Anasayfa / Polis Sağlık / Polislik Yeni Sağlık Yönetmeliği ile Genel Sağlık Raporu İşlemleri

Polislik Yeni Sağlık Yönetmeliği ile Genel Sağlık Raporu İşlemleri

Arkadaşlar bu yazımda sizlere Polislik Yeni Sağlık Yönetmeliği ile Genel Sağlık Raporu İşlemleri ile bilgiler vermek istedim. Yeni yönetmelikten dolayı baya aday elenme korkusu içinde ve bazı adaylar zaten doktorlar tarafından elenmiştir. Yeni sağlık yönetmeliğine A dilimi dışındaki tüm belirtiler elenme sebebi sayılıyor.

Polislik Yeni Sağlık Yönetmeliği ile Genel Sağlık Raporu İşlemleri

Genel sağlık muayenesi eskiye göre bu yıl baya zor geçti. Sebebi bilindiği gibi yeni sağlık yönetmeliği önceki yıllarda Emniyete açılan davalar sonucu okula dönen birçok aday oluyordu bu adaylar yönetmelikteki boşluktan faydalanıyordu. Şu an artık sağlık yönetmeliğinde eskiye göre daha ayrıntılı ve kesin çizgiler bulunmaktadır. Paylaşımın sonunda size yeni sağlık yönetmeliğinin tam metnini vereceğim aklınıza takılan hastalığı oradan bakıp bulabilirsiniz.

Genellikle Karşılaşılan Sorunlar 
 1. Okulda tedavi gerektiren hiçbir müdahaleye izin verilmeyecektir.
 2. Göz çizdirmek olsun, kulak zarı ameliyatı olsun izin verilmiyor.
 3. Adayın o anki sağlık durumu göz önüne alınıyor. O an adayın sağlık durumu nasıl ise doktor ona göre karar veriyor.
 4. Hepatit elenme sebebi oluyor dahiliye ve enfeksiyon hastalıkları bölümünde adaylar için olumsuz yazılıyor.
 5. Sağlık raporunda tüm aşamalarda “SAĞLAM” alan adayın korkmasına gerek yok hastane heyetinden de sağlam alır. Sağlık İşleri Daire Başkanlığına gönderilir orada da sağlam alır.
 6. ALT-AST değerlerine oldukça öne veriliyor. Karaciğer yağlanması olarak biliniyor.
 7. Açlık ve tokluk şekerlerine bakılıyor burada da tolerans yok.
 8. Böbrek taşı olana olumsuz yazılıyor.
 9. Göz tembelliği, göz derecesine bakılıyor.
 10. Düz tabanlığı bakılıyor ve yapısına göre karar veriliyor.
 11. İlaç geçmişi olarak 1 yıl geçmişe bakılıyor. Sadece psikiyatri bölümünde bakılıyor. Diğer bölümlerde kullandığın ilaçlara bakılmıyor.
 12. Boy- Kilo İndeksine bakılıyor.
 13. Ciğerlere bakılıyor.
 14. Hamile olmak engel.

Arkadaşlar genel sağlık muayenesi sonuçları hemen belli olmuyor ama dediğim gibi tüm bölümlerden sağlam alan aday korkmasına gerek yok. Sağlam alıp not düşülse bile Ankara’dan çağrılma olabiliyor. Adayların okullara kesin kayıtlar tamamen sağlam alanların yani 1 ay gibi süre içerisinde oluyor.

EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK YÖNETMELİĞİ 

POMEM SAĞLIK İLE İLGİLİ BİLGİLER 

Polis Okulunda Ne Kadar Maaş Alınır – Mart 2018

21.Dönem POMEM 1. Yedek Alımı  Açıklandı.

Deniz Kuvvetleri Muvazzaf Subay Alım İlanı

Deniz Kuvvetleri Öğretmen ve Mühendis Sınıfı Subay Alım İlanı

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

660 Yorumlar

 1. Önlisans da dişlere bakilmiyomu😅

 2. Baya sıkı olmuş peki kan değerlerine de bakılıyor mu😊

 3. Benim bacaklarımda batık lekeleri var. yazlık üniformada görünmeyen leke ve ize bakılmayacak dendi,sizce şansım var mı?

 4. On çapraz bağım koptu ameliyat oldum su an iyiyim milli savunma üniversitesinde ve pmyo da sıkıntı olurmu

  • sorun olmaz

   • kardeşim eklem ve kas hareketleri maddelrirne bak çapraz bağ ameliyatı kesinlikle kabul edilmiyor. Maddede yazan eklem içi ameliyat hiçbir şekilde kabul edilmez diyor.

    • Hocam çaprazbağ çok karışık bazısısı sorun olmaz diyor bazısı olur diyor. Admin neye göre sorun olmaz dedi acaba? Yok mu bunun bir örneği?

     • kardeşim 22.dönemden mezun oldu. bağ onarımında eleme nedeni değilmiş. ayak eski halini aldığı için

 5. Böbrekte kum var doktor atarsın sıkıntı yok demişti böbrekte taş olanlar elendigine göre elenirmiyim kumdan

 6. Yanık izleri sorun olur mu ?

 7. Karaciğer yağlanması elenme sebebi mı alt ast değeri normal bi tek ultrasyonda görünüyor?

 8. Gözler kaç dereceye kadar izin verliyor admin bey

  • Sağ 2 sol 2 olarak kabul ediliyor.

   • Iyide admin genelleme yapiyosun insanları yaniltiyorsun pomen de geçerli o pmyo girmek sol 1 sağ 1 ben pmyo girmek istiyorum istiyorum ama bu göz 1.25 ikisine benim senin bu yoruma bakarak sevinmiştim araştırınca öyle olmadığını anladım

 9. Psikolojik ilaç kullandim son bir yil içinde bu elenme sebebi mi

 10. boyun fıtığı geçmişi olması elenmeye sebep midir?

