Ana sayfa Polis Sağlık Polislik Yeni Sağlık Yönetmeliği ile Genel Sağlık Raporu İşlemleri – Mart 2018

Polislik Yeni Sağlık Yönetmeliği ile Genel Sağlık Raporu İşlemleri – Mart 2018

37237
405
PAYLAŞ

Arkadaşlar burada sizlere sağlık raporu ile bilgiler vermek istedim. Yeni yönetmelikten dolayı baya aday elenme korkusu içinde ve bazı adaylar zaten doktorlar tarafından elenmiştir. Yeni sağlık yönetmeliğine A dilimi dışındaki tüm belirtiler elenme sebebi sayılıyor.

Genel sağlık muayenesi eskiye göre bu yıl baya zor geçti. Sebebi bilindiği gibi yeni sağlık yönetmeliği önceki yıllarda Emniyete açılan davalar sonucu okula dönen birçok aday oluyordu bu adaylar yönetmelikteki boşluktan faydalanıyordu. Şu an artık sağlık yönetmeliğinde eskiye göre daha ayrıntılı ve kesin çizgiler bulunmaktadır. Paylaşımın sonunda size yeni sağlık yönetmeliğinin tam metnini vereceğim aklınıza takılan hastalığı oradan bakıp bulabilirsiniz.

Genellikle Karşılaşılan Sorunlar 
 1. Okulda tedavi gerektiren hiçbir müdahaleye izin verilmeyecektir.
 2. Göz çizdirmek olsun, kulak zarı ameliyatı olsun izin verilmiyor.
 3. Adayın o anki sağlık durumu göz önüne alınıyor. O an adayın sağlık durumu nasıl ise doktor ona göre karar veriyor.
 4. Hepatit elenme sebebi oluyor dahiliye ve enfeksiyon hastalıkları bölümünde adaylar için olumsuz yazılıyor.
 5. Sağlık raporunda tüm aşamalarda “SAĞLAM” alan adayın korkmasına gerek yok hastane heyetinden de sağlam alır. Sağlık İşleri Daire Başkanlığına gönderilir orada da sağlam alır.
 6. ALT-AST değerlerine oldukça öne veriliyor. Karaciğer yağlanması olarak biliniyor.
 7. Açlık ve tokluk şekerlerine bakılıyor burada da tolerans yok.
 8. Böbrek taşı olana olumsuz yazılıyor.
 9. Göz tembelliği, göz derecesine bakılıyor.
 10. Düz tabanlığı bakılıyor ve yapısına göre karar veriliyor.
 11. İlaç geçmişi olarak 1 yıl geçmişe bakılıyor. Sadece psikiyatri bölümünde bakılıyor. Diğer bölümlerde kullandığın ilaçlara bakılmıyor.
 12. Boy- Kilo İndeksine bakılıyor.
 13. Ciğerlere bakılıyor.
 14. Hamile olmak engel.

Arkadaşlar genel sağlık muayenesi sonuçları hemen belli olmuyor ama dediğim gibi tüm bölümlerden sağlam alan aday korkmasına gerek yok. Sağlam alıp not düşülse bile Ankara’dan çağrılma olabiliyor. Adayların okullara kesin kayıtlar tamamen sağlam alanların yani 1 ay gibi süre içerisinde oluyor.

EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK YÖNETMELİĞİ 

POMEM SAĞLIK İLE İLGİLİ BİLGİLER 

Polis Okulunda Ne Kadar Maaş Alınır – Mart 2018

21.Dönem POMEM 1. Yedek Alımı  Açıklandı.

Deniz Kuvvetleri Muvazzaf Subay Alım İlanı

Deniz Kuvvetleri Öğretmen ve Mühendis Sınıfı Subay Alım İlanı

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden SORU SOR  menüsünden sorabilirsiniz.

TÜM POLİS - ASKER - BEKÇİ - MSÜ - HARP OKULLARI ALIMLARI CEP TELEFONUNA ÜCRETSİZ GELSİN DİYORSAN UYGULAMAMIZI TELEFONUNA KUR 

ÜCRETSİZ Uygulamamızı indirmek için resme tıklayın.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

405 YORUMLAR

 1. Benim bacaklarımda batık lekeleri var. yazlık üniformada görünmeyen leke ve ize bakılmayacak dendi,sizce şansım var mı?

 2. On çapraz bağım koptu ameliyat oldum su an iyiyim milli savunma üniversitesinde ve pmyo da sıkıntı olurmu

 3. Böbrekte kum var doktor atarsın sıkıntı yok demişti böbrekte taş olanlar elendigine göre elenirmiyim kumdan

   • Iyide admin genelleme yapiyosun insanları yaniltiyorsun pomen de geçerli o pmyo girmek sol 1 sağ 1 ben pmyo girmek istiyorum istiyorum ama bu göz 1.25 ikisine benim senin bu yoruma bakarak sevinmiştim araştırınca öyle olmadığını anladım

 4. Senelerdir bobregimde 5 tane tas var ama en buyugu 6 mm capinda saglik yonunden hic skntim olmadi ama dogrudan elenmeme sebep olur mu

  • Böbrek taşı yönetmelikte direk elenme sebebi doktor sana kıyak geçmiş çok dillendirme bence

  • Atakan kardesim helal olsun o doktora vallahi tastan turkiyede herkes elendi 2mm 3mm 4mm acimadilar vatan evlatlarina takibi uygundur yazanda var fonksiyonlar saglam diyende sana kiyagin krali gecilmis hangi hastane ve uroloji doktoru merak ettim.

 5. Kolay gelsin ben bekcilik icin saglik raporu aldim. Kalcamdan kist ameliyati oldum iyilestim, hastanedeki ortopedi doktoru kontrolleri yapip normal yazdi ancak kurul ortopedi a5 maddesi geregi ogrenci olamaz yazdi evrak ankaraya gitti sizce nasil bir sonuc gelir meraktayim.

  • Kardeşim ortopedi doktoru sağlam yazmadı o zaman sağlamın yanına not düşmüş olmalı yoksa kurul direk sana bir şey diyemez. Yönetmelikte engel durumda değilse sorun olmaz ancak yönetmelikte a bendinde değilse sorun olur.

   • Ortopedi doktoru normal yazdi altina yapilan operasyonu not dustu sadece kurul ogrenci olamaz dedi o a5 dedikleri yonetmelikte de cerrahi operasyon gecirildiyse iyi huylu kotu huylu tumorlerin cerrahileri ogrencilige kabul edilmez yaziyor. Benim merak ettigim adaba ankara saglik kurulu beni ankaraya cagirir mi sizce

 6. Gayet çeviğim her parkurda gayet basariliyim ama bana diyolar sen yuruyunce sanki cok hafif sag ayagin aksiyo diyolar ben hissetmiyorum ama sorun olurmu

 7. Benim arkadaş akdeniz ateşi hastalığından elendi saglikdan acaba tekrar başvuru yapabilir mi? Bir bilginiz var mı?

 8. Karar ön sağlık kontrolundeki doktorlar tarafindanmi veriliyir yoksa biz hastaneden rapor aliomi gidiyorz

 9. Suan antidepresan kullaniyirm bu direk elenme sebebi mi yoksa doktordan ne icin oldgna dair rapormu isteniyo

 10. Boyum tam sınırda 1.62 kendi olctugum kadarıyla sizce elenirmiyim boy olcum asamasinda kime sorsam 4 cm eksik olcuyorlar elemek icin diyorlar.bu durumda sansım hic kalmiyor.

