PMYO Parkur Aşamasındaki Dijital Fotosel Uygulamasında Değişiklik Yapıldı.

PMYO Parkur Aşamasındaki Dijital Fotosel Uygulamasında Değişiklik Yapıldı.
A+
A-

PMYO Adayları, bu yazımda sizlere PMYO Parkur Aşamasındaki Dijital Fotosel Uygulamasında Değişiklik Yapıldı. hakkında bilgi vereceğim.

PMYO Parkur Aşamasındaki Dijital Fotosel Uygulamasında Değişiklik Yapıldı.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından alımı yapılan Polis Meslek Yüksek Okullarına öğrenci alımlarında adaylara Fiziki Yeterlilik aşamasında belirli bir süre verilmektedir. Dijital fotosel aracılığıyla aday parkur süresini görebilmekteydi. Ancak 08 Kasım 2019 tarihinde yapılan yönetmelik değişikliği ile aşağıdaki gibi madde çıkarıldı.

Polis Meslek Yüksek Okulu Giriş Sınavları

MADDE 12 – 

Arkadaşlar sizler için değişen maddeleri ve kelimeleri parantez içerisinde detaylı olarak açıkladım. Daha önceleri adaylar

(1) Fiziksel (Fiziki) yeterlilik sınavı, fiziksel yeterlilik sınavı komisyonu tarafından yerine getirilir.

a)Başkanın onayı ile sınav merkezi bünyesinde kurulacak olan fiziksel yeterlilik sınavı komisyonu, Başkanlık tarafından uygun görülecek birinci veya ikinci sınıf emniyet müdürünün başkanlığında, iki (Bir) rütbeli personel ve bir tane Başkanlıkta görevli beden eğitimi öğretim görevlisi veya kurum dışından beden eğitimi öğretmeni veya öğretim görevlisinden oluşur.

b) Fiziksel yeterlilik sınavında adayların fiziksel hareket kabiliyetleri Başkanlıkça belirlenecek alanlara ve kriterlere göre ölçülür.

c) Adayların fiziki yeterlilik kabiliyetlerinin değerlendirilmesi 100 puan üzerinden yapılır.

ç)Fiziksel yeterlilik sınavı sonucunda, 60 puanın altında alan adaylar başarısız sayılırlar. Fiziksel yeterlilik sınavı komisyonu başarısız adaylar hakkında “Polis Meslek Yüksekokulu Öğrenci Adayı Olamaz” kararı verir ve başarısız adaylar mülakat sınavına geçemezler.

d) Fiziksel yeterlilik sınavında adayın süresinin takibi, sınav yerinde bulunanlar tarafından görülebilecek nitelikteki sayaçlarla yapılır. (Bu Madde Tamamen Kaldırıldı)

Açıklama: Aday bundan sonra dijital fotosel sonucu direk göremeyecek komisyon üyeleri sadece görebilecektir.

e) Sınav merkezlerinde ihtiyaç olması hâlinde birden fazla fiziksel yeterlilik sınavı komisyonu oluşturulabilir.

f) Fiziksel yeterlilik sınavına ilişkin diğer düzenlemeler sınavdan önce Başkanlık tarafından hazırlanan talimatla belirlenir.

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

error: Content is protected !!