MSÜ Kara Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları

MSÜ Kara Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları

MSÜ adayları bu yazımda sizlere MSÜ Kara Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları neler olduğu hakkında bilgiler vereceğim.

MSÜ Kara Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları – Evrakları

Alım sonuçlarının ardından alım işlemlerinden sorumlu Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin sitesinden yapılan duyuru aşağıdaki gibidir. Güncel bilgileri kontrol etmek için Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin sitesini takip etmenizi öneririm. 

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ (MSÜ) KARA HARP OKULU ÖĞRENCİ YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ İLAN METNİ

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında MSÜ Kara Harp Okulu seçim aşamalarını başarı ile tamamladınız.

Kara Harp Okulu öğrenci alım faaliyetleri kapsamında kayıt işlemleri 2 aşamada yapılacaktır. Birinci aşama ön kayıt ve ikinci aşama intibak eğitimi süreci olan kesin kayıt aşamasıdır.

Ön Kayıt işlemleri kapsamında;

Kayıt işlemleri 30 Temmuz-23 Ağustos 2019 (Son Tarih 23 Ağustos 2019 saat 18.00) tarihleri arasında,

Kontenjanlarda eksik kalması halinde ek çağrı ve kayıt işlemleri 27-29 Ağustos – 2019 tarihleri arasında Kara Harp Okulunda şahsen yapılacaktır. İntibak eğitimi başlangıcından sonra kontenjan açığı kalması durumunda yapılacak tüm kayıt işlemleri kesin kayıt işlemi olarak uygulanacaktır.

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında Kara Harp Okulu İntibak Eğitimleri 19 Ağustos 2019 tarihinden itibaren Kara Harp Okulu’nda başlayacaktır.

30 Temmuz-09 Ağustos 2019 tarihleri arasında kayıt işlemlerini yapan adaylar 19 Ağustos 2019 tarihinde Kara Harp Okulunda intibak eğitimleri için katılışlarını yapmak üzere evlerine gönderilecektir. Söz konusu adaylardan en geç 20 Ağustos 2019 saat 17.00’a kadar geçerli bir mazereti olmaksızın katılışını gerçekleştirmeyenlerin “Askeri Öğrenci Adaylıkları” sonlandırılacaktır. Kurban Bayramı tatilinin bitimini müteakip kayıt işlemlerini yaptıracak adaylar ise doğrudan intibak eğitimlerine dâhil edilmek üzere KHO’na katılışlarını yapacaklardır. İntibak eğitimi başlangıcından sonra kayıt yaptıran adaylar kayıt işlemlerini yaptırdıktan sonra hemen intibak eğitimine alınacaklarından dolayı aşağıda belirtilen belge ve malzemeleri mutlaka yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

Kara Harp Okulu kontenjanlarına göre çağrı işlemleri Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü ile Kara Harp Okulu tarafından yapılacaktır. Kayıt yaptırma hakkı elde eden aday sonuçları 30 Temmuz 2019 tarihinden itibaren kontenjanlar dolana kadar her gün  https://www.msu.edu.tr ve https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

30 Temmuz 2019 tarihinden itibaren https://www.msu.edu.tr ve https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yayınlanan adaylara ÖSYM tarafından yapılan 2019-MSÜ Sınavına müracaatta belirtikleri telefon numaralarından da çağrı yapılacaktır.

Kendisine internet ilanı ve telefonla çağrı yapılan her aday çağrı yapıldığı okula kayıt yaptırıp yaptırmayacağını 24 saat içinde beyan etmek zorundadır. İnternette yayımlanan çağrı listesinde adı yer alan adaylar internet ilanının yayımlandığı tarih ve saatten itibaren 24 saat içinde çağrı yapıldığı okulu arayarak geleceğini beyan etmediği takdirde veya çağrı yapıldığı okul tarafından 24 saat içinde telefon ile 3 defa aranıp ulaşılamayan adayların “ASKERİ ÖĞRENCİ ADAYLIKLARI SONLANDIRILACAKTIR.” Telefon numaralarınızda bir değişiklik oldu ise mutlak suretle ilgili Harp Okuluna bildiriniz.

Aday yerleştirme işlemlerinde öncelik aday tercihleri ve Aday Değerlendirme Puanı sırası olacaktır. Aday Yerleştirme İşlemlerinin son 5 (beş) iş gününe kadar adayların öncelikli tercihleri dikkate alınacaktır. Aday Yerleştirme İşlemlerinin son 5 (beş) iş gününde ise intibak eğitimlerinin planlanan zamanda ve etkin olarak icrası ile Harp Okullarının belirlenen zamanda eğitim ve öğretime başlayabilmesi maksadıyla okullardaki eksik kontenjanlarda tercih önceliğine bakılmaksızın tercihleri arasında bulunması halinde sırası gelen adaylar ilgili okullara yerleştirilecektir. Harp Okulları ve Ast.MYO tercihleri olan adaylardan Harp Okullarına kayıt yaptıran, kayıt yaptıran ve ayrılan, intibak eğitimine katılan, intibak eğitimine katılıp ayrılanlar Astsubay MYO tercihlerinde sıra gelse dahi geçiş yapamayacaktır.

Öncelikli tercihlerinden sıra gelme ihtimali olan adaylar diğer tercihlerinde çağrı sırası gelse dahi son 5 iş gününe kadar öncelikli tercihlerine yerleşebilmeleri için bekletileceklerdir. Bu adaylar diğer tercihindeki sırası saklı kalacaktır. Bu adaylarla ilgili açıklamalar 30 Temmuz 2019 tarihinden itibaren https://www.msu.edu.tr ve https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

KARA HARP OKULUNU KAZAN ADAYLARIN EVRAKLARI – GETİRMESİ GEREKENLER TIKLA İNDİR.

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR
 1. Kubilay dedi ki:

  Seneye msü sınavına gireceğim ama bu seneki Msü’nün tyt ve ayt sınavlarından istediği taban puanlarını bir türlü bulamadım. Admin sen biliyor musun?

  1. Admin dedi ki:

   sadece msü taban puanları açıklanıyor diğer puanlar açıklanmıyor kardeşim sıralama oalrak duyuru yapılıyor

  2. sansar dedi ki:

   ea ve say. yks taban puan 200
   ama 200 alırsan sadece barajı geçersin sıralaman çok gerilerde olur

error: Content is protected !!