MSÜ Hava Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları

MSÜ Hava Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları

MSÜ adayları bu yazımda sizlere MSÜ Hava Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları neler olduğu hakkında bilgiler vereceğim.

MSÜ Hava Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları

1. 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı MSÜ Hava Harp Okulu (HHO) öğrenci temini seçim aşamalarını başarı ile tamamladınız.

2. Bir sonraki aşama olan “Öğrenci Seçme Uçuşu (ÖSU)” hâlihazırda tamamlanmış/devam etmektedir.

3. ÖSU aşamasını başarı ile tamamlayan ve kontenjan içerisinde yer alan adaylar intibak eğitimine katılmaya hak kazanacaklardır.

4. ÖSU aşaması devam eden ve https://www.msu.edu.tr internet adresinde ilan edilen sıralama listesinde kontenjan içerisinde yer alan adaylara ÖSU’yu başarı ile bitirmeleri halinde çağrı yapılacaktır.

5. ÖSU aşamasını başarı ile bitiren ancak kontenjana giremeyen adaylara yerleştirme işlemleri süresince kontenjan açığı oluşması halinde çağrı yapılacaktır.

6. Adaylar; kontenjanın dolması veya ÖSU aşamasından elenmeleri durumunda diğer tercihlerinde bulunan okullara, sıralamalarına göre yerleştirilecektir.

7. Hava Kuvvetleri Komutanlığı namına KHO K.lığında okumak üzere istihkâm sınıfına aday seçiminde; ilk tercihi HHO olan ve tercih döneminde PERTEBİS programı üzerinden Hava Kuvvetleri Komutanlığı namına KHO’nda istihkâm sınıfında okumak istiyorum şeklinde tercih yapan adaylardan;

(1). ÖSU Kontenjanına giremeyen,

(2). Askeri Öğrenci olur. Kategori -1 Hava aracında uçucu yetiştirilmeye elverişli değildir.” Kararlı sağlık raporu alan adaylar ADP sıralamasına göre yerleştirilecektir. ÖSU kontenjanına girerek ÖSU aşamasına katılan adayların istihkâm tercihleri yok sayılacaktır. HHO istihkâm sınıfına erkek adaylar seçilecektir.

8. Aday Yerleştirme işlemleri kapsamında;

a. Çağrı ve kayıt işlemleri 31 Ağustos 2020 – 13 Eylül 2020 (son çağrı tarihi 13 Eylül 2020) tarihleri arasında (Cumartesi ve Pazar günleri dahil çağrı ve kayıt işlemleri 17:00’a kadar),

b. Kontenjanlarda eksik kalması halinde ek çağrı ve kayıt işlemleri 14-18 Eylül 2020 (son çağrı tarihi 18 Eylül 2020) tarihleri arasında yapılacaktır.

c. Çağrı işlemleri MSÜ Rektörlük yerleşkesinde teşkil edilen “Aday Çağrı Komisyonları” tarafından, kayıt işlemleri ise Hava Harp Okulu Yeşilköy/İSTANBULYalova Hava Meydan K.lığı’nda şahsen yapılacaktır.

9. Aday yerleştirme işlemleri süresince (31 Ağustos-13 Eylül 2020) öncelik aday tercihleri ve Aday Değerlendirme Puanı Sırası olacaktır. Öncelikli tercihlerine sıra gelme ihtimali olan adaylar, diğer tercihlerinde sıraları gelse dahi, sırasının geldiği okulda kontenjanı ayrılmış olarak yerleştirme işlemlerinin son gününe kadar (13 Eylül 2020 tarihine kadar) öncelikli tercihlerine yerleşebilmeleri için bekletilecektir.

10. Ek yerleştirme işlemleri sürecinde ise (14-18 Eylül 2020) intibak eğitimlerinin planlanan zamanda ve etkin icrası ile Harp Okullarının belirlenen zamanda eğitim ve öğretime başlayabilmeleri maksadıyla okullar tarafından günlük olarak veya gün içinde birden fazla kez bildirilecek boş kontenjanlara, Aday Değerlendirme Puanı Sırasına göre sırası gelen aday tercih önceliğine bakılmaksızın tercihleri arasında boş kontenjanı olan okul bulunması halinde ilgili okula yerleştirileceklerdir (Ek yerleştirmede; yerleştirmesi yapılan adayların, sonraki günlerde (18 Eylül 2020 tarihine kadar) öncelikli tercihlerinde boş kontenjan oluşması, bu adaylara öncelikli tercihine yerleşme hakkı vermez).

11. 31 Ağustos 2020 tarihinden itibaren, Sıralama Listelerinde yer alan adayların tercih ettikleri okullardaki “Aday Değerlendirme Puanı Sıraları” ile ilgili okullarda çağrı yapılan en son adayın “Aday Değerlendirme Puanı Sırası” kontenjanlar dolana kadar her gün https://www.msu.edu.tr internet adresinden yayınlanacaktır.

