Anasayfa / POLİS ALIMLARI / PMYO / PMYO Baraj Puanına Okul Puanı Ekleniyor Mu?

PMYO Baraj Puanına Okul Puanı Ekleniyor Mu?

PMYO Adayları, bu yazımızda PMYO Baraj Puanına Okul Puanı Ekleniyor Mu? hakkında bilgiler vereceğiz.

PMYO Nedir? Nasıl Mezun Olunur?

PMYO hakkında kısa bilgi vermek gerekirse; Polis Meslek Yüksekokulu öğrencileri parasız yatılı ve resmi üniformalıdır.  Öğrencilerin iaşe, ibate ve sağlık giderleri ile diğer istihkakları Devletçe karşılanır. Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim-öğretim süresi iki yıldır. Yüksekokuldaki eğitim-öğretimi başarı ile bitiren öğrencilere, Polis Meslek Yüksekokulu Ön Lisans Diploması verilir.

Yüksekokul öğrencilerinin aday memur olarak atanmaları için öğrenim süresini başarıyla tamamlamaları ve eğitim sonunda Başkanlıkça yapılacak sınavda başarılı olmaları şarttır.

PMYO Baraj Puanına Okul Puanı Ekleniyor Mu?

Polis Akademisi, PMYO alımlarını genellikle üniversite sınavlarından sonra yapmaktadır. Yazılı sınav olarak adayların üniversite puanlarını kullanıyor. Adaylardan istediği puan türü ise TYT puanıdır. Ancak burada bilmeniz gereken şey başvuru puanlarında okul puanın etkisi yoktur yani ham puan üzerinden değerlendirilir. Taban puan ne olur henüz belli değil belli olunca sizlere duyuracağız

2019 PMYO Başvurusu Başlıyor – Taban Puan – PMYO Aşamaları Neler?

Hem PMYO Mülakatına Girip Hem Üniversite Tercihi Yapılabilir Mi?

PMYO Baraj Puanına Okul Puanı Ekleniyor Mu?

2019 PMYO Başvuru Şartları

2019 PMYO Yaş Şartı Ne Olacak ?

2019 PMYO Taban Puanı Ne Olacak?

PMYO Taban Puanları ve Aktif PMYO Sayısı Kaç?

PMYO Hakkında Her Şey Burada ?

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

16 Yorumlar

  1. Benim tyt ham puanım 222 okul puanı ile 273 oluyor yani ben pmyo ya başvuru yapabilirmiyim?

  2. Benim tyt ham puan 255 ama acaba bu sene baraj düşebilir mi ? Ve yeni puanlar ne zaman gibi açıklanır bir bilginiz var mı ?

  3. Ham 168 puan aldım tytden hiçbir şekilde olmuyor değil mi benim spor lisesi mezunuyum? :((((

  4. Emniyet teşklilatından mı sadece şehit veya vazife malulü yakınlarının mı 150 ham puan almış olması gerekiyor yoksa askeriyede şehit yada vazife malülleri yakınlarıda 150 ham puan almış olması yeterli oluyor mu başvurmak için ?

  5. Merhaba oğlum 2445 puan aldı sizce başvuruda bulunmalımı

  6. İyi günler ben tyt den 220 aşdım ham puan açıklandı 250 denesem belki şansıma çıkar mı admin Allah yüzüme güler belki şimdi bilmedense bankaya para yatırıp başvurmak istemiyorum yardımcı olurmusunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir