Anasayfa / Astsubay MYO / MSÜ Askeri Öğrenci 2’nci Seçim Aşamaları Detaylı Anlatım
MSÜ Askeri Öğrenci 2'nci Seçim Aşamaları Detaylı Anlatım

MSÜ Askeri Öğrenci 2’nci Seçim Aşamaları Detaylı Anlatım

MSÜ adayları bu yazımızda sizlere, MSÜ Askeri Öğrenci 2’nci Seçim Aşamaları Detaylı Anlatım hakkında bilgiler vereceğim.

HARP OKULLARI VE ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULLARI 2’NCİ SEÇİM AŞAMALARI

1.    MSB Milli Savunma Üniversitesi 2019 Yılı Askeri Öğrenci Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 24 Haziran – 26 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

2.MSÜ Harp Okulları ve Meslek Yüksek Okullarına başvuran adaylar, tercih ettikleri okullar ve MSÜ-2019 puan türleri göz önüne alınarak en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.

3.Hava Harp Okulu adayları “Psikomotor Testi” ve “Öğrenci Seçme Uçuşuna” katılacakları için birinci tercihi HHO olan adaylar arasından MSÜ-2019 sayısal puanına göre en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır. Hava Harp Okulu Psikomotor Testi Nedir? Geçme Önerileri

4.Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Çağrı Esasları:

a.MSÜ-2019 sınavında herhangi bir puan türünden, taban puanı geçen adayların tercihleri arasında Bando Astsubay MYO olanlar, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına gireceklerdir. Adaylar bu haklarından feragat edebilir. Bu durum adayların diğer tercihlerini etkilemeyecektir.

b.MSÜ-2019 sınavında herhangi bir puan türünden, taban puanı geçemeyen adaylardan, Güzel Sanatlar veya Konservatuar Liselerinin Müzik bölümü kaynaklı olan adaylar ile birinci tercihi Bando Astsubay MYO olan adaylardan en yüksek puan türüne göre sıralanarak belirlenen adaylar sadece Bando Astsubay MYO adayı olarak sınavlara çağrılmıştır. Bu adayların diğer tercihleri dikkate alınmayacaktır.

c. Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına girecek adaylar enstrümanlarını da yanlarında getirebileceklerdir. (Piyano ve bateri hariç)

5.    Şehit / Gazi yakını olan adaylardan; taban puanın %90’ı ve fazlası olan adaylara da Şehit-Gazi Kontenjanından çağrı yapılmıştır. Gerekli belgeleri getirmeyen adayların işlemlerine Şehit/Gazi kontenjanından devam edilmeyecektir.

6.Okul ve puan türüne göre çağrı yapılan en düşük aday puanlarını görmek için tıklayınız..

7.   Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte Kara Harp Okulu Komutanlığı (Bakanlıklar/Ankara) adresinde hazır bulunacaklardır.

8.    Seçim Aşaması Faaliyetleri

a.    Hava Harp Okulu adayları için;

1.inci gün  : Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ve Fiziki Yeterlilik Testi.

2.nci gün     : Psikomotor Testi

3.üncü gün : Mülakat, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu tercihi olan adaylar için) ve Hastane Sevk aşamalarından oluşmaktadır.

b.    Diğer adaylar için;

1’inci gün: Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ve Fiziki Yeterlilik Testi.

2’nci gün : Mülakat, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu tercihi olan adaylar için) ve Hastane Sevk aşamalarından oluşmaktadır.

c.Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) giyinmiş olarak gelmeleri gerekmektedir.

ç.Hafta sonlarına sınav planlanmamıştır.

9.Sınavlara gelirken getirmeniz gereken belgeleri görmek için tıklayınız…

10. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

11.Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

12.Kara Harp Okulu Komutanlığında sınavlar süresince adaylara su ve yemek verilecektir.

13.Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

14.Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız…

15.Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız…

Tek Hekim Raporu Örneğine ulaşmak için tıklayınız…

Muvafakatname örneğine ulaşmak için tıklayınız…

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresine bakınız.

