Anasayfa / Astsubay MYO / Kimler MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Tercihleri Yapacak?

Kimler MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Tercihleri Yapacak?

MSÜ adayları Kimler MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Tercihleri Yapacak? hakkında bilgiler vereceğim. Yazının sonunda sizler için paylaştığım önemli yazıları okumanızı öneririm. 

Kimler MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Tercihleri Yapacak?

Adayların tercih işlemleri sırasında hata yapmamaları ve hak kaybına uğramamaları için duyuruyu dikkatli bir şekilde okumaları gerekmektedir.

Kara Harp Okulunda (ANKARA) yapılacak 2’nci Seçim Aşamalarına, sadece tercih yapan adaylar çağırılacaktır.

2019-MSÜ’ye katılan adaylardan ilgili MSÜ ağırlıklı puanları hesaplanan adaylar tercih yapabilecektir.

Açıklama: Yani burada ÖSYM tarafından yapılan MSÜ Sınavına katılıp puanı hesaplanan adayların hepsi tercih yapabilecektir deniliyor. 

Adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini 29 Nisan 2019 – 17 Mayıs 2019 (saat 23:59’a kadar) yapmaları gerekmektedir. Belirtilen süre içerisinde tercihini yapmayan adaylar, 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılmayacaktır

Şehit/Gazi çocuğu olan adayların dikkatine! Şehit ve gazi çocuğu olan adaylar tercih işlemleri sırasında Bilgilerim sekmesinden Şehit / Gazi Belgesi yükle düğmesine basarak ilgili kurumlardan aldıkları “Şehit/Gazi Yakını” belgelerini uygun formatta yükleyeceklerdir. Şehit ve gazi çocuklarından 2019-MSÜ sınavında belirlenecek “Seçim Aşamaları Çağrı Taban Puanının” %90’nını alanlar, ikinci seçim aşamalarına çağırılacaktır. Aday çağrı sayıları kontenjan miktarına göre belirlenecektir.

Hava Harp Okulu (HHO)’nu tercih edecek adayların dikkatine! HHO için yapılacak seçim aşamalarına sadece ilk tercihi HHO olan adaylar arasından MSÜ-SAY puan sırası ve çağrı kontenjanına göre çağrı yapılacaktır. HHO’nu ikinci ve sonraki tercihlerine koyan adaylar HHO için aday olamayacaklardır.

Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu (Bando MYO)’nu tercih edecek adayların dikkatine! Bando MYO tercih eden adaylar (sırası önemli değil sadece tercihlerin arasında olması önemlidir.) mülakat aşamasını müteakip Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına alınacaktır. Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, teori ve çalgı performansı olmak üzere iki ana bölümden oluşacaktır.

MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Tercihleri Başladı – TIKLAYIN

MSÜ Sınav Sonucuna Göre 2’nci Aşamaya Kimler Katılacak?

MSÜ Fiziki Yeterlilik Spor Mülakatı Videosu

MSÜ Askeri Öğrenci 2’nci Seçim Aşamaları Detaylı Anlatım

MSÜ 2’nci Seçim Aşamaları Kaç Gün Sürmektedir?

MSÜ Aday Değerlendirme Puanı Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

2019 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Başvuru Şartları Belli Oldu Tıkla 

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

10 Yorumlar

 1. Selamun Aleykum Bir Şey Sorucaktım Ben 179 Puan Aldım Msü den Ast. Veya Subay Olma Şansım Varmı Bunu Anlayamadım Bi Türlü Okudum Bilgilerde Puanın Hesaplanırsa Yeterli Diyo Yani Tercih Yaparsam Yinede Çağrılma Şansım Oluyomu ?

  • Puanın hesaplanırsa tercih yaparsın fakat puanın düşük çağrılman imkansız degil ama çok zor
   yaşın tutuyorsa seneye ki sınava gir.

 2. 206 puan aldim cagirabilirlermi acaba?

 3. Ben gazi çocuguyum babam terörle mücadale gazi eşit ağırlık 215 sözel 238 aldım kara astsubaylık meslek yüksek okulu yazdım tercihte en başa gelirmi yardımcı olursanız sevinirim

 4. Tuba 21 Haziran 2019 den 10:08
  Moderatör onayı bekleniyor
  Oglum 259,06654 puan aldı. Kara Harp Okulu Komutanlığına çağrıldı. Fakat subaylik içinmi assubaylik içinmi çağrıldı bilmiyoruz. Assubaylik içinse göndermeyi düşünmüyoruz. Subaylik için puanı yaterli mi? Teşekkürler. Eşit ağırlık puanı 262,26172

  • Harp okulu puanları ile astusbaylık taban puanları yayınlandı o puanlar arasında ise harp okulu değilse astsubaylık tüm aşamalar harp okulunda olacak ondan dolayı yer orası görünüyor

 5. Merhaba kızım 218 puan aldı
  okul puanı da dahil oluyormu
  76 punı
  294 yapıyor şansı varmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir