Anasayfa / POLİS ALIMLARI / PÖH / 2019 Yılı 25. Dönem PÖH Bayan Parkuru Nasıl Olacak?

2019 Yılı 25. Dönem PÖH Bayan Parkuru Nasıl Olacak?

PÖH adayları bu yazımda sizlere PÖH Bayan Parkuru Nasıl Olacak? hakkında bilgiler vereceğim.

PÖH Bayan Parkuru Nasıl Olacak?

PÖH alımının açıklanmasından sonra kadın adaylar parkurun nasıl olacağını düşünmeye başladı. Daha önceki alımda geçerli olan PÖH Parkuru bu alımda da geçerli olacak mı orası belli değil. Ancak sadece kadın alımı olacağından parkurun değişiklik göstereceğini sizlere kesin olarak söyleyebilirim. Zaten PÖH alım yönetmeliğinde de erkek ve kadın adaların sınavları farklı kriterlere göre değerlendirileceği belirtilmiştir. PÖH parkuru alım ilanına ait bilgiler yayınlandıktan sonra Polis Akademisi tarafından paylaşılacaktır. Duyuru geldiğinde  PÖH Parkurunu sizlerle paylaşacağız.

Ayrıca aldığımız son dakika bilgilerine göre kesin olmamakla birlikte parkur aşağıdaki gibi olacağı söylenmektedir. Kesin olan Parkuru Polis Akademisi Başkanlığı duyuracaktır. Aşağıdaki resme göre POMEM parkurundan farklı olarak sadece denge tahtası gelmiştir.

İLLERE AİT PARKURLARI ÖĞRENMEK İÇ.İN TIKLAYIN

PÖH Giriş Yönetmeliğindeki Fiziki Yeterlilik Sınavı Maddesi Aşağıdaki Gibidir PÖH Parkuru:

MADDE 13 – (1) Ön sağlık kontrolü komisyonu tarafından “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur” kararı verilenler, fiziki yeterlilik sınavına alınırlar.

(2) Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçmesini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek aşağıda öngörülen esaslara göre yapar:

a) Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır. Erkek ve kadın adayların sınavları farklı kriterlere göre değerlendirilir. Kriterler Başkanlıkça belirlenir ve uygulanır.

b) Başarılı olmak için yüz tam puan üzerinden en az altmış puan almak zorunludur. Fiziki yeterlilik sınavı sonuçları Başkanlıkça belirlenen yer ve zamanda ilan edilir.

(3) Fiziki yeterlilik sınavına ilişkin bu Usul ve Esaslarda yer almayan diğer düzenlemeler sınavdan önce Başkanlık tarafından hazırlanan talimatla belirlenir.

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir