Öğrencilere Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilere Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi – Bankacılık kategorimizdeki bu yazımızda Öğrencilere Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Öğrencilere Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Gelişen teknoloji ile birlikte günlük hayatta ki ödeme sistemleri de değişmeye başladı. Günümüz dünyasında kredi kartları en çok kullanılan ödeme araçlarından biridir. Türkiye’de Haziran ayı itibariyle 71,9 milyon adet kredi kartı bulunmaktadır.

Özellikle pandemi dönemi ile birlikte insanların ödeme davranışlarında değişim yaşanmaya başladı. Ülkemizde bu yılın ilk altı ayında kartlarla 500 milyar TL ödeme yapıldı. Özellikle gençlerin sanal ortamda ki alışveriş alışkanlıkları, öğrencilerin düzenli ve yeterli bir gelirinin olmaması kredi kartlarına olan ihtiyacı arttırmaktadır.

Öğrencilik yıllarında maddi anlamda zorluk çeken gençlerin imdadına çoğu zaman kredi kartları koşmaktadır.  Öğrencilerin bu ihtiyaçları karşısında bankalar belirli şartlarda farklı hizmetler sunmaktadır.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Akbank

Akbank tarafından öğrencilere Exi26 kredi kartı verilmektedir. Kartın aylık limiti 750 TL’dir. 26 yaşından küçük gençlere sunulan bu kartın aylık ücreti 20 TL’dir.

HSBC

Banka tarafından öğrencilere verilen Advantage Campus kartının aylık 750 TL limiti vardır. Yıllık 47 TL kart ücreti vardır. 18-25 yaş arasında ki lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine verilmektedir.

Ziraat Bankası

Ziraat bankası öğrencilere hem banka hem de kredi kartı olarak kullanabilecekleri Genç Bank Kart vermektedir. Bu kartı KYK’dan burs veya kredi alan öğrenciler alabilmektedir. Bu kredi kartının limiti aylık 500 TL’dir.

İş Bankası

İş bankası öğrencilere İşte Üniversiteli kampanyası ile kredi kartı vermektedir. Kredi kartının limiti aylık 400 TL olsa da düzenli ödeme yapıldığı takdirde kredi kartının limiti arttırılabilir.

Garanti

Garanti bankası öğrencilere Bonus Genç kartı vermektedir. Kredi kartının aylık limiti 500 TL olarak başlamakta. Ödemelerin düzenli yapılması durumunda kart limitini artırmak için bankaya başvuru yapılabilir. Banka ayrıca sıkışan öğrencilere ekstrelerini 1 ay erteleme hakkı vermektedir.

TEB

TEB’in öğrencilere verdiği ÜniversiTEB kartının aylık limiti 300-500 TL arasında değişmektedir. Kartın yıllık ücreti 6.9 TL’dir. 18 – 25 yaş arasında ki öğrencilere verilen bu kartın ödemeleri düzenli yapılırsa limiti arttırılabilir. Ayrıca hafta sonları sinema veya tiyatro biletlerinde yapılan ödemelerin %50’si TEB tarafından ödenmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.