Anasayfa / POLİS ALIMLARI / PMYO / PMYO Parkurunda Takla Atamıyorum Elenir Miyim?

PMYO Parkurunda Takla Atamıyorum Elenir Miyim?

PMYO adayları bu yazımda sizlere PMYO Parkurunda Takla Atamıyorum Elenir Miyim? hakkında bilgiler vereceğim.

PMYO Parkurunda Takla Atamıyorum Elenir Miyim?

Arkadaşlar Polis Akademisi tarafından adaylar Fiziki Yeterlilik aşamasına alınıyor bu aşama sırasında adayların kondisyonlarına aşırı önem verilmektedir. Polis Akademisi tarafından açıklanan Fiziki Yeterlilik aşaması parkurunda tüm istasyonları yapmanız gerekmektedir. Polis Akademisi bu konuyu net bir şekilde Fiziki Yeterlilik Sınav Talimatında açıklamıştır.

Fiziki Yeterlilik Sınav Talimatında;

Fiziki Yeterlilik Parkuru içerisinde herhangi bir istasyonu yapmayan veya yapamayan aday elenecektir. Fiziki yeterlilik parkurunda sayılı istasyonlarda sıçrama tahtası, lastik engeli, sağlık toplarına dokunmalar, slalom çubuğu geçişleri gibi engelli geçiş istasyonlarından adayların bu istasyonları geçebilmeleri için her istasyonda en az bir hareketi nizami yapma zorunluluğu vardır. Her istasyonda en az o istasyon hareketinden bir tanesini nizami yapamayan aday bir sonraki istasyona geçemez ve diskalifiye edilerek elenir.

Ayrıca başarılı olmak için yüz tam puan üzerinden en az altmış puan almak zorunludur.

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir