Polislik Cilt Hastalıkları Sağlık Şartları – Yeni Sağlık Yönetmeliği

Polislik Cilt Hastalıkları Sağlık Şartları – Yeni Sağlık Yönetmeliği

Polis Adayları, bu yazımda sizlere Polislik Cilt Hastalıkları Sağlık Şartları hakkında bilgiler vereceğim. POMEM , PMYO, PAEM, PÖH alımlarında geçerli olan Sağlık Şartlar geçerlidir.

Polislik Cilt Hastalıkları Sağlık Şartları

Polis alımlarında sağlık raporu işlemlerinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre Polis adaylarına sağlık raporu aldırılır. Tüm işlemler sağlık yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Öğrenci alımlarında sağlık yönetmeliğinin A bendi sadece geçerli olmaktadır. Diğer bölümler elenme sebebi sayılıyor. Sizlere aşağıda öğrenci adayların alması gereken sağlık raporu aşamasında Polislik Cilt Hastalıkları Sağlık Şartları  ile geçerli olan şartlar neler olduğunu sağlık yönetmeliğinden alarak açıklamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.

A Dilimi

Cilt hastalıkları yönünden sağlam olacaktır.

Bu sisteme ait kronik hastalığı, sürekli diyet uygulamasıyla veya ilaç tedavisiyle kontrol altında tutulmayı gerektirecek bir hastalığı, tedavisiz şekilde remisyonda olsa dahi sürekli olarak kontrol altında tutulmayı gerektirecek bir hastalığı, organ ve sistem fonksiyonlarını etkileyen bir hastalığı, sakatlığı olanlar ile doğuştan (konjenital) veya sonradan (cerrahi-travmatik) organ eksikliği veya organ yokluğu olanlar (aşağıdaki istisnai maddeler hariç) öğrenciliğe kabul edilmezler.

Bu bölümde ifade edilmemiş tanılarda, kişinin muayenesini yapan ilgili uzman doktor ve sağlık kurulu doktorları, hastalığın seyrini ve derinliğini dikkate alarak, bu Yönetmeliğin 21 nci maddesine göre uygun olan dilim için karar verir.

B-C-D dilimlerinde tanımlanan hastalıklar öğrenciliğe engeldir.

Bu Yönetmeliğin 7 nci maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendi gereği aday mevcut sağlık durumu ile değerlendirilir.

(1) Yazlık üniforma giyildiğinde vücudun kapalı bölgelerinde kalan her türlü dövme ve benzeri kalıcı uygulamalar sağlam kabul edilir.

(2) Yazlık üniforma giyildiğinde vücudun kapalı bölgelerinde kalan, eşgal belirleyici olmayan, fonksiyon kaybına yol açmamış sikatrisler ve yanık sekelleri, nevüsler ve cilde ait diğer iyi huylu oluşumlar, kronik bir hastalığa bağlı olmayan, fonksiyon kaybına yol açmayan skatris, keloid ve lekeleri, sağlam kabul edilir.

UYARI: Yukarıda verilen bilgi Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinden alınmıştır. Bu alanda daha fazla bilgi ve tıbbı bilgiyi bu alandaki doktora muayene olarak alabilirsiniz. Yönetmeliği aşağıdan indirebilirsiniz. 

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayın

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
YORUMLAR
 1. Emine Nur dedi ki:

  Doğuştan gelen çift el yüzük parmağı metakarp kısalığı(tıbbi adını bilmiyorum) polisliğe engel midir?

  1. Admin dedi ki:

   ön sağlıkta inceleme ile belli olur

   1. Emine Nur dedi ki:

    teşekkür ederim.

    1. Halilcan Şahbaz dedi ki:

     Kronik ürtiker polis linkte engelmi abi, abi doktoruma soruyorum kanda cikmazki ürtiker hastalığı diyor yani sen demezsen birşey olmaz dedi abi benimki sadece kaşıntı bazıları gibi böyle elim yüzüm sismiyor yani kaşınıyor sadece.🙏🇹🇷

     1. Admin dedi ki:

      arama kısmına hastalığı yazman yeterlidir makale var

 2. Ferhat dedi ki:

  Kolumda detaylı bakilmayacak şekilde gorulmeyecek çizik var 3-4 tane bı problem olurmu

  1. Admin dedi ki:

   sorun olacağını sanmıyorum

error: Content is protected !!