 11. Senelerdir bobregimde 5 tane tas var ama en buyugu 6 mm capinda saglik yonunden hic skntim olmadi ama dogrudan elenmeme sebep olur mu

 12. Bobrek tası olana olumsuz yazmiyorlar bende tas var doktor fonksiyonları normal yazdı.

  • Böbrek taşı yönetmelikte direk elenme sebebi doktor sana kıyak geçmiş çok dillendirme bence

  • Peki kesin geçtin mı bi sorun oldu mu bizi bilgilendirir msn

  • Kemal yildirim

   Atakan kardesim helal olsun o doktora vallahi tastan turkiyede herkes elendi 2mm 3mm 4mm acimadilar vatan evlatlarina takibi uygundur yazanda var fonksiyonlar saglam diyende sana kiyagin krali gecilmis hangi hastane ve uroloji doktoru merak ettim.

 13. Sol kolda bi kac cizik var ama tisört giyince görünmüyor sorun olur mu?

 14. Kolay gelsin ben bekcilik icin saglik raporu aldim. Kalcamdan kist ameliyati oldum iyilestim, hastanedeki ortopedi doktoru kontrolleri yapip normal yazdi ancak kurul ortopedi a5 maddesi geregi ogrenci olamaz yazdi evrak ankaraya gitti sizce nasil bir sonuc gelir meraktayim.

  • Kardeşim ortopedi doktoru sağlam yazmadı o zaman sağlamın yanına not düşmüş olmalı yoksa kurul direk sana bir şey diyemez. Yönetmelikte engel durumda değilse sorun olmaz ancak yönetmelikte a bendinde değilse sorun olur.

   • Ortopedi doktoru normal yazdi altina yapilan operasyonu not dustu sadece kurul ogrenci olamaz dedi o a5 dedikleri yonetmelikte de cerrahi operasyon gecirildiyse iyi huylu kotu huylu tumorlerin cerrahileri ogrencilige kabul edilmez yaziyor. Benim merak ettigim adaba ankara saglik kurulu beni ankaraya cagirir mi sizce

 15. Dislerimde tel var sizce bu sorun mu?

 16. Yuzumde sivilce lekeleri var buda elenme sebebi olur mu suan ilac tedavisi uyguluyorum..

 17. Gayet çeviğim her parkurda gayet basariliyim ama bana diyolar sen yuruyunce sanki cok hafif sag ayagin aksiyo diyolar ben hissetmiyorum ama sorun olurmu

 18. Bende kısmi renk körlüğü yani (diskromatopsi) var sonuç ne olur

 19. Benim arkadaş akdeniz ateşi hastalığından elendi saglikdan acaba tekrar başvuru yapabilir mi? Bir bilginiz var mı?

 20. Karar ön sağlık kontrolundeki doktorlar tarafindanmi veriliyir yoksa biz hastaneden rapor aliomi gidiyorz

 21. Suan antidepresan kullaniyirm bu direk elenme sebebi mi yoksa doktordan ne icin oldgna dair rapormu isteniyo

 22. Boyum tam sınırda 1.62 kendi olctugum kadarıyla sizce elenirmiyim boy olcum asamasinda kime sorsam 4 cm eksik olcuyorlar elemek icin diyorlar.bu durumda sansım hic kalmiyor.

 23. Peki admin kıl dönmesi intibak eğitimine sorun olur mu? Elenme sebebi midir ?( Kuyruk sokumu bölgesinde ve hiç bir rahatsızlık vermiyor, doktora muayene oldum ameliyat olunması gerekir ama hiç bir aciliyeti yok dedi ). Bu bölge intibakta muayene ediliyor mu bana sorun yaratır mı?

 24. Safra kesemde 3mm polip gozlemlendi polislige engel midir

 25. Intihar girişimi ve sonrasında psikiyatri ilacı kullanimi sadece 1 defa gidildi pskiyatriye sistemde var ama en basit psikiyatri ilacı bu sorun yaratır mı

 26. Merhaba Açık lise öğrensiyim pmyo başvurmak istiyorum ama şöyle bir sorunum var aldığım kiloyu hemen veriyorum metabolizmam hızlı olduğu için doktora gittim herhangi bir ilaç tavsiye edemem sana dedi.Vitamin kullanmaya başladım,elemeler sağlık vs.şeyler hangi ayda acaba?

 27. Pmyo na girerken önceden yapılmış göz çizdirme ameliyatı sorun olurmu

  • Sorun olmaz.

   • Iyide admin genelleme yapiyosun insanları yaniltiyorsun pomen de geçerli o pmyo girmek sol 1 sağ 1 ben pmyo girmek istiyorum istiyorum ama bu göz 1.25 ikisine benim senin bu yoruma bakarak sevinmiştim araştırınca öyle olmadığını anladım

 28. Yüzümde küçük benler var; bir tanesi burnumun sol tarafında diğer iki tanesi yanaklarımda ama küçük elenme sebebi olur mu ?

 29. Tuberkuloz geciren ve tamamen iyileşmiş kisilerde sotun cıkar mı sizce ?

  • Kardeşim sitede bulunan sağlık yönetmeliğini bir incele yeni yönetmelikte değişikler olduğundan tamamına bakamadım.

 30. Kulakta yönetmelik 4000 6000 30 db olan elenmez deniliyor benim oglumunda bu sinirlarda allah korusun elenirmi

 31. Sag goz 1.5 sol goz 1astigmat var sorun olurmu

 32. 1. derece karaciğer yağlanması polis olmaya engel mi? yönetmelikte 1-2 sağlam kabul edilir yazıyor ama hastane sağlam raporu vermedi ne yapabilirim?

