PMYO Evrak Teslim - Ön Sağlık - Parkur - Mülakat Aşaması Nasıl Oluyor?

Anasayfa / POLİS ALIMLARI / PMYO / PMYO Evrak Teslim – Ön Sağlık – Parkur – Mülakat Aşaması Nasıl Oluyor?

PMYO Evrak Teslim – Ön Sağlık – Parkur – Mülakat Aşaması Nasıl Oluyor?

PMYO adayları bu yazımda PMYO Evrak Teslim – Ön Sağlık – Parkur – Mülakat Aşaması Nasıl Oluyor?  hakkında bilgi vereceğim. İlk defa PMYO alımına katılacak arkadaşlardan sorular gelmeye başladı.

PMYO Evrak Teslim – Ön Sağlık – Parkur – Mülakat Aşaması

Arkadaşlar PMYO alımlarında artık Evrak Teslim – Ön Sağlık – Parkur Aşaması ile mülakat farklı oluyor. Ben bu yazımda sizlere ilk aşama olan PMYO Evrak Teslim – Ön Sağlık – Parkur Aşaması hakkında bilgiler vereceğim.

İlk olarak Polis Akademisi tarafından sizlere Evrak Teslim – Ön Sağlık – Parkur Aşaması için size Sınav Giriş Belgesi yayınlıyor. Bu belgede evrakları ve diğer aşamaların hangi okula olacağı yazıyor.

Evrak Teslim: Bu aşamada Polis Akademisinin Sınav Giriş Belgesinde ve Başvuru Kılavuzunda belirtilen evrakları yanınızda bulunduracaksınız. Belirtilen tarihte ve evraklarla okulda olacaksınız ilk olarak evraklar kontrol edilip dosyalanacaktır. Dosyalama işleminden sonra adaylar sıra ile bir sonraki aşama olan Ön Sağlık aşamasına alınacaktır.

OKUMALISIN  130 Polislik Mülakat Sorusu ve Cevapları

Ön Sağlık: Bu aşamada adayların dış taraftan görünüşlerine ve adayın kendi tarafından ibraz edilen Sağlık Bilgi Formundan yola çıkarak adayın Ön Sağlık işlemi yapılır. Renk Körlüğü, Dövme İzleri, Kol Yapısı ve adayın verdiği bilgiler doğrultusunda inceleme yapılıyor. Kan tahlili gibi işlemler yapılmıyor. Adayın detaylı sağlık incelemesi Okulu Kazandıktan sonra Genel Sağlık Raporu okulda alınmaktadır. Bu aşamayı geçen adaylar bir sonraki aşama olan Parkur aşamasına geçmektedir.

Fiziki Yeterlilik Parkur: Aday bu aşamada Polis Akademisi tarafından açıklanan  PMYO Parkur Fiziki Yeterlilik Sınav Talimatına göre parkura katılmaktadır. Aday belirtilen süre zarfında parkuru tamamlaması gerekmektedir. Aday bu aşamayı başarı ile tamamladıktan sonra mülakata katılma hakkı elde ediliyor.

Mülakat Aşaması: Burada tüm aşamalardan başarılı olan adaylar sözlü mülakata alınır. Aday içeride bulunan kapalı kağıtlardan birini çekip üzerinde yazan soruyu okuyarak cevaplar. Bu cevaplama sırasında karşısında kurul üyeleri adaylara başka sorularda sorabiliyor. Sabit bir fikir yoktur soruyu bilen kazanıyor ya da soruyu bilmeyen kazanamaz diye bir şey yoktur. Bu aşamanın sonuçları söylenmiyor. Polis Akademisi tarafından kazanan adayların duyurusu yapılacaktır.

OKUMALISIN  Platin Polis Olmaya Engel Mi?

Aşağıdaki Yazılarımıza Göz Atmadan Çıkmayın 

2019 PMYO Yaş Şartı Ne Olacak ?

2019 PMYO Alım Sayısı Ne Olur? Yıllara Göre Alım Sayıları

2019 PMYO Taban Puanı Ne Olacak?

 


Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek polislik mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekçilik-Android