MSÜ Hava Harp Okulu Öğrencisinin Günü Nasıl Geçer?

MSÜ Hava Harp Okulu Öğrencisinin Günü Nasıl Geçer?

MSÜ Harp Okulu bu yazımda sizlere MSÜ Hava Harp Okulu Öğrencisinin Günü Nasıl Geçer? hakkında bilgiler vereceğim.

MSÜ Hava Harp Okulu Öğrencisinin Günü Nasıl Geçer?

Hava Harp Okulunda gün saat 06:30’da başlar. Kahvaltıdan sonra, dördü öğleden önce olmak üzere toplam yedi akademik  ve askeri ders saati vardır. Bir ders saati 45 dakikadır. Tüm yemekler zorunludur. Akademik derslerden sonra her Hava Harbiyeli spor yapar. Spor branşlarında görevli olan Hava Harbiyeliler hafta içi her gün takım faaliyetlerine katılırlar.

İstenen akademik başarıyı sağlamayan öğrenciler için akşam bir saat zorunlu etüt uygulaması vardır. Akademik yönden başarılı öğrenciler ise etüt zamanlarını kendi istedikleri şekilde değerlendirirler. Yat saatinde tüm ışıklar söner ve öğrenciler odalarında istirahate çekilirler.

Her sabah içtima yapılır ve bu içtimada Hava Harbiyeliler komutanları tarafından kontrol edilir ve günlük emirler bildirilir. Çarşamba günleri Harbiyeli Komuta Teşkilatı töreni, Cuma günleri ise Bayrak Töreni yapılır. Cumartesi ve Pazar günleri Hava Harbiyeliler serbesttir.

 

 

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!