 33. Pöh başvurusunda bulunucam fizigim boyum sporacu oldugumdan dolayı çok iyi fakat kolumda dirsek altında 10 cmlik bi dövme var alımda sorun oluyormu ?

 34. Sa ben ayagımda ameliyat geçirdim ayak bilegimde koşmamda sıkıntı yok sadece ameliyet izi kaldı sorun olur mu acaba? Birde dogum lekesi sorun oluyor mu ?

 35. Bekcilik icin rapor aldim goz doktoruna girdim gozumde lens vardi doktor renk koru yazdi dedim okuyorum sorunum yok sonra lensi cikardim tekrar okudum saglam yazdi sorun cikarmi?

  • Lensle muayene kabul edilmiyor ondan dolayı olmuş olabilir eğer raporda bir karalama olduysa tekrar çağırabilirsin kontrol için.

   • Ama heyet raporum ankaraya gitti burdaki hastaneden cagirmadilar saglam verdi heyet raporlar gitti gene cagirma ihtimalleri olur mu

 36. Bende bel fıtığı var ama okadarda büyük değil sadece ara sıra küçük bir ihtimalle bacağa vuruyor ağrısı ama fitnessa gidiyorum kas kutlesini genisletigim icin ağrıyı fazla hissetmiyorum sorun yasarmiyim bide benim atletizm balkan yürüyüşünde türkiye şampiyonası 10. Derecesi var bunun bana bir kârı olurmu..

  • Bel fıtıgı engel oluyor ancak ileri derece değilse sende belli etmezsen sorun olmaz.

   • İyi günler. Benim dizlerimde citlama oluyor sürekli ama ağrı yok sanırım diz kireçlenmesi bu engel mi acaba.yknetmelikte tam anlamı ile bir şey bulamadım

    • Yönetmeliği incelediysen sorun yok kardesim duymadım ben böyle bir şey

     • Haticenur Taştan

      İyi günler sizden acil cevap bekliyorum komiserlik eğitimdeym 2haftam burunda kemik eğriligi var ameliyat olup geri dön dedi kabul edilirmiyim geri lütfennn

     • 1 yıl içinde tedavi olanlar dönebiliyor kardeşim yönetmelikte düzenleme yapıldı PAEM Giriş Yönetmeliiğine bak

   • Admin merhaba biz söylemesek te bel fıtığı genel sağlıkta anlaşılmaz mı? MR da falan o zaman doktor direkt eler mi yoksa inisiyatif geçirebilir mi

 37. Mrb alt degeri normal in biraz uzerinde fakat karaciger yaglanmasi yok herhangi bir hastalikta gorunmuyor ultrason temiz cikiyo sadece deger yuksek .doktor saglam yazdi .bu drumda ne olur sizce?cewap werir bilgilendirirseniz sewinirim

 38. Merhaba kolay gelsin. Benimde yeme bozuklugu teshisim vardi ben tedaviyi bıraktım cunku iyilestim ve verilen ilaci kullanmıyordum. Pomem de psikiyatriye gittim dedim elediler anksiyete bozuklugu olusmus diyerek ama yeni yönetmelikte 2 yil icinde ilac kullabimi olmamissa gibi bir ibare var bunu gordukten sonra yenuden şansımın olacagini dusundum basvuru yapmak istiyorum ama sizce yapmalimiyim ?

 39. Gecen gun yazmistim karalama var raporumda ama rapor ankaraya gitti yani hastane heyetinden gecti gene de sorun olur mu

 40. İyi günler ayak bileğimin üst tarafında doğum lekem var sizce sorun çıkar mı ?

 41. İyi günler sağ ayağımda motor kazası sonucu on cm kadar dikiş izi var yanik izi gibi ama yürümede falan bir sorun yok platin falan da yok kaval kemiği üzerinde hemen bir sorun olurmu teşekkürler

  • Kardeşim iz biraz büyük muayenedeki doktora bağlı görünmeyen yerde olduğundan sorun yapmayabilir.

 42. Merhaba düz taban ve bel fıtığı ameliyatım var sorun teşkil eder mi? (hareketsel anlamda bir engelim yok)

  • Düz taban ile sitemizde yazıyı paylaştım. Bel fıtığı elenme sebebi oluyor ileri derece değilse belli olmuyorsa geçebilirsin.

 43. Küçükken geçirdiğim zaturreden dolayı ciğerimde küçük bi leke var. Sizce sorun olur mu şimdiden tesekkurler

  • Sorun olabilir ancak sağlık Yönetmeliğinden ayrıntılı bilgi edinebilirsin sitemizde yönetmelik var.

 44. Miyop için kac dereceye kadar kabul ediliyor admin bey?

 45. Ii gunler 21.donem egitim goren birisi olasi durumlarda ankaraya cagirilma olasiligi nezamndir?yani egitim surecinde nekadar surede ankaraya cagiriliyorlar ?yani alt degeri yuksek cikti ama tum raporlari temiz herhangi bi hastalik bulgusu yok deferin disinda we saglam raporu aldi herhangi bir not ws de dusulmedi.ama tedirginlik war .lutfen bilgilendirseniz sewinirim

 46. İyi günler ön iki dişimin arasında şekil bozukluğu olan bir fazla diş var ama küçük olduğundan yakından bakılınca farkediliyor sadece. O dişi çekip diş teli takarsam sağlık elemesinde sorun olur mu? Yönetmeliği okudum beş eksik dişe kadar sorun olmaz deniyor eksik diş konusunda sorunum yok dişlerim fazla çarpık da değil o konuda da rahatım ama önde şeklen bozuk bir dişle mi elemeye girmeliyim yoksa onu çektirip diş teliyle mi girmeliyim elemelere? kararsızım bu konuda bilgi verir misiniz.. Çektirdiğim takdirde ön iki dişimin arasında farkedilen bi boşluk olacak ve diş teliyle o boşluğun kapanması da bir yılı bulacaktır elemede o boşluktan elenmek istemem kafam çok karışık.

