm.cocuk.sağlik spor sözlü mülakat.hepsini ctikten sonra tamamen kazanmış o lup kara harp okuluna başlayacakmı

 22. ogrenci seçme uçuşları ne zaman belli olucak
  tarih belli mi

 23. Merhabalar,

  Spor, Sözlü mülakat ve sağlığı da geçtikten sonra AYT ve TYT nin de etkisi olduğunu belirtmişsiniz. Nasıl bir değerlendirme puanlama olacak. Her bir girdinin yüzde kaç etkisi olacak?

  Teşekkürler.

 24. Dövme yasakkı

 25. Merhaba.Ben MSÜ başvurdum Şimdi 7nisanda ki sınavda iyi bir puan aldık diyelim.Sonra haziranı bekleyip TYT AYT sınavında mı qirmek zorundayiz

 26. Yabancı dil bölümünde okuyorum. Bu sene sınava giricem. Asıl hedefim istihbarat. Ama sol elimde sıkıntı var. Beni bilgilendirir misiniz? Sayısal olmadığım için ne olur?

  • Kardeşim Harp okulları ile ilgili tüm bilgiler sitemizde bulunmaktadır. MSÜ Askeri menüsünden her şeyi bulabilirsiniz.

 27. Bu mülakatta sivilce sorun olarak görülüyor mu?

 28. Dudağımın üstünde burnuma kadar uzanan 2 cm lik bir doğuştan yarık var 2 kere ameliyat oldum konuşmamı falan hiçbirşeyimi etkilemiyor sadece gözüküyor işte elenme sebebi mi ?

 29. Msü ilk sınavına girdik mülakatlara cagrilabilmek icin ilk girdigimjz sinavdan en az kac net yapmamiz gerekiyor???

 30. Göz sağlığı hakkında bilgi verir misiniz ikiside 0.25 astigmat var bu kadarı problem olur mu birde yara ve yanık izleri nasıl oluyor onu da açıklarmısınız geçmiş yara ve yanık izleri nasıl değerlendiriliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekçilik-Android