PMYO Alımında TYT Ham 150 Puan Kimleri Kapsıyor?

PMYO Alımında TYT Ham 150 Puan Kimleri Kapsıyor?

PMYO adayları, bu yazımda sizlere PMYO Alımında TYT Ham 150 Puan Kimleri Kapsıyor? hakkında bilgiler vereceğim. PMYO alımları

PMYO Alımında TYT Ham 150 Puan Kimleri Kapsıyor?

Arkadaşlar bu konuda baya soru geliyor. 150.000 puan ile başvuracak kişiler sadece Emniyet Teşkilatı Mensubu Şehit veya Vazife Malulü olanların eş ve çocukları başvurabilir.  Vazife Malulü derken Emniyet Mensubu olanlardan görev başında iken herhangi bir kazadan dolayı malul kalmış ve görevini yapamayacak derecede iş gücünü kaybedenler vazife malulü sayılmakta bu kapsamda olanlara ise vazife malullüğü aylığı bağlanmaktadır.

Polis Akademisi alım ilanında aşağıdaki maddeyi detaylı olarak açıklamıştır:

Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü olanların eş ve çocuklarından Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az (150,000) ham taban puan almış olmak,

NOT: Emniyet Teşkilatında çalışan veya Emniyet Teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda yer almamaktadır.

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!