MSÜ Hava Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları

MSÜ Hava Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları

MSÜ adayları bu yazımda sizlere MSÜ Hava Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları neler olduğu hakkında bilgiler vereceğim.

MSÜ Hava Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları

1. 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı MSÜ Hava Harp Okulu (HHO) öğrenci temini seçim aşamalarını başarı ile tamamladınız, tebrik ederiz.

2. Bir sonraki aşama olan “Öğrenci Seçme Uçuşu (ÖSU)” hâlihazırda tamamlanmış/devam etmektedir.

3. ÖSU aşamasını başarı ile tamamlayan ve kontenjan içerisinde yer alan adaylar intibak eğitimine katılmaya hak kazanacaklardır.

4. ÖSU aşaması devam eden ve https://www.msu.edu.tr internet adresinde ilan edilen sıralama listesinde kontenjan içerisinde yer alan adaylara ÖSU’yu başarı ile bitirmeleri halinde çağrı yapılacaktır.

5. ÖSU aşamasını başarı ile bitiren ancak kontenjana giremeyen adaylara yerleştirme işlemleri süresince kontenjan açığı oluşması halinde çağrı yapılacaktır.

6. Adaylar; kontenjanın dolması veya ÖSU aşamasından elenmeleri durumunda diğer tercihlerinde bulunan okullara, sıralamalarına göre yerleştirilecektir.

7. Hava Kuvvetleri Komutanlığı namına KHO K.lığında okumak üzere istihkâm sınıfına aday seçiminde; ilk tercihi HHO olan ve tercih döneminde PERTEBİS programı üzerinden Hava Kuvvetleri Komutanlığı namına KHO’nda istihkâm sınıfında okumak istiyorum şeklinde tercih yapan adaylardan;

a. ÖSU Kontenjanına giremeyen,

b. Askeri Öğrenci olur. Kategori -1 Hava aracında uçucu yetiştirilmeye elverişli değildir.” Kararlı sağlık raporu alan adaylar ADP sıralamasına göre yerleştirilecektir. ÖSU kontenjanına girerek ÖSU aşamasına katılan adayların istihkâm tercihleri yok sayılacaktır. HHO istihkâm sınıfına erkek adaylar seçilecektir.

8. Aday Yerleştirme işlemleri kapsamında;

a. Çağrı ve kayıt işlemleri 23 Ağustos-07 Eylül 2021 (son çağrı tarihi 07 Eylül 2021 saat 17.00’ye kadar) tarihleri arasında yapılacaktır.

b. Kontenjanlarda eksik kalması halinde ek çağrı ve kayıt işlemleri 08-17 Eylül 2021 (son çağrı tarihi 17 Eylül 2021 saat 17.00’ye kadar) tarihleri arasında yapılacaktır.

c. Çağrı işlemleri MSÜ Rektörlük yerleşkesinde teşkil edilen “Aday Çağrı Komisyonları” tarafından, kayıt işlemleri ise Hava Harp Okulu Yeşilköy/İSTANBUL’da – Yalova Hava Meydan K.lığı’nda şahsen yapılacaktır.

9. Aday yerleştirme işlemleri süresince 23 Ağustos-07 Eylül 2021 öncelik aday tercihleri ve Aday Değerlendirme Puanı Sırası olacaktır. Öncelikli tercihlerine sıra gelme ihtimali olan adaylar, diğer tercihlerinde sıraları gelse dahi sırasının geldiği okulda kontenjanı ayrılmış olarak yerleştirme işlemlerinin son gününe kadar (07 Eylül 2021 tarihine kadar) öncelikli tercihlerine yerleşebilmeleri için bekletilecektir.

 

2021 HAVA HARP OKULU YERLEŞTİRME DUYURUSU 

indirmek için tıklayınız.

YORUMLAR

  1. Süleyman dedi ki:

    Selamın aleyküm benim babam gazi ben hava harp istiyorum sadece tyt den giricem demi yardım ederseniz sevinirim gazi ve şehit yakınlarıyla alakalı konulardan da bahsederseniz sevirim

    1. Admin dedi ki:

      2020 MSÜ alımları henüz açıklanamdı şubat ayında felan oluyor MSÜ sınavı var onun