PÖH Alımı Hakkında Her Şey 2

PÖH Alımı Hakkında Her Şey 2

PÖH adayları bu yazımda sizlere  PÖH Alımı Hakkında Her Şey 2 hakkında bilgiler vereceğim. Yazının sonunda sizler için paylaştığım önemli yazıları okumanızı öneririm.

PÖH Alımı Hakkında Her Şey 2

PÖH Yaş Şartı Nedir?

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınav başvurularının başlangıç tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak

PÖH Başvurularında İstenilen Belgeler Ne Oluyor?

a) T.C. kimlik numarası yazılı beyanı,

b) Sınav başvuru dilekçesi,

c) Lise, ön lisans ve lisans diplomasının veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi.

ç) Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,

d) Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları,

e) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi,

f) Emniyet teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocuklarından, Personel Dairesi Başkanlığınca verilen şehitlik veya vazife malullük belgesinin Kurumca onaylı örneği,

g) Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu

(2) Aranılan nitelikleri taşıyan ve birinci fıkrada istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları Başkanlıkça uygun görülen Müracaat Kabul Komisyonlarınca alınır.

(3) Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.

PÖH Mülakat Sınavı Nasıl Oluyor?

Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, kendilerine duyurulacak yer ve zamanda mülakat sınav komisyonu tarafından mülakat sınavına tabi tutulurlar.

(2) Adayların psikolojik yeterliliği; duygusal dengesizlik, dışa dönüklük, uyumluluk, sorumluluk, açıklık ve adayın polislik mesleğine istekli olması kıstaslarına göre psikolog veya rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü mezunu üye tarafından değerlendirilir ve bu değerlendirme mülakat komisyonu ile paylaşılır. Adaylara, Başkanlıkça belirlenecek soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Değerlendirmede adayın;

a) Konu hakkında bilgi düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavrama,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.

(3) Mülakat sınavı komisyonu; başarılı olan adaylar hakkında “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur”, başarısız adaylar hakkında “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” kararı verir. Puanlama ve karar, değerlendirme karar formuna işlenir.

PÖH Alımı Hakkında Her Şey 1 Okumak İçin Tıklayın

PÖH Alımı Hakkında Her Şey 3 Okumak İçin Tıklayın

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 1. Nevin dedi ki:

  Pöh
  Başvurusunda bulunmak istiyorum

  1. Admin dedi ki:

   şu an alım yok olunca duyuracağız

  2. Nurullah dedi ki:

   Arkadaşlar CİMERE yazalım birlik olup sesimizi duyuralım KPSS ŞARTI aranmasin iç işleri bakanlığına MSj atalım

 2. Pınar dedi ki:

  Admin bayan pöh alıminda yazılı sinav olucak mi yoksa fiziki ve sözlü mulakat mi olucak sadece .şimiden tésekürler

  1. Admin dedi ki:

   yazılı sınav yok

 3. Soner dedi ki:

  öncelikle Selamun Aleyküm admin İçişleri Bakanı Açıktan Pöh alımlarını meslek içinden seçilecekmiş galiba pöh alımları açılırmı sence

  1. Admin dedi ki:

   meslek içerisinden alım olur

 4. Sena dedi ki:

  25.dönem pöh 35.yedek bekliyorum sira gelirmi sizce teşekkürler

error: Content is protected !!