Polis Okullarında Cep Telefonu Kullanımı Nasıl Oluyor?

Polis Okullarında Cep Telefonu Kullanımı Nasıl Oluyor?

Polis Adayları, bu yazımda sizlere Polis Okullarında Cep Telefonu Kullanımı Nasıl Oluyor? hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Polis Okullarında Cep Telefonu Kullanımı Nasıl Oluyor?

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı polis okullar olan POMEM, PMYO ve PAEM’de  “Adayların ses, görüntü ve depolama özelliği olan her türlü cep telefonu (Akıllı telefonlar), dizüstü veya tablet bilgisayarı, fotoğraf makinesi, kamera vb. elektronik cihazları okula getirmeleri yasaktır.” Adayların saat ve alyans hariç her türlü takı ve aksesuarları getirmeleri ve takmaları yasaktır.

Polis Okullarında aşağıdaki resimdeki gibi tuşlu telefonlara izin verilmektedir. Ancak şu bilinmelidir. Her an bu telefonu kullanacağını anlama gelmiyor ders esnasında telefonlar toplanabiliyor.

YORUMLAR

 1. Aeelre dedi ki:

  Öncelikle merhaba,

  Askeri öğrenciler için telefon kullanımı nasıl işliyor? Eğitim saatleri dışında istediğim gibi kullanabilir miyim? Peki hangi tür telefonlar kullanılabilir? Sadece tuşlu mu yoksa Android , iOS işletim sistemli telefon da kullanabilir miyim? Peki ya mezun olup rütbeli bir asker olunca telefon kullanım yasağı varsa hala devam edecek mi?

  Cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

  1. polisadmin dedi ki:

   sadece tuşlu

 2. Gülçin dedi ki:

  Kamerası kullanılamayan akıllı telefon da yasak olur mu?

  1. polisadmin dedi ki:

   kamera varsa olmaz