İlave sorularla ilgili irtibat numarası         : 0 (312) 562 05 43
Belgegeçer (Fax): 0 (312) 319 43 67

 

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

101 Yorumlar

 1. Ben msu sinavina girdim ama tyt ye basvuru yapamadim bundan sonrasi nasl olacak

 2. Bende aynı başvuru yapmadım

 3. Ben sınava girdim ama başvuru yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 4. Msü taban puanı açıklandımı açıklanmadıysa tahminizce kaç puan olur teşekkür ederim

 5. Msu harp okullari cagrilma puani 280 + sanirim dogru mudur?

 6. 350 puan aldım 20 bindeydim şuan ne yapacağım ? Yks den sonra mi tercih olacak ?

 7. Tercih yapılırken birden fazla askeri kurum tercih edilebilir mi…

 8. 2.secim aşaması Nerede olacak ve 3-4 gün sürüyor dediler peki bu süre içinde Nerede kalacaktır

 9. kalacak yer olarak günlük 10 tlye anlaşmalı otel olacakmış diye duydum doğrumudur ?

 10. Bu seçimlere ne zaman hangi tarihte çağıracaklar bir bilginiz var mı ? Nereden bakacağız mülakata çağırılıp çağırılmayacağımızı bize detaylı bilgi sunar mısınız ?

 11. Kardeşim 2. Seçim aşamalarında yanimizda götüreceğimiz belgeleri belirtmemisin rica etsem söyler misin

 12. yanımızda getirmemiz gerekn evrak ve belgeler nelerdir bulamadım yazınızda da tşkler

 13. Sözlü mülakatta cevabını bilmediğimiz soruya nasıl cevap veririz

 14. 2.seçim aşamalarına giderken götürülmesi gereken evraklar nelerdir bilgisi olan varmı

 15. sağlık yönetmeliği hakkında detaylı bilgiyi nerden bulabilirim

 16. beni 9 temmuz saat 8 de çağırdılar duyurudan 2 gün süreceğini anladım ama intibak eğitimi sağlık muayenesi falan kafamı karıştırdı toplamda kaç gün sürecek çünkü şuan bir işte çalışıyorum ona göre gün izni alıcam cevaplayacak biri varmı ?

 17. Evrak kontrolleri sınav günü mü yapılacak daha mı önce

 18. Arkadaslar ben msü den 298 aldim ve tercih yaptim yaşım nedeniyle harp okullarina tercih yapamadim myo ya tercih yaptim ve tyt icin 50 tl yatirdim ama beni mulakatlara cagirmadilar ne yapmaliyim sinava girmelimiyim

  • MSÜ tercih sonuçlarında eğer bir yer gelmediyse MSÜ hakkın bitmiştir TYT girebilirsin polislik ya da üniversiteye gitmek için

 19. Ben msü sınavından düşük puan aldım ve mülakatlara cağırılmadım şimdi yks sınavından yüksek bir puan alırsam tekrar bir şansım olur mu mülakatlara çagrılırmıyım

 20. 2. seçim aşamalarında MSÜ nün belirlediği kalacak bir yer var mı yoksa herkes kendi imkanı ile mi kalıyor? Var ise kalacak yerin ismi nedir?

 21. Şlm.cocuk.sağlik spor sözlü mülakat.hepsini ctikten sonra tamamen kazanmış o lup kara harp okuluna başlayacakmı

 22. ogrenci seçme uçuşları ne zaman belli olucak
  tarih belli mi

 23. Merhabalar,

  Spor, Sözlü mülakat ve sağlığı da geçtikten sonra AYT ve TYT nin de etkisi olduğunu belirtmişsiniz. Nasıl bir değerlendirme puanlama olacak. Her bir girdinin yüzde kaç etkisi olacak?

  Teşekkürler.

 24. Dövme yasakkı

 25. Merhaba.Ben MSÜ başvurdum Şimdi 7nisanda ki sınavda iyi bir puan aldık diyelim.Sonra haziranı bekleyip TYT AYT sınavında mı qirmek zorundayiz

 26. Yabancı dil bölümünde okuyorum. Bu sene sınava giricem. Asıl hedefim istihbarat. Ama sol elimde sıkıntı var. Beni bilgilendirir misiniz? Sayısal olmadığım için ne olur?

  • Kardeşim Harp okulları ile ilgili tüm bilgiler sitemizde bulunmaktadır. MSÜ Askeri menüsünden her şeyi bulabilirsiniz.