12. 31 Ağustos 2020 tarihinden itibaren https://www.msu.edu.tr internet adresinden yayınlanan listelerde yer alan adaylara “Aday Çağrı Komisyonu” tarafından; 2020-MSÜ sınavına müracaat ederken ÖSYM’ye ve tercih yaparken PERTEM’e belirttikleri telefon numaralarından kayıt yaptırma hakkını kazandıkları okul için çağrı yapılacaktır.

13. Kendisine MSÜ internet adresi üzerinden çağrı yapılan her aday, ilgili okula kayıt yaptırıp yaptırmayacağı beyanını 24 saat içinde MSÜ Rektörlüğüne bildirmek zorundadır. Adaylara internetten yapılan çağrı tebligat yerine geçmektedir. Kayıt işlemlerini hızlandırmak amacıyla adaylar telefon numaralarından da aranacaktır. Tercih ettikleri herhangi bir okula yerleşmeye hak kazanmış adaylardan, çağrılarının internette yayınlandığı tarih ve saatten itibaren, 24 saat içinde MSÜ’ni arayarak geleceğini beyan etmeyen (çağrı yapıldığı okul için Aday Çağrı Komisyonu tarafından 24 saat içinde 3 defa aranıp ulaşılamayan) adayların “HARP OKULU ADAYLIKLARI SONLANDIRILACAKTIR” (var ise Astsubay Meslek Yüksekokulu adaylıkları devam eder). Telefon numaralarınızda bir değişiklik oldu ise mutlak suretle MSÜ Rektörlüğüne bildiriniz.

14. Yerleştirme işlemleri süresince gün içerisinde birden fazla çağrı yapılabilecektir.

15. 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Hava Harp Okulu İntibak Eğitimleri 13 Eylül 2020 tarihinden itibaren Hava Harp Okulu Yeşilköy/İSTANBUL-Yalova Hava Meydan K.lığı’nda başlayacaktır.

16. Kayıt yaptıracağını beyan eden her aday; beyan tarihinden sonraki 2 gün içerisinde Hava Harp Okulu Yeşilköy/İSTANBUL-Yalova Hava Meydan K.lığı’nda şahsen kayıt yaptırmak zorundadır. 31 Ağustos – 12 Eylül 2020 tarihleri arasında kayıt yaptıran adaylar 13 Eylül 2020 tarihinde Hava Harp Okulu Yeşilköy/İSTANBUL-Yalova Hava Meydan K.lığı’nda intibak eğitimleri için katılışlarını yapmak üzere evlerine gönderilecektir. Söz konusu adaylardan 13 Eylül 2020 saat 17.00’a kadar geçerli bir mazereti olmaksızın katılışını gerçekleştirmeyenlerin “Askeri Öğrenci Adaylıkları” sonlandırılacaktır. Geçerli mazereti olan adaylar Aday Çağrı Komisyonunu arayarak bildirdikleri mazeretlerinin onaylaması durumunda Aday Çağrı Komisyonu tarafından bildirilecek tarihte kayıt yaptırabilirler.

13 Eylül 2020 tarihinden itibaren kayıt yaptıracak adaylar kayıt işlemlerini yaptırdıktan sonra evlerine gönderilmeksizin hemen intibak eğitimine alınacaklarından dolayı aşağıda belirtilen belge ve malzemeleri mutlaka yanlarında getirmelidirler.

17. Hava Kuvvetleri Komutanlığı namına Kara Harp Okulunda istikam sınıfına çağrılan adaylar; Kara Harp Okulu ilan metinde belirtilen sürelerde ve şartlarda Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi/İZMİR’e Kara Harp Okulu tarafından istenen belge ve malzemeler ile şahsen katılış yapacaklardır.

18. Hava Harp Okuluna kayıt yaptıran, kayıt yaptıran ve ayrılan, intibak eğitimine katılan, intibak eğitimine katılıp ayrılan adaylar, Asb.MYO tercihlerinde sıra gelse dahi geçiş yapamayacaklardır.

19. Adayların kayıt işlemleri için yanlarında getirmeleri gereken belgeler aşağıdadır.

20. Adayların kayıt işlemleri için yanlarında getirmeleri gereken malzemeler aşağıdadır.

21. Hava Harp Okulu ulaşım bilgileri aşağıdadır.

RESMİ DUYURU İÇİN TIKLAYINIZ. 

BU İLAN AYNI ZAMANDA TEBLİGAT YERİNE GEÇMEKTEDİR.

MSÜ Rektörlüğü İletişim Bilgileri : 0212 398 01 60
Hava Harp Okulu İletişim Bilgileri : 0212 663 24 90 / 4216 -4566
Yalova Hava Meydan K.Lığı İletişim Bilgileri : 0226 353 20 28 / 4227 -4331

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

  1. Süleyman dedi ki:

    Selamın aleyküm benim babam gazi ben hava harp istiyorum sadece tyt den giricem demi yardım ederseniz sevinirim gazi ve şehit yakınlarıyla alakalı konulardan da bahsederseniz sevirim

    1. Admin dedi ki:

      2020 MSÜ alımları henüz açıklanamdı şubat ayında felan oluyor MSÜ sınavı var onun

error: Content is protected !!