 11. Peki admin kıl dönmesi intibak eğitimine sorun olur mu? Elenme sebebi midir ?( Kuyruk sokumu bölgesinde ve hiç bir rahatsızlık vermiyor, doktora muayene oldum ameliyat olunması gerekir ama hiç bir aciliyeti yok dedi ). Bu bölge intibakta muayene ediliyor mu bana sorun yaratır mı?

  • Kardeşim bir sağlık yönetmeliğine bakarsan sevinirim yönetmelik yeni olduğundan dolayı bir şey söylemiyorum

 12. Intihar girişimi ve sonrasında psikiyatri ilacı kullanimi sadece 1 defa gidildi pskiyatriye sistemde var ama en basit psikiyatri ilacı bu sorun yaratır mı

 13. Merhaba Açık lise öğrensiyim pmyo başvurmak istiyorum ama şöyle bir sorunum var aldığım kiloyu hemen veriyorum metabolizmam hızlı olduğu için doktora gittim herhangi bir ilaç tavsiye edemem sana dedi.Vitamin kullanmaya başladım,elemeler sağlık vs.şeyler hangi ayda acaba?

   • Iyide admin genelleme yapiyosun insanları yaniltiyorsun pomen de geçerli o pmyo girmek sol 1 sağ 1 ben pmyo girmek istiyorum istiyorum ama bu göz 1.25 ikisine benim senin bu yoruma bakarak sevinmiştim araştırınca öyle olmadığını anladım

 14. Yüzümde küçük benler var; bir tanesi burnumun sol tarafında diğer iki tanesi yanaklarımda ama küçük elenme sebebi olur mu ?

  • Kardeşim sitede bulunan sağlık yönetmeliğini bir incele yeni yönetmelikte değişikler olduğundan tamamına bakamadım.

 15. Kulakta yönetmelik 4000 6000 30 db olan elenmez deniliyor benim oglumunda bu sinirlarda allah korusun elenirmi

 16. 1. derece karaciğer yağlanması polis olmaya engel mi? yönetmelikte 1-2 sağlam kabul edilir yazıyor ama hastane sağlam raporu vermedi ne yapabilirim?

 17. Pöh başvurusunda bulunucam fizigim boyum sporacu oldugumdan dolayı çok iyi fakat kolumda dirsek altında 10 cmlik bi dövme var alımda sorun oluyormu ?

 18. Sa ben ayagımda ameliyat geçirdim ayak bilegimde koşmamda sıkıntı yok sadece ameliyet izi kaldı sorun olur mu acaba? Birde dogum lekesi sorun oluyor mu ?

 19. Bekcilik icin rapor aldim goz doktoruna girdim gozumde lens vardi doktor renk koru yazdi dedim okuyorum sorunum yok sonra lensi cikardim tekrar okudum saglam yazdi sorun cikarmi?

  • Lensle muayene kabul edilmiyor ondan dolayı olmuş olabilir eğer raporda bir karalama olduysa tekrar çağırabilirsin kontrol için.

   • Ama heyet raporum ankaraya gitti burdaki hastaneden cagirmadilar saglam verdi heyet raporlar gitti gene cagirma ihtimalleri olur mu

 20. Bende bel fıtığı var ama okadarda büyük değil sadece ara sıra küçük bir ihtimalle bacağa vuruyor ağrısı ama fitnessa gidiyorum kas kutlesini genisletigim icin ağrıyı fazla hissetmiyorum sorun yasarmiyim bide benim atletizm balkan yürüyüşünde türkiye şampiyonası 10. Derecesi var bunun bana bir kârı olurmu..

 21. Mrb alt degeri normal in biraz uzerinde fakat karaciger yaglanmasi yok herhangi bir hastalikta gorunmuyor ultrason temiz cikiyo sadece deger yuksek .doktor saglam yazdi .bu drumda ne olur sizce?cewap werir bilgilendirirseniz sewinirim

 22. Merhaba kolay gelsin. Benimde yeme bozuklugu teshisim vardi ben tedaviyi bıraktım cunku iyilestim ve verilen ilaci kullanmıyordum. Pomem de psikiyatriye gittim dedim elediler anksiyete bozuklugu olusmus diyerek ama yeni yönetmelikte 2 yil icinde ilac kullabimi olmamissa gibi bir ibare var bunu gordukten sonra yenuden şansımın olacagini dusundum basvuru yapmak istiyorum ama sizce yapmalimiyim ?

 23. Gecen gun yazmistim karalama var raporumda ama rapor ankaraya gitti yani hastane heyetinden gecti gene de sorun olur mu

 24. İyi günler sağ ayağımda motor kazası sonucu on cm kadar dikiş izi var yanik izi gibi ama yürümede falan bir sorun yok platin falan da yok kaval kemiği üzerinde hemen bir sorun olurmu teşekkürler

  • Kardeşim iz biraz büyük muayenedeki doktora bağlı görünmeyen yerde olduğundan sorun yapmayabilir.

 25. Merhaba düz taban ve bel fıtığı ameliyatım var sorun teşkil eder mi? (hareketsel anlamda bir engelim yok)

  • Düz taban ile sitemizde yazıyı paylaştım. Bel fıtığı elenme sebebi oluyor ileri derece değilse belli olmuyorsa geçebilirsin.

 26. Küçükken geçirdiğim zaturreden dolayı ciğerimde küçük bi leke var. Sizce sorun olur mu şimdiden tesekkurler

  • Sorun olabilir ancak sağlık Yönetmeliğinden ayrıntılı bilgi edinebilirsin sitemizde yönetmelik var.

  • Kardeşim sağlık Yönetmeliğindeki madde bu şekilde belirtilmiş sağ 2 sol 2 olarak belirtilmiş

 27. Ii gunler 21.donem egitim goren birisi olasi durumlarda ankaraya cagirilma olasiligi nezamndir?yani egitim surecinde nekadar surede ankaraya cagiriliyorlar ?yani alt degeri yuksek cikti ama tum raporlari temiz herhangi bi hastalik bulgusu yok deferin disinda we saglam raporu aldi herhangi bir not ws de dusulmedi.ama tedirginlik war .lutfen bilgilendirseniz sewinirim

 28. İyi günler ön iki dişimin arasında şekil bozukluğu olan bir fazla diş var ama küçük olduğundan yakından bakılınca farkediliyor sadece. O dişi çekip diş teli takarsam sağlık elemesinde sorun olur mu? Yönetmeliği okudum beş eksik dişe kadar sorun olmaz deniyor eksik diş konusunda sorunum yok dişlerim fazla çarpık da değil o konuda da rahatım ama önde şeklen bozuk bir dişle mi elemeye girmeliyim yoksa onu çektirip diş teliyle mi girmeliyim elemelere? kararsızım bu konuda bilgi verir misiniz.. Çektirdiğim takdirde ön iki dişimin arasında farkedilen bi boşluk olacak ve diş teliyle o boşluğun kapanması da bir yılı bulacaktır elemede o boşluktan elenmek istemem kafam çok karışık.

