Anasayfa / Harp Okulları / MSÜ Harp Okulları Öğrencileri Okulda Ne Kadar Maaş Alır?

MSÜ Harp Okulları Öğrencileri Okulda Ne Kadar Maaş Alır?

MSÜ Harp Okulları Adayları bu yazımda sizlere, MSÜ Harp Okulları Öğrencileri Okulda Ne Kadar Maaş Alır? onun hakkında bilgiler vereceğim.

MSÜ Harp Okulları Öğrencileri Okulda Ne Kadar Maaş Alır?

Değerli MSÜ adayları sizlerin sorularını cevaplamaya devam ediyoruz. Aklınıza takılan soruların başında ise okula yerleştiğimde ne kadar maaş alırım?

MSÜ Harp Okullarında öğrenim gören tüm öğrencilerin bütün ihtiyaçları (Yeme, yatma, giyim, harçlık, eğitim-öğretim, vb.) devlet tarafından karşılanmaktadır. MSÜ Harp okullarında öğrenim gören öğrencilere maaş verilmemektedir. Öğrencilere harçlık ve kredi veriliyor. Detaya inmek gerekirse.

Harp Okulları, Milli Savunma Üniversitesine bağlandığından dolayı üniversite öğrencilerine verilen öğrenim kredisi verilmektedir. Ancak Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilen öğrenim kredisi geri ödemelidir.

Devletin verdiği karşılıksız bursa gelirsek bu burs ise harp okullarında öğrenim gören öğrencilere sınıflara göre farklılık gösteriyor. 2016 yılında Harp Okulu öğrencilere verilen burs miktarı hakkında örnek vermek gerekirse; harp okulu 1. sınıfı öğrencisine 289,90 TL, harp okulu son sınıf öğrencisine ise 463,84 TL harçlık ödeniyor.

Bu maaş 2018 yılı itibari ilde daha fazla olmuştur. 2018-2019 Eğitim öğretim için açıklanan burs miktarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

12 Yorumlar

  1. Haftalık mı aylık mı

  2. App store de koysanız keşke ya

  3. bu uygulamayı app store da koysanız keşke

  4. Ben 1 yıl üniversiteye gidip Msü sınavına girdim şuan kyk bursu alıyorum kara harp okulunu kazanırsam bursun devam etme olasılığı var mı

  5. Yeme, yatma, giyim, harçlık, eğitim-öğretim, vb. gibi imkanlar, yüksek lisans öğrencileri için de sağlanıyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir