MSÜ Hava Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları

MSÜ Hava Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları

MSÜ adayları bu yazımda sizlere MSÜ Hava Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları neler olduğu hakkında bilgiler vereceğim.

MSÜ Hava Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları

Alım sonuçlarının ardından alım işlemlerinden sorumlu Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin sitesinden yapılan duyuru aşağıdaki gibidir. Güncel bilgileri kontrol etmek için Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin sitesini takip etmenizi öneririm. 

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ (MSÜ) HAVA HARP OKULU ÖĞRENCİ YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ İLAN METNİ

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında MSÜ Hava Harp Okulu seçim aşamalarını başarı ile tamamladınız.

Bir sonraki aşama olan “Öğrenci Seçme Uçuşu (ÖSU)” hâlihazırda tamamlanmış/devam etmektedir.

ÖSU aşamasını başarı ile tamamlayan ve kontenjan içerisinde yer alan adaylar intibak eğitimine katılmaya hak kazanmışlardır.

ÖSU aşaması devam eden ve ilan edilen sıralama listesinde kontenjan içerisinde yer alan adaylar ÖSU aşamasını başarı ile bitirmeleri halinde sıralamaya dâhil edileceklerdir.

ÖSU aşamasını başarı ile bitiren ve kontenjana giremeyen adaylara listede kontenjan açığı bulunması halinde çağrı yapılacaktır.

Adaylar kontenjanın tamamlanması ve ÖSU aşamasından elenmeleri durumunda 2’nci tercihlerinde bulundukları diğer okuldaki sıralamalarına göre yerleştirilecektir.

Hava Harp Okulu öğrenci alım faaliyetleri kapsamında kayıt işlemleri 2 aşamada yapılacaktır. Birinci aşama ön kayıt ikinci aşama intibak eğitimi süreci olan kesin kayıt aşamasıdır.

Ön Kayıt işlemleri kapsamında;

Kayıt işlemleri 30 Temmuz-23 Ağustos 2019 (Son Tarih 23 Ağustos 2019 saat 18.00) tarihleri arasında,

Kontenjanlarda eksik kalması halinde ek çağrı ve kayıt işlemleri 27-29 Ağustos – 2019 tarihleri arasında Hava Harp Okuluna şahsen yapılacaktır.

Hava Harp Okulu kontenjanlarına göre çağrı işlemleri Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü ile Hava Harp Okulu tarafından yapılacaktır. Kayıt yaptırma hakkı elde eden aday isimleri 30 Temmuz 2019 tarihinden itibaren kontenjanlar dolana kadar her gün  https://www.msu.edu.tr ve https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

30 Temmuz 2019 tarihinden itibaren https://www.msu.edu.tr ve https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden isimleri yayınlanan adaylara ÖSYM tarafından yapılan 2019-MSÜ Sınavına müracaatta belirttikleri telefon numaralarından da çağrı yapılacaktır.

Kendisine internet ilanı ve telefonla çağrı yapılan her aday çağrı yapıldığı okula kayıt yaptırıp yaptırmayacağını 24 saat içinde beyan etmek zorundadır. İnternette yayımlanan çağrı listesinde adı yer alan adaylardan; internet ilanının yayımlandığı tarih ve saatten itibaren 24 saat içinde çağrı yapıldığı okulu arayarak geleceğini beyan etmeyen veya çağrı yapıldığı okul tarafından 24 saat içinde telefon ile 3 defa aranıp ulaşılamayanların “ASKERİ ÖĞRENCİ ADAYLIKLARI SONLANDIRILACAKTIR.” Adayların telefon numaralarında bir değişiklik olması durumunda mutlak suretle aşağıda yer alan numarayı arayıp bilgi vermesi gerekmektedir.

Kayıt için gerekli belgeler ise intibak eğitimi başlangıcında aday öğrenciler tarafından teslim edilecektir.

Kayıt yapılan adaylar, 05 Eylül 2019 tarihinde saat 15.00’a kadar Hava Harp Okulu Komutanlığına katılış yapacaklar ve 06 Eylül 2019 tarihinden itibaren intibak eğitimine başlayacaklardır. Adayların, kesin kayıt işlemleri intibak eğitimine katılış yaptıkları ilk gün yapılacaktır.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı namına KHO K.lığında okumak üzere istihkâm sınıfına aday seçiminde; ilk tercihi Hava Harp Okulu olan adaylardan; ÖSU aşamasını geçip Hava Harp Okulu kontenjanına giremeyenler, “Askeri Öğrenci olur, Kategori-1 Hava aracında uçucu yetiştirilmeye elverişli değildir.” kararlı sağlık raporu alanlar ile ÖSU aşamasından elenen adaylardan Aday Değerlendirme Puanı (ADP) göz önüne alınarak istekli olanlar arasından seçilecektir. Bu kapsamda ÖSU aşamasında işlemleri devam eden adaylardan, elenmeleri halinde “İstihkam” sınıfına geçmek istemeyenlerden feragatname alınacaktır.

Aday yerleştirme işlemlerinde öncelik aday tercihleri ve Aday Değerlendirme Puanı sırası olacaktır. Aday Yerleştirme İşlemlerinin son 5 (beş) iş gününe kadar adayların öncelikli tercihleri dikkate alınacaktır. Aday Yerleştirme İşlemlerinin son 5 (beş) iş gününde ise intibak eğitimlerinin planlanan zamanda ve etkin olarak icrası ile Harp Okullarının belirlenen zamanda eğitim ve öğretime başlayabilmesi maksadıyla okullardaki eksik kontenjanlarda tercih önceliğine bakılmaksızın tercihleri arasında bulunması halinde sırası gelen adaylar ilgili okullara yerleştirilecektir. Harp Okulları ve Ast.MYO tercihleri olan adaylardan Harp Okullarına kayıt yaptıran, kayıt yaptıran ve ayrılan, intibak eğitimine katılan, intibak eğitimine katılıp ayrılanlar MYO tercihlerinde sıra gelse dahi geçiş yapamayacaktır.

İntibak eğitimine verilen süre içerisinde katılmayan adayların “Kendi İsteği İle Adaylıktan Vazgeçtiği” kabul edileceğinden “Askeri Öğrenci Adaylığı” sonlandırılacaktır.

HAVA HARP OKULUNU KAZAN ADAYLARIN EVRAKLARI – GETİRMESİ GEREKENLER TIKLA İNDİR.

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR
  1. Süleyman dedi ki:

    Selamın aleyküm benim babam gazi ben hava harp istiyorum sadece tyt den giricem demi yardım ederseniz sevinirim gazi ve şehit yakınlarıyla alakalı konulardan da bahsederseniz sevirim

    1. Admin dedi ki:

      2020 MSÜ alımları henüz açıklanamdı şubat ayında felan oluyor MSÜ sınavı var onun

error: Content is protected !!