   • Çok sağ olun elemelerin tam tarihi belli mi yukarıda ağustos eylül gibi yazmışsınız ama daha net bir tarih yok mu mesela geçen yıl hangi ay yapıldı bilginiz var mı bi de her yıl ağustos eylülde mi oluyor elemeler acaba? diş teli tedavisine başlayacağımdan soruyorum şimdiden teşekkürler ilginize 🙂

 29. Kardeşim izleri direk ölçmuyirlar goz karari ile bakılıyor eger izler uzaktan belli degilse sorun olacağını sanmiyorum.

 30. Bızım evraklar sağlık dairesine gitti ama bende boyun yuzunden fizik tedaviye giris yaptım e nabızda boyun fıtıgı olarak geciyor.hareketlerde bı sıkıntım yok ama elenme olasılıgım olurmu?

 31. Admin bende bekçi adayiydim ultrasonda sol alt pilde 6 mm taş çıktı.Sonra başka bir hastanede tomografi çektim ve doktor bu taş değil kristeloid dedi ve önemsiz bir şey olduğunu söyledi.bu raporları heyete sundum. Dün böbrek taşı yüzünden elendigimi öğrendim.1. sorum bu kristeloid dedikleri şeyi taş olarak mı kabul ettiler. Öyle olsa bile yönetmelik te kristeloid den elenir diye bir madde yok.2. sorum acaba bunlar sadece ultrason sonucuna göre mi karar verdiler.Tomografi sonucunu görmediler mı.3. sorum ise acaba itiraz edebilir miyim.Tesekurler şimdiden

  • Emniyet Sağlık Dairesinden elendi yazın okula gelir okul ilişğini kestikten sonra dava açabiliyorsun sağlık yönetmeliğini bir ürüoloji doktoruna gösterip detaylı inceleme yaptır eğer uyuyorsa dava aç derim

   • kristaloid taş olarak kabul ediliyor kardeşim ve direkt olarak engel kabul ediyorlar. ameliyatıda engel taş ameliyatının. alt pol taşları kolay kolay düşmez.

 32. Merhaba admin 2 yıl bekçi adayı olarak görev yaptıktan sonra asil memurluğa geçişte tekrar sağlık raporu alacağız mı? 2yıl içinde sağlık yönünden elenmeye neden olan bi hastalık olursa (böbrek taşı)ne olacak.

  • Memur olduktan sonra asalet döneminden sonra sağlık sorunu olsa bile atılma yok kardeşim sağlık yönetmeliğinde hangi maddeye giriyorsan ona göre işlem yapılıyor. Sağlık raporları süresi her kurumda farklı oluyor.

   • c diliminde bile olsan zaten memurluğa geçersin. d dilimi olmuyor. psikolojik olarak sorun çıkmadığı sürece c dilimi aranıyor memurlukta. öğrencilikte a dilimine bakılıyor. böbrek taşı b diliminde kabul ediliyor. sorun olmaz yani korkma.

   • Admin sol eliminin baş parmağı kesildi dikiş atıldı simdi normal kullanabiliyorum ama izi kaldı bi sorun olurmu?

 33. Merhaba admin 98 doğumluyum şuan önlisans 1 sınıfta okuyorum pöh başvuru yapacam ileriki alimda ama bi sorun var 2 yıl önce sol omuzumda sigara ile harf yaptım sağ omuzumda 3 küçük jilet izi var yazlık tişört giydiğim zaman hiç belli olmuyo başka hiç bir sorunum yok bu izler eleme olurmu

 34. Tam 12 sene önce böbrekten basit kist ameliyatı oldum üroloji doktora Renal(basit) kist ameliyatı yazdı altına da sağlam yazdı. nefroloji doktoru ise sağlam yazdı ultrasonda gayet temiz çıktı herhangi bir sorun yok buradaki heyette Olumlu çıktı. Acaba Ankara sorun çıkarır mı?

 35. Admin kolay gelsin Bekçi adayı olarak sıkıntılarımız var bir kaç kişi adına da konuşuyorum Karaciğer de 2 cm ilk hemojiom tespit edildi daha heyete girmedim ben ama önceden baktırdım yönetmelikde eleme sebebi diyo geçen sene ki yönetmelik de 5 cm kadar sıkıntı olmamış olumlu almışlar bu sene değişti ve biz sağlık yönetmeliği değişmeden önce yazılı ve sözlü sınava girdik 2017 nin kasım da sözlü aralıkta yazılı sınav oldu hak mahrumiyeti olduğunu söyledi avukat elenirseniz dava açın dedi ama biz uğraşmadan olumlu almak için ne yapmamız lazım karaciğerde ne yağlanma var alt ast değerleri istenilen değerde kan değerleri de öyle idrar tahlilinde öyle hepsi uygun sadece ultrason da gözüktü Ameliyatı bile olmayan küçücük bişey gözüktüğünden dolayı elenen olmuş 1 kişi geçmiş diye duyduk doktorlar sağlık açısından hiç bir sorun olmaz dedi 5 doktora sordum.

  • Kardeşim sağlık yönetmeliğinde ne varsa o geçerli oluyor bazı yerlerde geçmiş olabilir doktorlar beli olmuyor hepsi aynı kararı vermeyebiliyor doktorun rapora düştüğü not önemli oluyor.

 36. Biz bekçi adayları öğrenci statüsündemiyiz admin sadece sözlü be yazılı sınava girdik normal hayatımıza devam ediyoruz güvenlik soruşturması olanlarda aynı sağlık raporu alanlarda bi okulda değiliz

 37. A yönetmeliğinde genel cerrah bölümünde karaciğer hemanjiom ama A bölümünde olmasına rağmen eleme sebebi diyo

 38. alt degerlerim yüksek cıktı yaglanma sadece 1, derece problem olur mu gastroloji saglamda yazmadı çürükte ankaraya cagırırlar mı

  • Sağlam yazmadi ise Ankara cagirabilirsin kardeşim hepsinden sağlam alan adaylar Ankaraya cagirilmiyor

 39. Hocam 2 yil once antidepresan kullandigim yazdiginiza gore 1 yilo gecti sagglam sayikiyorum o zmana dogru mu anlamisim

 40. AKŞ 110 OLARAK ANKARAYA RAPOR GİTTİ TEKRAR GERİ GELDİ YENİDEN TAHLİL VERDİM AKŞ 115 TOKLUK 202 ÇIKTI DEGERLER REFERANSIN ÜSTÜNDE HEYETTE NE KARAR VERİLDİ TEKRARDAN BİLMİYORUM SİZCE NE OLUR

  • eler kardeşim. zaten tokluğun 180 üzerinde olması diyabete işarettir. kendi sağlığın için en azından kendini ihmal etme baktır kendine.

 41. Alt 63 çıktı sorun oluyormu ama doktor karacigerinde yaglanma yok dedi ast de normal diger herşey saglam

 42. Sol yanağımda ben var orta büyüklükte birde dirseklerimde Sedefe benzer kabuklanmalar var , Sıkıntı olur mu?

 43. Memede fibreadenom var yani zararsız kist ve doktorlar hiçbir zararı yok kadınların çoğunda olur diyorlar. Ama yeni sağlık yönetmeliğinde tam açıkca alamasam da sanırım B sınıfında yer alıyor. Polislik için engel olur mu, 22. Döneme başvuracağım. Daha önce bu sebeple elenen kadın polisler oldu mu çok merak ediyorum.

 44. Testiste epididim varmış.Doktor önemsiz bisey dedi ama saglamda yazmadi.Heyette olmadığım icin sorunu bildirmem gerekli deyip yolladi.Yonetmelikte bununla alakali biseyde yazmiyo.Diğer bütün bölümler sağlam yazildi.Sorun teşkil eder mi?

 45. Selam admin oğlum şuanda 21.dönem pomem de eğitime devam ediyor henüz sağlık raporu alınmadı ama doktor kalpte delik şüphesiyle endiskopi istemiş henüz endiskopi olmadı ama bugün yarın verecek inşlh çıkmaz da olurda delik veya sorun çıkarsa tedavisini olup tekrar okuluna dönebilirmi mahkeme yolu açıkmı veya olmazsa tekrar polisliğe başvura bilirmi başvurursa belli bir süresi varmı acil cevap verirseniz sevinirim

 46. Merhabalar arkadaşım şuan eğitimde sağlıktan hepsinde sağlam alıp geçti ama hastaneye tekrar 80 kişiyi kurul çağırmış neden çağırmış olabilirler.

 47. Sol kolum dq bebeklikten kalma yanık bir iz var. derin bir yanıkmıs ben nasıl olduğunu hatırlamıyorum bu muayene de sıkıntı olurmu bu tür izlere bakılıyormu

 48. Merhaba bekcilik saglik raporu gozlukle sevlet memuru olur yazdi goz degerlerim sag 1.75 sol 1.75 sorun teskil eder mi ankaraya cagrilma olasiligim var mi acaba.

 49. Selamun aleykum

  Apandist amelayatı oldum dikişsiz ama ufakta olsa ince bir çizgi kaldı bu sıkntı olurmu 2 kulakta sıvı oldugu için geçici tüp takıldı ve tüpler çıktı duymamda herhangi bir sorun yok bu engel teşhis edermi teşekkürler

   • Şu an ne apandisit de nede kulak zarımda hiç bir engel yoktur fakat burundan kek ve et ameliyatı oldugum takıdre bi sıkntı olurmu ayrıca kuşak zarı ameliyat kabul edilemez diye bir bildirim okumuştum benım kulak zarıma tup takıldı ama şu anda kulak zarı kapanıp düzeldi doktor hiç bir sıkntı yok kendı doktor um ama heyet sıknıtı cıkarırmı bu olaylardan dolayı

 50. Merhaba ön sol taraf üst çenemde dişim çürük ve hafif kırık ama çektirmedim bu sorun oluştururmu . Diş eksikligi elenme sebebimidir ?

 51. Admin sol serçe parmagim eğri ama görünüşte sadece başka bir problemi yok diger parmaklarim gibi kapanip aciliyo herşey yapabiliyorum problem olurmu pmyo girmemde internette kamptodaktili diye geçiyor

 52. Açlık kan şekeri ve tsh sinira yakin çıktı.doktor sağlam yazdi.urolujide epididim kisti cikti tani olarak epididim kisti var var yazdi.heyette de bekçi olur yazisi yazildi.Karari degistirilme gibi bir durum yasarmiyiz..

 53. Ayağımda dizimden aşağısı küçükken yanmış ama çok belli değil pantalon giyildiği zaman gözükmüyor sorun olur mu?

 54. Admin bekçilik sağlık raporunda sağ göz 1.25 sol göz 1.25 astigmat çıktı..sikinti olur mu bu konuda net bilgi verir misin

 55. Admin Bekcilk saglik raporunda sağ göz 1.25 sol göz 1.25 astigmat yazdi doktor.bekcilik için sorun olur mu bu konuda beni bilgilendirir misin

 56. Pomem alimlarinda tenisci dirsegi deniliyor hastaliga kollarda sekil bozuklugu ama hic biseye engel degil goruntu olarak da cok belli olmuyor engelmidir

 57. Admin merhaba ben ANKARAdayım bekçilik için sağlık raporu işlemleri tamamlandı hastanede heyete girdim ordan da onayı aldım. Bu raporu başka değerlendirecek bir yer var mı?

  • Hepsinden sağlam aldiysan hayirli olsun kardeşim en son sağlık daire inceliyor ancak hepsinden sağlam aldiysan not dusulmedi ise sorun olmaz

 58. S.a. hocam hayırlı akşamlar. Ben bekçilik için müracaat ettim çok şükür sınavları atlattım sağlıkla ilgili aklıma takılan teş şey tsh değerim 4.9 çıktı referans aralığıda 0.27-4.3 endokrinoloji semptom yok göreve engel değil diye not düştü hastane heyeti bekçi olur diye onayladı. Benim merakım sağlık daire aceba olumsuz birşey dermi geri gönderirmi tsh yüksek olupta göreve başlayan varmı st4de 2 çıkmış bu arada.

  • Kardeşim sağlam aldiysaniz sorun olacağını sanmıyorum sorun olursada seni hakem Hastanesi Ankara Atatürk Eğitim hastanesine çağırıyorlar yine bakılıyor ancak hastane saglam dediyse sorun olacağını sanmiyorum

 59. Slm admin ben 1 yıl önce antideprasan ilaçları kullandım e devlettede e nabızdada gözüküyor askerdeyken oldu bu polislikte sorun olur mu

 60. sol pompiniformis, plekusus venlerinde valsalva ile reflü akımını izlenmediği geniş yerinde 2.5 mm ye ulaşan dilatasyon (genişleme) dikkat çekmiştir yazıyor. öğrenciyim üroloji doktoru sağlam yazdı. ( herhangi bir sorun olmaz dedi yönetmeliktede rastlayamadım , varikasör de yazmıyor. sorun olur mu?

 61. Saygıdeğer admin benim Bekcikte sağ göz 1.25 sol göz 1.25 astigmat çıktı..problem.olur mu..bana net bilgi verir misn

 62. BENİM KALPTE MİN TY DİYE BİR ŞEY ÇKTI. POLİS BEKÇİ YÖNETMELİĞİNDE 3.A.1. DİYE GEÇİYOR.DOKTOR NORMAL YAZDI. HEYETTE DE YÖNETMELİĞE BAKIP BEKÇİ OLUR DİYE KARAR VERDİLER.Bİ SIKINTI OLUR MU ANKARA DAN GERİ DÖNER Mİ SİZCE.

 63. Admin bey ben 19.dönem pöhdeydim sol böbrekte 38 mm basit kist vardı elendim mahkemeye verdim yönetmelik durduruldu sonra okuldan çağırdılar imza attım izin kağıdı yazdılar devrekaybı olmuşum sizce sukıntı olur mu yine ?

  • Emniyet karşı dava açabiliyor ancak sağlam aldıysan karar kesinleşti ise sorun olacağını sanmıyorum kardeşim.

 64. Hocam boyum 1.82 kilom 66 çakı gibiyim fakat kansızlık demir eksikligi b12 vitamin eksilikleri var ama hicbir bana sıkıntısı yok sizce saglıkta engel olur mu bana

 65. HOCAM SELAMINALEYKUM. bugun hastaneye gittim karnımda fıtık varmıs.. yorulunca ağrı yapıyor ve tek çare ameliyat dedi.. sence fıtık ameliyatı sıkıntı olurmu.. oradakı bi izden dolayı okula girersek eğer başımız ağırır mı.? şimdiden teşekkür ederim..

 66. Hocam selam benim aks 107 tokluk 100 çıktı deseler sağlam yazdi altınada bozulmuş açlık glikozu var dedi ankarada sıkıntı çıkarmı teşekkür ederim

 67. Ben 4 sene önce doğuştan gelen anne karnında oluşan beyincik sarkması ameliyatı oldum ameliyat olalı 4 sene geçti suan çok iyiyim ama boynumda iz kaldı bu sene askerlik var askere gidebilir miyim acaba ?

 68. admin selamün aleyküm ben ist bekci adayiyim yarin saglik raporu icin hastaneye çağrildim tüm yorumlara baktim ama böyle bisey soran olmamiş o yüzden ben sormak istedim. sol kolumda omuzumun biraz altinda 15 cm lik bi dövme mevcut yazlik üniforma giyince gözükmüyor. izmirden bekci adayi arkadasim sıkıntı yapıyolar dedi dövmenin nerde oldugu garketmez dedi. o öyle dedi diye yaklaşık bir buçuk aydır özel bir cerrahi tıp merkezinde lazer ile sildirme tedavisi görüyorum. doktor 4 seans sonunda tamamen çıkmış olacak dedi ben suan 2 seans lazer epilasyona girdim fakat dövmemde tamamen silinme diye bisey yok yine bariz belli . şimdi tedavi gördüğume dair hastaneden raporum var bu konu hakkinda bilgi verirmisiniz rica etsem acill.

 69. Ben küçükken ayaktaki doğuştan gelen şekil bozukluğu nedeni ile ameliyat oldum ama yürüyüşüm de ve koşmamda bir sıkıntım yok ve bu ayağım diğerine göre birazdaha küçük sizce pmyo girebilirmiyim. Şimdiden teşekkürler

 70. Göz altlarımda deri incelmesi var ve gözlerimde mor bi görünüm sağlıyo bu polis veya astsubaylığa engelmidir

 71. İyi günler. 21. Dönem pomemde ön sağlık kontrölünde geçmişte psikiyatrik tedavi gördüğüm için elendim. 22. Döneme tekrar başvurdum ve sistemde göründüğü için tekrar elendim ve üstelik ilaç kullanmamama rağmen ve cipralex adlı hafif ilaç kullanmama rağmen.Önümüzdeki sınavlara girmeliyim mi yoksa yine eleyecekler mi yoksa şansım olur mu?

 72. Hafif capli dalak büyümesi kazaninca elenmeye sebep midir? Kan degerlerim gayet normal ama cok kafama takiliyo hic farketmiyoum bile

 73. Admin kardeşim kolay gelsin gastrolpjı bölümünde bi kan degerim bormalın üzerinde cıktı doktor bida kan istedi o normal cıktı bir daha istedi oda normal çıktı yazdogı teşhisi paraflayı kaşeledi ve saglam yazdı ama çıkan kan sonucları da orda yazılı ıkı gecer bı kalır sekılde sence ne olur ?

 74. Admin benim hemoglobin 17 çıkıyor ama yapılan tetkikler soncu herhangi bi sıkıntk yok sadece yükssk sıkıntı mı polislikte

  • Sitemizde dış ile detaylı paylaşım var. En fazla 5 dış eksikliği elenme sebebi ön dışlar hariç

  • Kardeşim çaktırma sen sorun olmaz şu an idrar ve ultrason temiz ise sorun olacağını sanmıyorum.

 75. Merhaba kulagımın az altında boyun kısmında 10 cm yakın çizik var iş kazası olmuştu sıkıntı olurmu onun haricinde başka çizik falan yok

 76. Pes cavus ameliyatı oldum 8 yıl önce ama şu an sıkıntım yok ama tedirginim yardımcı olursanız sevinirim

 77. Selamın aleyküm benim böbrek alt polde 7 mm taş vae 22 dönem başvurdum dolaşıma çok uzakmis herhanhi bir sıkıntısı yok dedi doktor. Eleme sebebimidir ? Bunu kapalı cerrahı ile taşı kırdırsam ameliyat sorun oluyor mu ?

 78. Bekçiliği kazanıp aday memur oldum.1 sene sonra asalet verileceği zaman tekrar sağlık raporu alınacakmı ? Alınacaksa çok fazla inceleme olacakmı ? Yanı bütün bölümler A dilimindeki olması gerekiyor ?

 79. MERHABA. benim BİLEĞİMİN İÇ KISMINDAKİ DAMARDA dikiş izi var 5 yaşmda düştüm cam kesti 19 sene geçti elenme sebebi midir birde kalpte üfürüm ve ritim bozuklugu kesin elenme sebebi midir. AYLARDIR CEVAP BULAMIYORUM KİMSEDEN 😔 inşallah cevap verirsiniz Allah razı olsun.

  • İz konusu genellikle muayane de belli oluyor direk bir şey demek imkansız ritim bozukluğu direk elenme sebebi değil kardoloji doktorunun incelemesi sonucu belli oluyor derecesi var.

   • bi sitede ritim bpzuklugu ve üfrüm direk eleme sebebi yazmşlardı çok üzülmüştüm çok teşekkür ederim çok sağolun. Allah razı olsun

  • Kardeşim doktora emniyet teşklatı sağlık yönetmeliğini gösterseydin Hemonjiom konusunda tam bilgim yok

 80. Selamün aleyküm admin benim sol ayağımda bi parmak fazla ve ben haftaya bunun icin ameliyat olup aldiracam bu polislik icin sorun olur mu ?

 81. Bende doğuştan meydana gelen at nalı
  böbrek var(şekil bozukluğu),lakin bu zamana kadar her hangi bir ilaç yahutta tedavi görmedim
  gündelik hayatıma bir etkisi bulunmamaktadır.
  Bu durum sağlık raporunda engel teşkil edermi ?(gittiğim doktorlar konu hakkında kesin bir bilgi bilmesede gündelik hayatına bir engel durum yok pomem de sana bu durum engel olmamalı diyor)

  • Doktora emniyet teşkilatı sağlık yönetmeliğini göstermen lazım o zaman daha garanti bilgi verebilir

 82. tedavı ile duzeltılebılır demır eksıklıgı anemısı bekçi olmasında sakınca yoktur .Doktor boyle yazdı .Hastane heyetı raporumu olumlu sonuclandırdı ?ANKARA saglık daıre eler mı bilgilendırırsenız sevınırım .Bu sorun meslege gırmeme engelmıdır ?

 83. Abi benim el serçe parmaklar da doğuştan gelen hafif egiklik var ama hareketlerimde kısıtlama yok sorun olur mu bide pmyo için seneye girmeyi düşünüyorum acaba göz cizdirmek sorun olur mu yada üsteki maddeler değişir mi daha mi katı olur cevaplarsan çok sevinirim göz derecem 1.25,1.50 miyop cizdirsem mi

  • Göz derecesi sağ 2 sol 2 olmalı en fazla çizdirmek sorun olmuyor. Serve parmağına gelirsek muayenede belli olur kardesim hafif dercede ise sorun olmaz.

 84. Benim her iki ayağımda parmak yapışıklığı var bi sorun olurmu yani şöyle baş parmak değil onun yanındaki iki parmak yapışık et geciyo aradan iki ayağımdada böyle bi sorum olurmu sizce kosmamda ve yürümemde her hangi bir sıkıntu yaratmıyor

 85. Merhaba ben yaklaşık 2 ay kadar önce esrar içilen ortamda bulunmuştum kokusu çarpmıştı biraz acaba sağlık mülakatında kan testi nemi bakılıyor yoksa saç testide yapılıyormu yapılmıyosada okula girdikten sonraki dönemdeki testte saç testi yapılıyormu çünki saç testinde 6 aya kadar çıkabiliyormuş cevaplarsanız sevinirim

 86. Koldaki jilet izleri sıkıntı oluyormu dikkatli bakınca belli oluyor.izleri ve dövmeleri kapatan bi krem var sadece alkollü su sürünce cıkıyor onu kullansam anlasılırmı

  • Kardeşim bu sana kalmış bir izler sorun olur kapatman senin için faydalı ama nereye kadar kapatabilirsin o da var

 87. admin idrarda keton elenme sebebi mi bilgin var mı. tekrar test bile istemediler protein yok diye yazıldı ama keton diye yazmış dosyaya seste çıkmadı atama bekliyoruz.

 88. Admin şu an öğrenciyim. Sağlık raporumda tüm polikliniklerden sağlam aldım herhangi bir sorun yok lakin bugün E-Nabız’ıma baktım hastalıklarım da gittiğim aile hekimim bana benimle ilgisi olmayan hastalıkların tanısını koymuş venöz yetmezlik ve sedef tanısı var. Sağlık işleri Daire başkanlığı öğrencinin e nabız da hastalık geçmişine bakıyor mu bakıyorsa bu tanılar bana sorun olur mu ? Öyle bir hastalığım olmamasına rağmen tanı koymuş nasıl oluyor anlamıyorum şu an çok tedirgin oldum.

 89. Sağlık raporumda sorun yok da işte geçmişte bana venöz yetersizlik ve sedef hastalığı tanısı koyulmuş e nabızda gözüküyor. e nabız’daki hastalıklar geçmişine bakarlarsa görürler bu da sorun olur mu diye çok sıkıntıya girdim şu an

 90. Hocam kisa anlatayım bursada bizi aclik glikozu saptanmamostir denildi . Ankaraya sevk ettiler orda bozulmuş aclik glizo teşhisi koydular ben nasıl itiraz edebilirim sonuc ne olur tekrar umut varmı

 91. Hocam bilgi verirmisinz aykata parmak yapısıklığı polis yada bekci olmama engelmi her iki ayakta iki parmagım biraz yapısık

 92. bekçilik için göz miyopluk numaram 2 – 2.5 sağlık raporu sınav mulakattan once mı yapılılıyor yani direk elenırmıyım yada sınava mulakatı geçenlerden sonramı ıstenıyor eger öyleyse lazer ameliyatınla girebilirmiyim

 93. Merhaba admin bi şey sorucaktım benim yüzümde bıyığımın olduğu yerde bi parmak ucu büyüklüğünde kırmızı doğum lekesi var önsağlıktan geçtim polis okuluna kalırsam sağlık raporunda bi sıkuntı olur mu bide bıyığımı kesince belli oluyo arkadaşlarım 5 metreden pek belli olmuyo dio ama yine sana sorim dedim

 94. Dudağımın sağ üstünde mercimek kadar ben var. Lazerle aldırmak istiyorum ama doğal gitmekte, aldirmakta riskli olabilir. Küçük operasyon izleri sıkıntı yaratabilir mi

 95. Spor ve ön sağlığı geçtim.

  Okula başladığım taktirde ordada hastane işlemleri oluyormuş öğrendiğim kadarıyla. Ürtiker var bende 3 aydır.. Sabah uyannca kollarmda bacaklarmda kabarıklık oluyor sonra geçiyor. Bu durum okuldan elenme sebebi mi. Net cavap bulamadım yardımcı olursanz sevinirim..

 96. Akdeniz ateşi bekçiliğe sorun olur mu
  Askerlik te muaf o da sorun olur mu
  Askerden muaf olanlarda başvuran bilirr
  Yazmışlar şartlarda hayırlı akşamlar

  • Askerlikten muaf olanlar başvurabilir ancak emniyet sağlık yönetmeliğinde sorun değilse kabul ediliyor emniyet teşkilatı sağlık yönetmeliğini incelemen lazım

 97. 3 yıl önce bel fıtığı oldum doktor ameliyatlık dedi sonra fizik tedavi ve sporla 1 yıl içinde atlattım.tekrar gittiğimde küçülmüş ameliyata gerek yok dedi son 1 yıldır ağrı ve ilaç kullanımı yok sağlıkta elenir miyim?

 98. Bana 13 yıl önce belime platin atılmıştı. Şuan ağrı ve engelleyici hiçbir neden yok doktorlarda öyle söylüyor. Bu bekçiliğe girmem için ne yapmam gerekiyor. Herhangi bir evrak almam gerekiyor mu?

 99. Ön başvurumu yaptım. Ama ön sağlık muayenesinden önce herhangi bir sağlık raporu veya platinden dolayı rapor almam gerek var mı? Neler yapmam gerekiyor platinden dolayı. Yardımcı olursanız sevinirim.

 100. merhaba bende paeme gırıcem bu sene. kıl donmesı olugundan suphelenıyorum ama hıc bır rahatsızlıgı yok. saglık muayenesınde kuyruk sokumuna bakıyolarmı nasıl anlıyorlar kıl donmesı oldugnu

 101. tsh değeri 4.62 çıktı doktor bulgulara normal ve sağlam yazdı referans aralıgı 0.34-5.60 ama bazıları 4 e kadar istiyo tsh değerini diyorlar burdaki doktor bizim hastane böy sıkıntı olmaz değerde dedi.

 102. selam admin… benim 4 yıl önce göğüs cerrahisi tarafından kontrol amaçlı sevk edildiğim psikiyatri muayanesi 2018 nisan ayındaki bekçilik alımlarında doktor tarafından e nabız sisteminde göründü ancak o yıldan beri psikiyatride herhangi bir muayenem veya ilaç kullanımım yok doktor anksiyete bozukluğu tanısı mevcut dedi ancak 4 yıldır bi psikiyatri ilacı bile kullanmışlığım yok ve doktorun bu şekilde yazmasına rağmen hastane sağlık kurulu bekçi olur raporu verdi fakat sağlık dairesi bekçi olamaz diye tebliğ etmiş bnde polisliği kazandıgım için itirazda bulunmadım dün polislik sözlü mülakatına girdim ve ben şu an e nabzımı kapattım ve doktor muayene geçmişini göremeyecek… sorum şu hastaneden sağlam onayı alsam ve pomem eğitimine başlasam bekçilikteki sağlık dairesinden olumsuz dönüş polisliğe engel olur mu? olursa itiraz etsem haklı çıkar mıyım çünkü 4 yıldır ne muayenem ne de ilaç kullanımım var…

  not: o bana anksiyete bozukluğu yazan doktor 4 yıl önceki e nabızda görünen muayene sisteminde “tanı konulmamıştır.” yazısına dikkat etmeden yazmış bunu.

