85. Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

85. Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Özel Güvenlik adayları bu yazımda sizlere, Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?  hakkında bilgiler vereceğim.

85. Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

85. Özel Güvenlik Sınavı 08 Aralık 2019 tarihinde yapılacaktır. Sınav soruları ve sınav sonuçları Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı tarafından yayınlanan 85. Özel Güvenlik Sınav Talimatı ile tüm tarihler detaylı olarak açıklanmıştır.  85. Özel Güvenlik Sınav Soruları, 11 Aralık 2019 tarihinde açıklanması bekleniyor. Sınav sonuçları ise 27 Aralık 2019 tarihinde açıklanması planlanıyor.

85. Özel Güvenlik Sınav Talimatı

01 Kasım 2019 :Kursiyerlerin, özel güvenlik temel eğitim veya yenileme eğitimini bitirmesi gereken son tarihtir. Bu tarihe kadar eğitimini tamamlamış olan kursiyerler, özel güvenlik temel eğitim veya yenileme eğitimi sınavına girmeye hak kazanacaktır.

08 Kasım 2019 :Eğitimini tamamlayan adayların sınav ücretini yatıracağı ve ücretlerini yatıran aday listelerinin İl Emniyet Müdürlüklerine bildirileceği son tarihtir.

12 Kasım 2019 :İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü personelince, sınav ücreti yatıran aday listelerinin Özel Güvenlik Otomasyon Sistemine (ÖGNET) veri girişi yapılacağı son tarihtir.

08 Aralık 2019 :Yazılı sınavın yapılacağı tarihtir. (Pazar günü, saat 10.00)

09-22 Aralık 2019 :Uygulamalı atış sınavı yapılarak, atış puanlarının ÖGNET’e veri girişlerinin yapılacağı tarih aralığıdır.

11 Aralık 2019 :Sınav sorularının ve cevap anahtarlarının yayınlanmasının planlandığı tarihtir.

27 Aralık 2019 :Sınav sonuçlarının açıklanmasının planlandığı tarihtir.

28-30 Aralık 2019 :Yazılı sınav sonucuna itiraz etme süresidir. Otomasyon projesi öğrenci uygulamasının aktif olması halinde Başkanlığımızın “www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” web adresinde yer alan ve kullanıcıları otomasyon projesine yönlendirecek olan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasına adaylar tarafından itiraz kayıtlarının girileceği ve bahse konu uygulamanın aktif olmaması halinde İl Emniyet Müdürlüklerince ÖGNET’e itiraz kayıtlarının yapılacağıtarih aralığıdır.

31 Aralık 2019 :Yazılı sınav itiraz sonuçlarının açıklanmasının planlandığı tarihtir.

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

error: Content is protected !!