MSÜ Kara Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları

MSÜ Kara Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları

MSÜ adayları bu yazımda sizlere MSÜ Kara Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları neler olduğu hakkında bilgiler vereceğim.

MSÜ Kara Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları

1. 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı MSÜ Kara Harp Okulu (KHO) öğrenci temini seçim aşamalarını başarı ile tamamladınız.

2. Aday Yerleştirme işlemleri kapsamında;

a. Çağrı ve kayıt işlemleri 31 Ağustos 2020 – 13 Eylül 2020 (son çağrı tarihi 13 Eylül 2020) tarihleri arasında (Cumartesi ve Pazar günleri dahil çağrı ve kayıt işlemleri 17:00’a kadar),

b. Kontenjanlarda eksik kalması halinde ek çağrı ve kayıt işlemleri 14-18 Eylül 2020 (son çağrı tarihi 18 Eylül 2020) tarihleri arasında yapılacaktır.

3. Çağrı işlemleri MSÜ Rektörlük yerleşkesinde teşkil edilen “Aday Çağrı Komisyonları” tarafından, kayıt işlemleri ise KHO-(Maltepe Yerleşkesi/İZMİR)’nda şahsen yapılacaktır.

4. Aday yerleştirme işlemleri süresince (31 Ağustos-13 Eylül 2020) öncelik aday tercihleri ve Aday Değerlendirme Puanı Sırası olacaktır. Öncelikli tercihlerine sıra gelme ihtimali olan adaylar, diğer tercihlerinde sıraları gelse dahi, sırasının geldiği okulda kontenjanı ayrılmış olarak yerleştirme işlemlerinin son gününe kadar (13 Eylül 2020 tarihine kadar) öncelikli tercihlerine yerleşebilmeleri için bekletilecektir.

5. Ek yerleştirme işlemleri sürecinde ise (14-18 Eylül 2020) intibak eğitimlerinin planlanan zamanda ve etkin icrası ile Harp Okullarının belirlenen zamanda eğitim ve öğretime başlayabilmeleri maksadıyla okullar tarafından günlük olarak veya gün içinde birden fazla kez bildirilecek boş kontenjanlara, Aday Değerlendirme Puanı Sırasına göre sırası gelen aday tercih önceliğine bakılmaksızın tercihleri arasında boş kontenjanı olan okul bulunması halinde ilgili okula yerleştirileceklerdir (Ek yerleştirmede; yerleştirmesi yapılan adayların, sonraki günlerde (18 Eylül 2020 tarihine kadar) öncelikli tercihlerinde boş kontenjan oluşması, bu adaylara öncelikli tercihine yerleşme hakkı vermez).

6. 31 Ağustos 2020 tarihinden itibaren, Sıralama Listelerinde yer alan adayların tercih ettikleri okullardaki “Aday Değerlendirme Puanı Sıraları” ile ilgili okullarda çağrı yapılan en son adayın “Aday Değerlendirme Puanı Sırası” kontenjanlar dolana kadar her gün https://www.msu.edu.tr internet adresinden yayınlanacaktır.

7. 31 Ağustos 2020 tarihinden itibaren https://www.msu.edu.tr internet adresinden yayınlanan listelerde yer alan adaylara “Aday Çağrı Komisyonu” tarafından; 2020-MSÜ sınavına müracaat ederken ÖSYM’ye ve tercih yaparken PERTEM’e belirttikleri telefon numaralarından kayıt yaptırma hakkını kazandıkları okul için çağrı yapılacaktır.

8. Kendisine MSÜ internet adresi üzerinden çağrı yapılan her aday, ilgili okula kayıt yaptırıp yaptırmayacağı beyanını 24 saat içinde MSÜ Rektörlüğüne bildirmek zorundadır. Adaylara internetten yapılan çağrı tebligat yerine geçmektedir. Kayıt işlemlerini hızlandırmak amacıyla adaylar telefon numaralarından da aranacaktır. Tercih ettikleri herhangi bir okula yerleşmeye hak kazanmış adaylardan, çağrılarının internette yayınlandığı tarih ve saatten itibaren, 24 saat içinde MSÜ’ni arayarak geleceğini beyan etmeyen (çağrı yapıldığı okul için Aday Çağrı Komisyonu tarafından 24 saat içinde 3 defa aranıp  ulaşılamayan) adayların “HARP OKULU ADAYLIKLARI SONLANDIRILACAKTIR” (var ise Astsubay Meslek Yüksekokulu adaylıkları devam eder). Telefon numaralarınızda bir değişiklik oldu ise mutlak suretle MSÜ Rektörlüğüne bildiriniz.