  • Diş teli tedavisi sorun olmuyor elenmezsin ayrıklık çok değilse sorun olmaz

   • Çok sağ olun elemelerin tam tarihi belli mi yukarıda ağustos eylül gibi yazmışsınız ama daha net bir tarih yok mu mesela geçen yıl hangi ay yapıldı bilginiz var mı bi de her yıl ağustos eylülde mi oluyor elemeler acaba? diş teli tedavisine başlayacağımdan soruyorum şimdiden teşekkürler ilginize 🙂

 47. Kardeşim izleri direk ölçmuyirlar goz karari ile bakılıyor eger izler uzaktan belli degilse sorun olacağını sanmiyorum.

 48. Bızım evraklar sağlık dairesine gitti ama bende boyun yuzunden fizik tedaviye giris yaptım e nabızda boyun fıtıgı olarak geciyor.hareketlerde bı sıkıntım yok ama elenme olasılıgım olurmu?

 49. Admin bende bekçi adayiydim ultrasonda sol alt pilde 6 mm taş çıktı.Sonra başka bir hastanede tomografi çektim ve doktor bu taş değil kristeloid dedi ve önemsiz bir şey olduğunu söyledi.bu raporları heyete sundum. Dün böbrek taşı yüzünden elendigimi öğrendim.1. sorum bu kristeloid dedikleri şeyi taş olarak mı kabul ettiler. Öyle olsa bile yönetmelik te kristeloid den elenir diye bir madde yok.2. sorum acaba bunlar sadece ultrason sonucuna göre mi karar verdiler.Tomografi sonucunu görmediler mı.3. sorum ise acaba itiraz edebilir miyim.Tesekurler şimdiden

  • Emniyet Sağlık Dairesinden elendi yazın okula gelir okul ilişğini kestikten sonra dava açabiliyorsun sağlık yönetmeliğini bir ürüoloji doktoruna gösterip detaylı inceleme yaptır eğer uyuyorsa dava aç derim

   • kristaloid taş olarak kabul ediliyor kardeşim ve direkt olarak engel kabul ediyorlar. ameliyatıda engel taş ameliyatının. alt pol taşları kolay kolay düşmez.

 50. Merhaba admin 2 yıl bekçi adayı olarak görev yaptıktan sonra asil memurluğa geçişte tekrar sağlık raporu alacağız mı? 2yıl içinde sağlık yönünden elenmeye neden olan bi hastalık olursa (böbrek taşı)ne olacak.

  • Memur olduktan sonra asalet döneminden sonra sağlık sorunu olsa bile atılma yok kardeşim sağlık yönetmeliğinde hangi maddeye giriyorsan ona göre işlem yapılıyor. Sağlık raporları süresi her kurumda farklı oluyor.

   • c diliminde bile olsan zaten memurluğa geçersin. d dilimi olmuyor. psikolojik olarak sorun çıkmadığı sürece c dilimi aranıyor memurlukta. öğrencilikte a dilimine bakılıyor. böbrek taşı b diliminde kabul ediliyor. sorun olmaz yani korkma.

   • Admin sol eliminin baş parmağı kesildi dikiş atıldı simdi normal kullanabiliyorum ama izi kaldı bi sorun olurmu?

 51. Merhaba admin 98 doğumluyum şuan önlisans 1 sınıfta okuyorum pöh başvuru yapacam ileriki alimda ama bi sorun var 2 yıl önce sol omuzumda sigara ile harf yaptım sağ omuzumda 3 küçük jilet izi var yazlık tişört giydiğim zaman hiç belli olmuyo başka hiç bir sorunum yok bu izler eleme olurmu

 52. Tam 12 sene önce böbrekten basit kist ameliyatı oldum üroloji doktora Renal(basit) kist ameliyatı yazdı altına da sağlam yazdı. nefroloji doktoru ise sağlam yazdı ultrasonda gayet temiz çıktı herhangi bir sorun yok buradaki heyette Olumlu çıktı. Acaba Ankara sorun çıkarır mı?

 53. Admin kolay gelsin Bekçi adayı olarak sıkıntılarımız var bir kaç kişi adına da konuşuyorum Karaciğer de 2 cm ilk hemojiom tespit edildi daha heyete girmedim ben ama önceden baktırdım yönetmelikde eleme sebebi diyo geçen sene ki yönetmelik de 5 cm kadar sıkıntı olmamış olumlu almışlar bu sene değişti ve biz sağlık yönetmeliği değişmeden önce yazılı ve sözlü sınava girdik 2017 nin kasım da sözlü aralıkta yazılı sınav oldu hak mahrumiyeti olduğunu söyledi avukat elenirseniz dava açın dedi ama biz uğraşmadan olumlu almak için ne yapmamız lazım karaciğerde ne yağlanma var alt ast değerleri istenilen değerde kan değerleri de öyle idrar tahlilinde öyle hepsi uygun sadece ultrason da gözüktü Ameliyatı bile olmayan küçücük bişey gözüktüğünden dolayı elenen olmuş 1 kişi geçmiş diye duyduk doktorlar sağlık açısından hiç bir sorun olmaz dedi 5 doktora sordum.

  • Kardeşim sağlık yönetmeliğinde ne varsa o geçerli oluyor bazı yerlerde geçmiş olabilir doktorlar beli olmuyor hepsi aynı kararı vermeyebiliyor doktorun rapora düştüğü not önemli oluyor.