  • Kardeşim bekçilik ve POLİSLİK sağlık raporu inceleme en son yer egm sağlık daire başkanlığı aynı yere gidiyor tekrar muayene olursun işlemler yeniden yapılır eskiye göre işlem yapılacağını düşünmüyorum

 103. Vücüdümda dövme var ama yaz üniformasında gözükmüyor sıkıntı olur mu ve dövmesiz kişilerin bizden bi önceliği var mı hepimiz eşit mi bakılıyoruz

 104. Doğustan kalca cikikligi ameliyati oldum .. Fonksiyon kaybim yok harekettede sorun yok . Ama ameliyat izim var sorun olur mu

 105. Üstteki küçük azı dişi yani kopek disi diye hitap edilen disin bir arkasindaki dis kanal tedavisi gordu ve dolgu dustu baya bosluk var o dis eksik sayilirmi yoksa direk elerlermi? On dis gurubu eksik yada sorunlu olan direk eleniyor bunda nasil sorun olurmu yardimci olursan sevinirim

 106. Abi sana 2 sorum olucak
  1 ayağımdan küçükken ameliyat oldum anasını kısmında veya yurumemde bir sorun yok sorun olur mu acaba
  2 benim el serçe parnaklarimda doğuştan gelen hafif egiklik var o sorun olur mu acaba cevaplardan çok sevinirim şimdiden teşekkürler

  • Kardeşim sağlık yönetmeliğini incelemen gerekli sende anlamazsın ama tıbbı terim olduğundan sağlık yönetmeliğini doktora göstermende fayd avar

 107. Selamlar ben yaklşık 16 sene önce karacigerden ameliyat oldum amelıyat izim var ama hiçbir saglık acısından problemım yok sadece iz kaldı bu sorun oluyormu acaba teşekkürler

  • Sağlık yönetmeliğini incelemen lazım kardesim ameliyat izi sorun olmayabilir ama ameliyat sorun olabilur

 108. Selamın aleyküm kardeşim .. ben iki yıl önce ön çapraz bağ ameliyatı oldum . Şuanki durumum çok iyi düzenli spor aktivitelerinde bulunuyorum ve herhangi bir sorun yok . Ön çapraz bağ ameliyatı herhangi bir engel teşkil ediyor mu ? Yardımcı olursan çok sevinirim .. şimdiden teşekkürler

  • Kardesim çapraz bağ ameliyatı ile bir bilgim yok sitemizde bulunan yeni değişen sağlık yönetmeliğini bir incele derim kesin cevap orada çünkü

 109. 2014 yılındaki intihar girişimi üzerinden zaman geçmiş olması elenmemeye ihtimal verir mi sizce şansım var mı

 110. Merhaba admin hepatit b sorun oluyormu bilginiz varmi bu konuda?birde ben lisans mezunuyum askerlik yapmadim henuz kpssyi bekliyorum

 111. Merhaba sol kolumda 3 tane 2 3 cm uzunlugunda çizik var sag kolumda ise 10 cm buyuklugunde dikiş izleri mevcut sorun teşkil eder mi ?

 112. Sol bacağımdq platin varama ne yürüşümde sıkıntı var nede hareketlerimi kısıtlıyor daha öncr spor yapabilmek için sağlık raporu da almıştım ve hiçbir doktorum engel olacağını söylemedi yine de engel olur mu?

 113. İyi günler . Bugün kan değerlerime baktırdım . B12 Vitamin 195 çıktı (normal değerler 211-911) . Hap ile düzeltileceğini söyledi . POMEM için hazırlandığımı söyledim . mülakattan önce tekrar kontrole gelebilirsin dedi . Birde yönetmelikte B12 eksilkliği elenme sebebi olarak yazmıyor fakat kansızlık(ANEMİ) elenme sebebi yazıyor diye doktora belirttim . Kansızlığın yok sadece vitaminin eksik başka bir sıkıntın yok , yönetmelikte B12 yazmıyorsa problem yapmazlar zaten gelen hastaların çoğunda bu vitamin eksik dedi . Sizin bu konu hakkında bilginiz var mı ? B12 detaylı sağlıkta olumsuz etkiler mi ?

 114. S.a ben 4 yaşımda ürolojik bir problem dolayısıyla ameliyat oldum. Bir böbreğimde fonksiyon eksikliği var ama çok değil, hiç denilecek kadar az. Zaten eksik olan fonksiyonu diğer böbrek üstleniyor. Yıllardır hiç bir sorunum olmadı, ilaç bile gerekmediği için kullanmadım. Pmyo ya girmem için engel olur mu?

 115. Merhaba. 4sene önce sol testisim tümörden dolayı alındı ancak kemoterapi gibi tedavi görmedim sadece kan verdim film çektirdim 4 yıldır çok şükür hayatımı hiç etkilemedi askerden muaf tutuldum polis olabilir miyim şuan sağlığım çok şükür iyi

 116. merhaba ben 55 dönem pöh adayıyım okula ilk girişteki saglık mayenesinden hepsinden sağlam aldım hiçbir sıkıntım yok mezun olmamıza yakın bir daha bu sefer devlet memurluğuna geçiş için sağlık muayenesinegirdik burda karaçiğerde hemonjiom cıktı 1 cm altında sevk edildim ankaraya eğitim ve araştırmaya ordada ultrasyona girdik aynı sonucu verdiler sonra heyete girdik a dilimi yazdılar bana son durum ne olur

 117. Çölyak hastasiyim ama kanımda ciğerimde yada fizigimde hiç bir sorun yok raporum oldugunu soylemesem kimse bilmiyor bunun bir sorunu olurmu yani raporu e devletten yada başka bir şekilde goruyorlar larmi

  • Sağlık Yönetmeliğinde de sorun olmuyorsa bir şey olmaz söyleme kardesim sağlık yönetmeliğini incele bir

 118. S.a admin benim sol kolumda 4 cmlik yanık izi var 5 metreden az çok belli oluyor sıkıntı olurmu santime bakarlar mı

 119. S.a admin benim sol kolumda 4 cmlik yanık izi var 5 metreden az çok belli oluyor sıkıntı olurmu santime bakarlar mı. ADMİN CEVAP VERSENE LÜTFEN

 120. İyi günler. ben 17 yaşında bir gencim. Benim tek sorunum ( ki sanırım büyük bir sorun ) bir kulağım neredeyse tamamen duymuyor. sağ kulağımda küçükken geçirdiğim yüksek ateş ( yanlış aşı sonucu ) ile duyma yetimi neredeyse tamamen kaybettim. sol kulağım sağlam. bu polislik veya polis özel harekat açısından bir engel midir ?

 121. kaval kemiği ve fibula kemiği kırıldı operasyon geçirdim ve bacagimda izler bulunuyor fakat suan tamamen iyilestim yurumeme kosmama vs engel olmuyor saglikta sorun teşkil eder mi

 122. selam adminpolis bey 09.02.2016 tarihinde ders çalışma isteğim olmadığı için psikiyatriye gitmiştim aradan 2.5 yıl geçit doktor hanın anksiyete teşhisi koymuş ama ilaç yazmadı ve hayatımda psikiyatrik ilaçlar kullanamdım sadece doktorla muhabbet ettik 13.17.2017 tarihinde hastaneden sözleşmeli astsubay raporu almıştım sağlamdır diye şimdi 22. dönemi kazandım ve bu duruma etkili olurmu

   • Başladımm full ot sebze yiyom inek gibi 🙂 enginar aldım. İnternetten işte ya düşmesse tüm tahlilimi yaptrdm bi onda sorun var bundan 4 ay önce özel hastaneye gtmiştim dahiliye enzim yüzünden ciğerime detaylı bakmıştı grade 1 ciğer yağlanması var demişti büyütülecek bişe değil demişti yemene dikkat et geçet ama şimdi araştrınca bu değerler yüzünden elenen varmı

 123. Admin sol el yüzük parmağı m da doğuştan gelen kışalik var normal parmaklarim gibi işlevsel hiç bi sorun yok kullanabiliyorum polislige engel bir durum mu

  • On sağlıkta muayenede baktılar geçebilir dediler elemedi doktor ama okulda bir daha bakiniliyo dendi on sağlıkta geçip orada elenme durumu oluyor mu

   • On sağlık ta baktı ama geçebilir dedi geçtim ama okula gittiğin de orada tekrar bakikiyomu peki on sağlıkta geçtiginde okul veya ankara eleme yapar mı

 124. selamlar 22. dönem pomem kazandım istenen belgelerde daha önce geçirdiğimiz ameilyatların raporlarını istiyorlar önemsiz ameliyatlardı ama 4 5 yıl önce olduğu için raporlarını bulamadım ne yapmam gerekiyor?

 125. benim başımda platin var askerlikten cürük aldım ama şimdi doktora gittiğimde bizden sağlamsın diolaar polis olma imkanım varmı

 126. El bileğimin üst kısmında çıkan ganglion kisti (sıvı kesesi) polis olmaya engel midir? İyi huylu ve el fonksiyonumu engellemiyor.Elime dıştan bakıncada pek fark edilmiyor. Sadece elimi ellerseniz oradaki sertliği hissedebilirsiniz. İnternette aratırsanız gerekli görselleri ve bilgileri bulabilirsiniz.

 127. Safra kesesinde 4 mm polip var sağlık raporunda dorun yaratır mı sorun yaratsa bile safra kesesini aldırıp tekrar muayene olduğumda geçebilir miyim cevaplarsanız çok sevinirim

 128. Genel sağlıkta göğüs hastalıkları doktoru geçmişe ait tanılara göre mi karar verir yoksa orda ki tetkitlere göremi bir de e nabız da verileri mi hiçbir hekim görmesin şeklinde ayarlasak sorun olur mu ?

 129. Safra kesemde 4mm boyutunda polip var ve bu yönetmeliğe göre elenme sebebi fakat önemsiz bir şey olduğundan bazı doktorlar insiyatif kullanıp yazmıyormuş bu sebepten şimdiden ameliyat olmak istemiyorum. Benim sorum şu diyelimki genel sağlıkta doktor insiyatif almayıp rapora yazdı sizce ne zaman ameliyat olmalıyım ? ( 90 doğumluyum 23. döneme başvurucam son şansım yani eğitimdeyken sağlıktan elendim ameliyat oldum mahkemeye verdim diyelim bir sonraki alım 24. dönem ona da yaşım tutmuyo , intibakta genel sağlıkta doktor yazarsa intibak sonrası arada ameliyat olsam olur mu)

  • KArdeşim eğitim süresi içerisinde tedavi olma şartı kaldırıldı. O anki durumun neyse o geçerlidir. Olumsuz yazarsa elenirsin dava sonucu kazanırsan bir sonraki döneme yaşın tutmasa da girersin kazandığın dönem ki yaş şartı geçerlidir.

   • Bir sonraki döneme yaşın tutmasa da girersin benim için önemli olan kısım buydu teşekkür ederim. Peki elenme yazım geldi diyelim Ankaraya mı çağırılıcam hemen o arada olsam da mı olmaz ve son sorum eğitimin sonunda elendim diyelim dava sonucunu kazanırsam tekrar en baştan mı başlıyoruz eğitime ona göre ameliyat olucam

 130. Msü sağlık muayenesinde safra kesemde 9mm taş çıktı genel cerrah da dahil olmak üzere tüm bölümlerden sağlam yazısını aldım dahiliye hariç. dahiliye defterime sağlam yazmadı ve ”safra kesesinde 9mm taş var” yazdı 5 eylülde kurul sonucu var ve büyük ihtimal elenicem.
  Asıl sorum şu:
  Bu sene üniversiteye(önlisans) başlayacağım okulu bitirdikten sonra bu safra kesesi taşı polislikte bana engel olur mu?

 131. Iyi gunler kolay gelsin Mittral kalp romatizmasi pollige engel mi kardesim bilgin var mi acaba simddiden tesekkurler

  • Detaylı sağlık yönetmeliğini bilemiyorum kardeşi. Sitemizde bulunan sağlık yönetmeliği var tam metin oradan bakarsan sevinirim

 132. İyi günler kolay gelsin. Benim ast 70 alt 99 çıktı. Gastraenteroloji doktoru sağlam damgasını vurdu. Fakat gradyan 1 statetoz ( basit karaciğer yapiğlanması) yazdı. Fakat dediğim gibi sağlam öğrenci olmasında bir engel yoktur yazdılar. Sizce Ankara’ya yinede çağrılır mıyım? Yönetmeliktede grade 1-2 engel değil yazıyor. Bol et yemekten, yorgunluktan ve güneşten dolayı alt ve ast yükselmiş deri doktor. Bu durum 7-8 sınıf arkadaşımda da aynı. Sizce akıbeti nasıl olur.

 133. Merhaba amin. Bayan adaylar için anal bölgeye bakılıyor mu? Bakılıyorsa görevliler bayan ekipten mi oluşuyor?

 134. merhaba doğuştan kalça çıkılığındab 1 yaşında amelıyat olmuşum. şartları tamamen okudum ama buna dair bişey bulamadım bu engel olur mu polis olmama

 135. Merhabalar
  Benim sol el baş parmağım bükülmüyor doğuştan gelen bir şey sonradan fark ettim . Ama herhangi bir sorun yaratmıyor bana uzaktan bakınca anlaşılmıyor sağlıktan geçerken anlarlarsa sorun olur mu ?
  Teşekkürler şimdiden

 136. Merhaba benim sağ ayağımda kemik dokusundan yapılmıs platin var kemiğe karıstıgı icin alinmasina gerek yok banada bir zararı yok yurumemde hareket etmemde polis olmam da problem olurmu?

 137. Merhaba enabızda tanılarda “hiperglisemi, tanımlanmamış” tanısı var. Doktor bana insülin direncimin sınırda olduğunu söylemişti ama herhangi bir ilaç yaZmadı ve kan sonucuma baktığımda da açlık ve tokluk normal düzeyde görünüyor, problem olur mu?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum giriniz
Lütfen isminizi buraya yazınız