 27. Bu mülakatta sivilce sorun olarak görülüyor mu?

 28. Dudağımın üstünde burnuma kadar uzanan 2 cm lik bir doğuştan yarık var 2 kere ameliyat oldum konuşmamı falan hiçbirşeyimi etkilemiyor sadece gözüküyor işte elenme sebebi mi ?

 29. Msü ilk sınavına girdik mülakatlara cagrilabilmek icin ilk girdigimjz sinavdan en az kac net yapmamiz gerekiyor???

 30. Göz sağlığı hakkında bilgi verir misiniz ikiside 0.25 astigmat var bu kadarı problem olur mu birde yara ve yanık izleri nasıl oluyor onu da açıklarmısınız geçmiş yara ve yanık izleri nasıl değerlendiriliyor

 31. Eşit ağırlık puanım 213.42410 sonuç ne çıkar oğlumun acaba

 32. 2019 msü sınavına girdim tek istegim kara astsubay olmak.tercih sıramın ilk başına kara astsubaylık yazacam bu senedeki msü sonuçlarım ise:sözel 252,eşit agırlık 233,genel puanım 228 Şimdi beni hangi puanlama türünden tabi tutacaklar.

 33. 2019 msü sınavına girdim tek istegim kara astsubay olmak.tercih sıramın ilk başına kara astsubaylık yazacam bu senedeki msü sonuçlarım ise:sözel 252,eşit agırlık233,genel puanım 228 Şimdi beni hangi puanlama türünden tabi tutacaklar.birde internette baktım kara astsubaylık için sözel,sayısal,eşit agırlık puanlarından alım yapacaklarını duyurmuşlar

 34. 2.seçim aşamaları ne zaman başlayacak?

 35. Meraba admin bn menü den 205 puan aldım astsubaylık gelirmi acaba tesekkurler

 36. Abi sağlık için örneğin bacaktaki kılları almak sıkıntı olurmu .

 37. 2.seçim aşamalarında 18 e girmemiş olacağım tek gitmemde bir saknca varmı

 38. İyi geceler oğlum bu yıl ki msü den sayısal 372 puan aldı ilk tercih hava harp fakat sonradan öğrendik havada boy sınırı 1.90 mış oğlum 1.98 cm bu durumda ne olur direk elenir mi yoksa ikinci tercih deniz için mülakata girer mi bilgi verirseniz bu durumda nasıl bir yol izlenir şimdiden teşekkürler

 39. Tercih sonucum : Kontenjana giremediniz yazıyor ek kontenjan açılma ihtimali varmı

 40. admin spor sözlü mülakatlar ve sağlık raporu sürecinde nerede kalabiliriz yani konaklama merkezleri flan var mı varsa nereden başvuru yapacağız

 41. Merhabalar beni ikinci aşamaya Ankaraya çağırdılar ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz .Randevu alma işlemi var o noluyor

 42. Teşekkürler. Ama herhangi bir randevu alma işlemi filan varmı.

 43. Teşekkürler. Ama herhangi bir randevu alma işlemi filan varmı?

 44. Merhaba,

  Oğullarım MSÜ sınavına katıldı büyük oğlum 217 küçük 200 puan aldı ama henüz TYT ve AYT açıklanmadı size sormak istiyorum TYT ve AYT alınan bu puanlar üzerine eklenerek hesaplanıp kazanabilirlermi yoksa puanları yetersiz olduğu için hiç bir bölüme giremezlermi.

  Küçük oğlum UÇAK GÖVDE MOTOR LİSESİ MEZUNU
  Büyük oğlum Sağlık Meslek Lisesi Mezunu

  • MSÜ sınavlarından snra 2. aşama yerleri açıklandı onlara girme hakkı kazandıysalar daha sonra tyt sonuçları ile yeni bir sıralama olacak o ne olur belli değil

 45. Spor mülakat hepsini geçtik sağlık raporunda göz toplamı 2.75 diğer sağlık kontrollerinde geçtik şimdi biz elendikmi

 46. bütün mülakatlardan geçtim sağlık dahil şimdi ise dosyam ankara ya gidicekmiş ben ne zaman haber alırım veya sonucumu nereden öğrenebilirim?

 47. Abi hava harp okuluna girmemiz için ayt tytden minimum kaç net yapmamız gerek yada sayısal alanda nasıl bir sıralama olmalı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir