PÖH Alımı Hakkında Her Şey 3

PÖH Alımı Hakkında Her Şey 3

PÖH adayları bu yazımda sizlere  PÖH Alımı Hakkında Her Şey 3 hakkında bilgiler vereceğim. Yazının sonunda sizler için paylaştığım önemli yazıları okumanızı öneririm.

PÖH Alımı Hakkında Her Şey 3

PÖH Puanlaması Nasıl Olur?

Adayların başarı sıralamasına esas PÖH giriş puanı; adayın KPSS’nin %25’i, fiziki yeterlilik sınavı puanının % 25’si ve mülakat sınavı puanının % 50’sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.

PÖH Yedek Aday Alımı Nasıl Oluyor?

Geçici kayıt sırasında, PÖH’e giremeyecekleri anlaşılan, eksik belge getiren, intibak eğitiminin başladığı günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, PÖH’den ayrılan veya vefat eden adayların yerine yedek adaylar sırası ile çağrılır. Çağrılan yedek aday, kendine tebliğ edildiği tarihten itibaren en geç üç iş günü içinde planlandığı PÖH’e evrakları ile birlikte gelerek müracaatta bulunur. Bu süre içinde müracaat etmeyen ya da eksik belge ile gelen adaylar haklarını kaybetmiş sayılırlar ve bu adayların geçici kayıtları yapılmaz. Bu adayların dosyaları Başkanlık onayı ile işlemden kaldırılır. Bunların yerine de yine aynı usulle yedek aday çağırma işlemi yapılır.

Okuldan Kendi İsteği İle Çıkan Aday Geri Dönebilir Mi?

Adaylar, intibak eğitiminin herhangi bir aşamasında POMEM Müdürlüğüne yazılı başvuruları ile PÖH’den çıkma isteklerini bildirerek ayrılabilirler. Çıkan adayların geri dönme istekleri kabul edilmez.

PÖH Eğitim Süresi Ne Kadardır?

PÖH’lerde altı aydan az olmamak üzere mesleki eğitim ve temel özel harekat eğitimi verilir. Eğitim-öğretim ile sömestr izninin; süresi, başlama ve bitiş tarihleri Başkanlıkça belirlenir. Eğitim-öğretimin başlangıcında öğrencilere Başkanlıkça belirlenecek süreyle intibak eğitimi yaptırılır.

PÖH Kazanıp Okula Zamanında Kayıt Yaptırmayan Adayların Durumu Ne Olur?

Planlandıkları PÖH’lere süresi içinde kayıt yaptırmayan adaylar, haklarından vazgeçmiş sayılırlar. Mahkeme kararı veya mazeretleri nedeniyle planlamaları yapıldığı hâlde, Başkanlıkça belirtilen tarih ve sürelerde PÖH’e kayıt yaptırmayan veya eğitim-öğretime başlamayan adayların dosyaları POMEM Müdürlüğünün teklifi ve Başkanın onayı ile işlemden kaldırılır.

PÖH Adayları Eğitim Sırasında Evlenebilir Mi?

Öğrenciler, öğrenimleri esnasında evlenme taleplerini POMEM Müdürlüğüne yazılı olarak bildirirler. Öğrencinin evleneceği kişi ile ilgili evlilik soruşturmasının yürütülmesi POMEM Müdürlüğü tarafından koordine edilir. Öğrenci müracaat tarihinden itibaren iki aylık süre dolmadan evlenemez. Ancak yapılacak soruşturmanın sonucu olumlu olan öğrencilerin, iki aylık süre beklenmeden POMEM Müdürünün onayı ile evlenmelerine izin verilir.

PÖH Alımı Hakkında Her Şey 1 Okumak İçin Tıklayın

PÖH Alımı Hakkında Her Şey 2 Okumak İçin Tıklayın

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
YORUMLAR
 1. Yusuf dedi ki:

  Yeni kararla aile sabıkasına bakmiyolar dimi

  1. Admin dedi ki:

   KArdeşim o belli olmuyor terör ise bakılıyor.

 2. pöh dedi ki:

  abi benim babamın facobok şifresi çalındı çalan kişide terör ile ilgili paylaşım yapmış mahkemeye çıktı ama suçsuzdu savcıda suçsuz olduğuna inandı denetimli infaz verdi benim için pöh alımlarına sorun olurmu olursa ne yapmam gerek

  1. Admin dedi ki:

   Suçsuz olduğu belli olmuş kardeşim sorun olacağını sanmıyorum kesinleşmiş bir ceza yok çünkü

 3. Pöh dedi ki:

  Abi peki kürt olmak engelmi ben bitlisliyim

 4. Bilal dedi ki:

  Merhaba ben 16.01.2001 doğumluyum 2019 yılında pöh başvurusuna yaşım yetiyomu lütfen çabuk cevap verirmisiniz

  1. Admin dedi ki:

   PÖH için daha yaş değişikliği olmadı 18 yaşını doldurman lazım 2019 da tutar

 5. Kürşat Fatih dedi ki:

  Lise diplomasi başvuru yapabilecek miyiz ve her yıl pöh başvurusu olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Her yıl olmuyor alım olunca şartlar belli oluyor kardeşim duyuracağız

 6. Servet özdemir dedi ki:

  08.08.2001 doğumluyum pöh girmem icin ne gerekiyor yasım tutuyormu veya pöh alımı olurmu yasım dolduktan sonra cevap bekliyorum simdiden tesekkurler

  1. Admin dedi ki:

   PÖH alımı direk olmuyor kardeşim alım olunca duyuracağız POMEM ve PMYO okullarından mezun olduktan sonra olabilirsin ama

error: Content is protected !!