2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Taban Puanları Düşecek Mi?

Anasayfa / Astsubay MYO / 2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Taban Puanları Düşecek Mi?

2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Taban Puanları Düşecek Mi?

MSÜ adayları 2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Taban Puanları Düşecek Mi? hakkında bilgiler vereceğim. Yazının sonunda sizler için paylaştığım önemli yazıları okumanızı öneririm. 

2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Taban Puanları Düşecek Mi?

MSÜ adayları 07 Nisan 2019 tarihinde yapılan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’na (2019-MSÜ) 379 bin 796 aday katıldı. Testte adaylara Türkçe ve temel matematikten 40’ar, fen bilimleri ve sosyal bilimlerden 20’şer soru yer alacağını aktaran Aygün, adaylara 135 dakika süre  tanındı. ÖSYM, sınav sonuçlarını 26 Nisan’da açıklayacak.

Sınava katılan adayların birçoğu ve geçen yıl sınava katılan adaylardan gelen yorumlara göre sınavın geçen yıla göre oldukça zor olduğu söyleniyor. Bize göre 2018 yılına göre puanların düşeceği görülüyor zaten taban puanlar sınava katılan adayların başarılarına göre değişiklik gösterebiliyor. Eğer sınava katılan adayların başarıları 2018 yılındaki veriler aşağıda var ondan daha düşük bir ortalama yaptıysa puanlar düşebilir.

OKUMALISIN  MSÜ Mülakatlarında Neler Olacak ?

2018 yılında ÖSYM tarafından MSÜ sınavı sonucu ile yayınlanan sayısal bilgiler aşağıdaki gibidir.

MSÜ HARP OKULLARI VE ASTSUBAY MYO TABAN PUANLARI

MSÜ Sınav Sonucuna Göre 2’nci Aşamaya Kimler Katılacak?

MSÜ Askeri Öğrenci 2’nci Seçim Aşamaları Detaylı Anlatım

MSÜ 2’nci Seçim Aşamaları Kaç Gün Sürmektedir?

MSÜ Aday Değerlendirme Puanı Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Başvuru Şartları Belli Oldu Tıkla 


HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

ASKERLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için ASKER adaylarına, içerisinde binlerce gerçek ASKERİ mülakat soru ve cevabı olan ASKERİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce ASKER adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

2 Yorumlar

  1. Puanlar düşer ise kaç puan düşer sizce 15 puan felan düşer mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekçilik-Android