 54. Biz bekçi adayları öğrenci statüsündemiyiz admin sadece sözlü be yazılı sınava girdik normal hayatımıza devam ediyoruz güvenlik soruşturması olanlarda aynı sağlık raporu alanlarda bi okulda değiliz

 55. A yönetmeliğinde genel cerrah bölümünde karaciğer hemanjiom ama A bölümünde olmasına rağmen eleme sebebi diyo

 56. SAFRA KESESİ YOK ENGEL OLUR MU ACABA

 57. Kulak zari ameliyati olduktan sonra sorun duzelse dahi polis olunamiyor mu yani ?

 58. alt degerlerim yüksek cıktı yaglanma sadece 1, derece problem olur mu gastroloji saglamda yazmadı çürükte ankaraya cagırırlar mı

 59. Hocam 2 yil once antidepresan kullandigim yazdiginiza gore 1 yilo gecti sagglam sayikiyorum o zmana dogru mu anlamisim

 60. Iki tane azı dışı çektirdi sorun olur mu

 61. AKŞ 110 OLARAK ANKARAYA RAPOR GİTTİ TEKRAR GERİ GELDİ YENİDEN TAHLİL VERDİM AKŞ 115 TOKLUK 202 ÇIKTI DEGERLER REFERANSIN ÜSTÜNDE HEYETTE NE KARAR VERİLDİ TEKRARDAN BİLMİYORUM SİZCE NE OLUR

  • eler kardeşim. zaten tokluğun 180 üzerinde olması diyabete işarettir. kendi sağlığın için en azından kendini ihmal etme baktır kendine.

 62. Alt 63 çıktı sorun oluyormu ama doktor karacigerinde yaglanma yok dedi

 63. Alt 63 çıktı sorun oluyormu ama doktor karacigerinde yaglanma yok dedi ast de normal diger herşey saglam

 64. gözlük kullanıyorum problem olurmu

 65. Bu sağlık yönetmeliği sadece polislik içinmi

 66. Sol yanağımda ben var orta büyüklükte birde dirseklerimde Sedefe benzer kabuklanmalar var , Sıkıntı olur mu?

 67. Memede fibreadenom var yani zararsız kist ve doktorlar hiçbir zararı yok kadınların çoğunda olur diyorlar. Ama yeni sağlık yönetmeliğinde tam açıkca alamasam da sanırım B sınıfında yer alıyor. Polislik için engel olur mu, 22. Döneme başvuracağım. Daha önce bu sebeple elenen kadın polisler oldu mu çok merak ediyorum.

 68. Testiste epididim varmış.Doktor önemsiz bisey dedi ama saglamda yazmadi.Heyette olmadığım icin sorunu bildirmem gerekli deyip yolladi.Yonetmelikte bununla alakali biseyde yazmiyo.Diğer bütün bölümler sağlam yazildi.Sorun teşkil eder mi?

 69. Selam admin oğlum şuanda 21.dönem pomem de eğitime devam ediyor henüz sağlık raporu alınmadı ama doktor kalpte delik şüphesiyle endiskopi istemiş henüz endiskopi olmadı ama bugün yarın verecek inşlh çıkmaz da olurda delik veya sorun çıkarsa tedavisini olup tekrar okuluna dönebilirmi mahkeme yolu açıkmı veya olmazsa tekrar polisliğe başvura bilirmi başvurursa belli bir süresi varmı acil cevap verirseniz sevinirim

 70. Sol göz kapağımda biraz düşüklük var engel olur mu hem polislik hemde msü için

 71. Merhabalar arkadaşım şuan eğitimde sağlıktan hepsinde sağlam alıp geçti ama hastaneye tekrar 80 kişiyi kurul çağırmış neden çağırmış olabilirler.

 72. Sol kolum dq bebeklikten kalma yanık bir iz var. derin bir yanıkmıs ben nasıl olduğunu hatırlamıyorum bu muayene de sıkıntı olurmu bu tür izlere bakılıyormu

 73. Merhaba bekcilik saglik raporu gozlukle sevlet memuru olur yazdi goz degerlerim sag 1.75 sol 1.75 sorun teskil eder mi ankaraya cagrilma olasiligim var mi acaba.

 74. Admin kardeşim sigara cigerde çıksa sıkıntı olurmu

 75. Sigara ciğerde çıksa sıkıntı olurmu

 76. Selamun aleykum

  Apandist amelayatı oldum dikişsiz ama ufakta olsa ince bir çizgi kaldı bu sıkntı olurmu 2 kulakta sıvı oldugu için geçici tüp takıldı ve tüpler çıktı duymamda herhangi bir sorun yok bu engel teşhis edermi teşekkürler

  • Şu an sağlam ise sorun olacağını sanmıyorum

   • Şu an ne apandisit de nede kulak zarımda hiç bir engel yoktur fakat burundan kek ve et ameliyatı oldugum takıdre bi sıkntı olurmu ayrıca kuşak zarı ameliyat kabul edilemez diye bir bildirim okumuştum benım kulak zarıma tup takıldı ama şu anda kulak zarı kapanıp düzeldi doktor hiç bir sıkntı yok kendı doktor um ama heyet sıknıtı cıkarırmı bu olaylardan dolayı

 77. Merhaba ön sol taraf üst çenemde dişim çürük ve hafif kırık ama çektirmedim bu sorun oluştururmu . Diş eksikligi elenme sebebimidir ?

 78. Ayşenur sirkeci

  Ms(multple skleroz) hastaları polis olabiliyor mu?

 79. Admin sol serçe parmagim eğri ama görünüşte sadece başka bir problemi yok diger parmaklarim gibi kapanip aciliyo herşey yapabiliyorum problem olurmu pmyo girmemde internette kamptodaktili diye geçiyor

 80. Açlık kan şekeri ve tsh sinira yakin çıktı.doktor sağlam yazdi.urolujide epididim kisti cikti tani olarak epididim kisti var var yazdi.heyette de bekçi olur yazisi yazildi.Karari degistirilme gibi bir durum yasarmiyiz..

 81. Minimal kalkül çıktı sag böbrekte sıkıntı olurmu kum tanesi bile degil

 82. Ayağımda dizimden aşağısı küçükken yanmış ama çok belli değil pantalon giyildiği zaman gözükmüyor sorun olur mu?

 83. Admin bekçilik sağlık raporunda sağ göz 1.25 sol göz 1.25 astigmat çıktı..sikinti olur mu bu konuda net bilgi verir misin

 84. Admin sol gözde göz tembelliği var sorun olurmu

 85. Admin Bekcilk saglik raporunda sağ göz 1.25 sol göz 1.25 astigmat yazdi doktor.bekcilik için sorun olur mu bu konuda beni bilgilendirir misin

 86. Pomem alimlarinda tenisci dirsegi deniliyor hastaliga kollarda sekil bozuklugu ama hic biseye engel degil goruntu olarak da cok belli olmuyor engelmidir

 87. Admin merhaba ben ANKARAdayım bekçilik için sağlık raporu işlemleri tamamlandı hastanede heyete girdim ordan da onayı aldım. Bu raporu başka değerlendirecek bir yer var mı?

  • Hepsinden sağlam aldiysan hayirli olsun kardeşim en son sağlık daire inceliyor ancak hepsinden sağlam aldiysan not dusulmedi ise sorun olmaz

 88. S.a. hocam hayırlı akşamlar. Ben bekçilik için müracaat ettim çok şükür sınavları atlattım sağlıkla ilgili aklıma takılan teş şey tsh değerim 4.9 çıktı referans aralığıda 0.27-4.3 endokrinoloji semptom yok göreve engel değil diye not düştü hastane heyeti bekçi olur diye onayladı. Benim merakım sağlık daire aceba olumsuz birşey dermi geri gönderirmi tsh yüksek olupta göreve başlayan varmı st4de 2 çıkmış bu arada.

  • Kardeşim sağlam aldiysaniz sorun olacağını sanmıyorum sorun olursada seni hakem Hastanesi Ankara Atatürk Eğitim hastanesine çağırıyorlar yine bakılıyor ancak hastane saglam dediyse sorun olacağını sanmiyorum

 89. Slm admin ben 1 yıl önce antideprasan ilaçları kullandım e devlettede e nabızdada gözüküyor askerdeyken oldu bu polislikte sorun olur mu

 90. sol pompiniformis, plekusus venlerinde valsalva ile reflü akımını izlenmediği geniş yerinde 2.5 mm ye ulaşan dilatasyon (genişleme) dikkat çekmiştir yazıyor. öğrenciyim üroloji doktoru sağlam yazdı. ( herhangi bir sorun olmaz dedi yönetmeliktede rastlayamadım , varikasör de yazmıyor. sorun olur mu?

 91. ankaraya çağırılırmıyım bunun hakkında birbilginizvar mı Admin

 92. Saygıdeğer admin benim Bekcikte sağ göz 1.25 sol göz 1.25 astigmat çıktı..problem.olur mu..bana net bilgi verir misn

 93. BENİM KALPTE MİN TY DİYE BİR ŞEY ÇKTI. POLİS BEKÇİ YÖNETMELİĞİNDE 3.A.1. DİYE GEÇİYOR.DOKTOR NORMAL YAZDI. HEYETTE DE YÖNETMELİĞE BAKIP BEKÇİ OLUR DİYE KARAR VERDİLER.Bİ SIKINTI OLUR MU ANKARA DAN GERİ DÖNER Mİ SİZCE.

 94. Peki tyt bitikten sonra pmyo nasıl başvuracaz

 95. Admin bey ben 19.dönem pöhdeydim sol böbrekte 38 mm basit kist vardı elendim mahkemeye verdim yönetmelik durduruldu sonra okuldan çağırdılar imza attım izin kağıdı yazdılar devrekaybı olmuşum sizce sukıntı olur mu yine ?

  • Emniyet karşı dava açabiliyor ancak sağlam aldıysan karar kesinleşti ise sorun olacağını sanmıyorum kardeşim.

 96. Hocam boyum 1.82 kilom 66 çakı gibiyim fakat kansızlık demir eksikligi b12 vitamin eksilikleri var ama hicbir bana sıkıntısı yok sizce saglıkta engel olur mu bana

 97. ekrem yalçın

  HOCAM SELAMINALEYKUM. bugun hastaneye gittim karnımda fıtık varmıs.. yorulunca ağrı yapıyor ve tek çare ameliyat dedi.. sence fıtık ameliyatı sıkıntı olurmu.. oradakı bi izden dolayı okula girersek eğer başımız ağırır mı.? şimdiden teşekkür ederim..

 98. Hocam selam benim aks 107 tokluk 100 çıktı deseler sağlam yazdi altınada bozulmuş açlık glikozu var dedi ankarada sıkıntı çıkarmı teşekkür ederim

 99. doğuştan katarak ama gormeye engel değıl pomem olur yazıldı….. bır sorun olur mu

 100. Ben 4 sene önce doğuştan gelen anne karnında oluşan beyincik sarkması ameliyatı oldum ameliyat olalı 4 sene geçti suan çok iyiyim ama boynumda iz kaldı bu sene askerlik var askere gidebilir miyim acaba ?