9. Yerleştirme işlemleri süresince gün içerisinde birden fazla çağrı yapılabilecektir.

10. Kayıt yaptıracağını beyan eden her aday; beyan tarihinden sonraki 2 gün içerisinde KHO Maltepe Yerleşkesi/İZMİR’de şahsen kayıt yaptırmak zorundadır. Geçerli mazereti olan adaylar Aday Çağrı Komisyonunu arayarak bildirdikleri mazeretlerinin onaylaması durumunda Aday Çağrı Komisyonu tarafından bildirilecek tarihte kayıt yaptırabilirler. Bu
süreler içerisinde kayıt yaptırmayan adayların HARP OKULU ADAYLIKLARI SONLANDIRILIR (var ise Astsubay Meslek Yüksekokulu adaylıkları devam eder).

11. 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı KHO İntibak Eğitimleri 31 Ağustos 2020 tarihinden itibaren KHO Maltepe Yerleşkesi/İZMİR’de başlayacaktır.

12. Kayıt yaptıran adaylar kayıt işlemlerini yaptırdıktan sonra evlerine gönderilmeksizin hemen intibak eğitimine alınacaklarından dolayı kayıt esnasında aşağıda belirtilen belge ve malzemeleri mutlaka yanlarında getirmelidirler.

13. Adayların kayıt işlemi yapmak amacıyla İZMİR’de konuşlu olan MSÜ KHO Maltepe Yerleşkesi Komutanlığı’na gelirken, E-DEVLET üzerinden E-NABIZ uygulamasına kayıt olup hesap açmaları ve şifrelerini almaları, sağlık işlemlerinin takip edilmesi maksadıyla istenilmektedir.

14. Kara Harp Okuluna kayıt yaptıran, kayıt yaptıran ve ayrılan, intibak eğitimine katılan, intibak eğitimine katılıp ayrılan adaylar, Asb.MYO tercihlerinde sıra gelse dahi geçiş yapamayacaklardır.

15. Adayların kayıt işlemleri için yanlarında getirmeleri gereken belgeler aşağıdadır.

16. Adayların kayıt işlemleri için yanlarında getirmeleri gereken malzemeler aşağıdadır.

17. Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi ulaşım bilgileri aşağıdadır.

RESMİ DUYURU İÇİN TIKLAYINIZ. 

BU İLAN AYNI ZAMANDA TEBLİGAT YERİNE GEÇMEKTEDİR.

MSÜ Rektörlüğü İletişim Bilgileri : 0 (212) 398 01 60

Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi İletişim Bilgileri: 0 (232) 234 24 84 / 0 (232) 234 24 85 / 0 (232) 234 24 88 / 0 (232) 234 52 90 0 (232) 234 52 92

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 1. Kubilay dedi ki:

  Seneye msü sınavına gireceğim ama bu seneki Msü’nün tyt ve ayt sınavlarından istediği taban puanlarını bir türlü bulamadım. Admin sen biliyor musun?

  1. Admin dedi ki:

   sadece msü taban puanları açıklanıyor diğer puanlar açıklanmıyor kardeşim sıralama oalrak duyuru yapılıyor

  2. sansar dedi ki:

   ea ve say. yks taban puan 200
   ama 200 alırsan sadece barajı geçersin sıralaman çok gerilerde olur

 2. asgaGag dedi ki:

  Admin Harp okulu ile astsubay meslek tercihlerim var YKS sayısalda 300 bine giremediğm için direk elenmişim subaylıktan, astsubaylıktan da mı elenmiş sayıldım yoksa adaylığım devam ediyormu lütfen cevap ver..

  1. Admin dedi ki:

   astsubaylık sıralaması henüz açıklanmadı sadece harp okulu açıklandı

error: Content is protected !!