 101. admin selamün aleyküm ben ist bekci adayiyim yarin saglik raporu icin hastaneye çağrildim tüm yorumlara baktim ama böyle bisey soran olmamiş o yüzden ben sormak istedim. sol kolumda omuzumun biraz altinda 15 cm lik bi dövme mevcut yazlik üniforma giyince gözükmüyor. izmirden bekci adayi arkadasim sıkıntı yapıyolar dedi dövmenin nerde oldugu garketmez dedi. o öyle dedi diye yaklaşık bir buçuk aydır özel bir cerrahi tıp merkezinde lazer ile sildirme tedavisi görüyorum. doktor 4 seans sonunda tamamen çıkmış olacak dedi ben suan 2 seans lazer epilasyona girdim fakat dövmemde tamamen silinme diye bisey yok yine bariz belli . şimdi tedavi gördüğume dair hastaneden raporum var bu konu hakkinda bilgi verirmisiniz rica etsem acill.

 102. Ben küçükken ayaktaki doğuştan gelen şekil bozukluğu nedeni ile ameliyat oldum ama yürüyüşüm de ve koşmamda bir sıkıntım yok ve bu ayağım diğerine göre birazdaha küçük sizce pmyo girebilirmiyim. Şimdiden teşekkürler

 103. Göz altlarımda deri incelmesi var ve gözlerimde mor bi görünüm sağlıyo bu polis veya astsubaylığa engelmidir

 104. İyi günler. 21. Dönem pomemde ön sağlık kontrölünde geçmişte psikiyatrik tedavi gördüğüm için elendim. 22. Döneme tekrar başvurdum ve sistemde göründüğü için tekrar elendim ve üstelik ilaç kullanmamama rağmen ve cipralex adlı hafif ilaç kullanmama rağmen.Önümüzdeki sınavlara girmeliyim mi yoksa yine eleyecekler mi yoksa şansım olur mu?

 105. Hafif capli dalak büyümesi kazaninca elenmeye sebep midir? Kan degerlerim gayet normal ama cok kafama takiliyo hic farketmiyoum bile

 106. Admin kardeşim kolay gelsin gastrolpjı bölümünde bi kan degerim bormalın üzerinde cıktı doktor bida kan istedi o normal cıktı bir daha istedi oda normal çıktı yazdogı teşhisi paraflayı kaşeledi ve saglam yazdı ama çıkan kan sonucları da orda yazılı ıkı gecer bı kalır sekılde sence ne olur ?

 107. Benim sol çenemden kıt kıt diye ses geliyor sorun yaşatırmı bana.

 108. Admin benim hemoglobin 17 çıkıyor ama yapılan tetkikler soncu herhangi bi sıkıntk yok sadece yükssk sıkıntı mı polislikte

 109. hangi antidepresanların engel olduğunu nerden öğrenebilirim

 110. Diş eksikliği elen me sebebi mi arka tarafta tek diş

 111. Hocam bobrekte taş yok ama daha önce tas kırdırma ameliyatı oldum. Bu engel mi?

 112. Merhaba kulagımın az altında boyun kısmında 10 cm yakın çizik var iş kazası olmuştu sıkıntı olurmu onun haricinde başka çizik falan yok

 113. Pes cavus ameliyatı oldum 8 yıl önce ama şu an sıkıntım yok ama tedirginim yardımcı olursanız sevinirim

 114. Benim dizde çatlak var hiç ağrı yok sıkıntıda olmuyor sorun olurmu

 115. Selamın aleyküm benim böbrek alt polde 7 mm taş vae 22 dönem başvurdum dolaşıma çok uzakmis herhanhi bir sıkıntısı yok dedi doktor. Eleme sebebimidir ? Bunu kapalı cerrahı ile taşı kırdırsam ameliyat sorun oluyor mu ?

 116. Bekçiliği kazanıp aday memur oldum.1 sene sonra asalet verileceği zaman tekrar sağlık raporu alınacakmı ? Alınacaksa çok fazla inceleme olacakmı ? Yanı bütün bölümler A dilimindeki olması gerekiyor ?

 117. MERHABA. benim BİLEĞİMİN İÇ KISMINDAKİ DAMARDA dikiş izi var 5 yaşmda düştüm cam kesti 19 sene geçti elenme sebebi midir birde kalpte üfürüm ve ritim bozuklugu kesin elenme sebebi midir. AYLARDIR CEVAP BULAMIYORUM KİMSEDEN 😔 inşallah cevap verirsiniz Allah razı olsun.

  • İz konusu genellikle muayane de belli oluyor direk bir şey demek imkansız ritim bozukluğu direk elenme sebebi değil kardoloji doktorunun incelemesi sonucu belli oluyor derecesi var.

   • bi sitede ritim bpzuklugu ve üfrüm direk eleme sebebi yazmşlardı çok üzülmüştüm çok teşekkür ederim çok sağolun. Allah razı olsun

 118. Meraba karaciğerde hemonjiom tespit edildi bu elenme sebebi olur mu doktor bi sey olmaz dedi.

 119. Selamün aleyküm admin benim sol ayağımda bi parmak fazla ve ben haftaya bunun icin ameliyat olup aldiracam bu polislik icin sorun olur mu ?

 120. Bende doğuştan meydana gelen at nalı
  böbrek var(şekil bozukluğu),lakin bu zamana kadar her hangi bir ilaç yahutta tedavi görmedim
  gündelik hayatıma bir etkisi bulunmamaktadır.
  Bu durum sağlık raporunda engel teşkil edermi ?(gittiğim doktorlar konu hakkında kesin bir bilgi bilmesede gündelik hayatına bir engel durum yok pomem de sana bu durum engel olmamalı diyor)

 121. tedavı ile duzeltılebılır demır eksıklıgı anemısı bekçi olmasında sakınca yoktur .Doktor boyle yazdı .Hastane heyetı raporumu olumlu sonuclandırdı ?ANKARA saglık daıre eler mı bilgilendırırsenız sevınırım .Bu sorun meslege gırmeme engelmıdır ?

 122. Abi benim el serçe parmaklar da doğuştan gelen hafif egiklik var ama hareketlerimde kısıtlama yok sorun olur mu bide pmyo için seneye girmeyi düşünüyorum acaba göz cizdirmek sorun olur mu yada üsteki maddeler değişir mi daha mi katı olur cevaplarsan çok sevinirim göz derecem 1.25,1.50 miyop cizdirsem mi

  • Göz derecesi sağ 2 sol 2 olmalı en fazla çizdirmek sorun olmuyor. Serve parmağına gelirsek muayenede belli olur kardesim hafif dercede ise sorun olmaz.

 123. Benim her iki ayağımda parmak yapışıklığı var bi sorun olurmu yani şöyle baş parmak değil onun yanındaki iki parmak yapışık et geciyo aradan iki ayağımdada böyle bi sorum olurmu sizce kosmamda ve yürümemde her hangi bir sıkıntu yaratmıyor

 124. Merhaba ben yaklaşık 2 ay kadar önce esrar içilen ortamda bulunmuştum kokusu çarpmıştı biraz acaba sağlık mülakatında kan testi nemi bakılıyor yoksa saç testide yapılıyormu yapılmıyosada okula girdikten sonraki dönemdeki testte saç testi yapılıyormu çünki saç testinde 6 aya kadar çıkabiliyormuş cevaplarsanız sevinirim

 125. Koldaki jilet izleri sıkıntı oluyormu dikkatli bakınca belli oluyor.izleri ve dövmeleri kapatan bi krem var sadece alkollü su sürünce cıkıyor onu kullansam anlasılırmı

  • Kardeşim bu sana kalmış bir izler sorun olur kapatman senin için faydalı ama nereye kadar kapatabilirsin o da var

 126. admin idrarda keton elenme sebebi mi bilgin var mı. tekrar test bile istemediler protein yok diye yazıldı ama keton diye yazmış dosyaya seste çıkmadı atama bekliyoruz.

 127. Bende bel kayması cıktı ama hareketlerimi kısıtlamiyo bi sıkıntı da yaratmiyo acaba bi sorun olur mu ?

 128. Admin şu an öğrenciyim. Sağlık raporumda tüm polikliniklerden sağlam aldım herhangi bir sorun yok lakin bugün E-Nabız’ıma baktım hastalıklarım da gittiğim aile hekimim bana benimle ilgisi olmayan hastalıkların tanısını koymuş venöz yetmezlik ve sedef tanısı var. Sağlık işleri Daire başkanlığı öğrencinin e nabız da hastalık geçmişine bakıyor mu bakıyorsa bu tanılar bana sorun olur mu ? Öyle bir hastalığım olmamasına rağmen tanı koymuş nasıl oluyor anlamıyorum şu an çok tedirgin oldum.

 129. Sağlık raporumda sorun yok da işte geçmişte bana venöz yetersizlik ve sedef hastalığı tanısı koyulmuş e nabızda gözüküyor. e nabız’daki hastalıklar geçmişine bakarlarsa görürler bu da sorun olur mu diye çok sıkıntıya girdim şu an

 130. Hocam kisa anlatayım bursada bizi aclik glikozu saptanmamostir denildi . Ankaraya sevk ettiler orda bozulmuş aclik glizo teşhisi koydular ben nasıl itiraz edebilirim sonuc ne olur tekrar umut varmı

 131. Benim böbrek alt polde 5 mm taş var 22 dönem başvurdum kırdırsam elenme sebebi olur mu ?

 132. Hocam bilgi verirmisinz aykata parmak yapısıklığı polis yada bekci olmama engelmi her iki ayakta iki parmagım biraz yapısık

 133. yanağımda bir iz var sivilce izi tarzı ön sağlıkta sorun olmadı sonradan elenme söz konusu olabilir mi

 134. Göz tembelliği direk elenme sebebi mi yani göz dereceleri düşük olsa da elenme sebebimi

 135. bekçilik için göz miyopluk numaram 2 – 2.5 sağlık raporu sınav mulakattan once mı yapılılıyor yani direk elenırmıyım yada sınava mulakatı geçenlerden sonramı ıstenıyor eger öyleyse lazer ameliyatınla girebilirmiyim

 136. Merhaba admin bi şey sorucaktım benim yüzümde bıyığımın olduğu yerde bi parmak ucu büyüklüğünde kırmızı doğum lekesi var önsağlıktan geçtim polis okuluna kalırsam sağlık raporunda bi sıkuntı olur mu bide bıyığımı kesince belli oluyo arkadaşlarım 5 metreden pek belli olmuyo dio ama yine sana sorim dedim

 137. Dudağımın sağ üstünde mercimek kadar ben var. Lazerle aldırmak istiyorum ama doğal gitmekte, aldirmakta riskli olabilir. Küçük operasyon izleri sıkıntı yaratabilir mi

 138. Spor ve ön sağlığı geçtim.

  Okula başladığım taktirde ordada hastane işlemleri oluyormuş öğrendiğim kadarıyla. Ürtiker var bende 3 aydır.. Sabah uyannca kollarmda bacaklarmda kabarıklık oluyor sonra geçiyor. Bu durum okuldan elenme sebebi mi. Net cavap bulamadım yardımcı olursanz sevinirim..

 139. açlık sekeri degeri kac olmasi lazim

 140. Merhaba yanağımda küçük bir ben var bu sorun olur mu ?

 141. Köpek dişim eksik köprü yaptırıp hallettim. Sorun olur mu?

 142. 19.donem poh ogrencisiyim mezun olmama 1 ay kaldi saglikta hemomjion cikti elenir miyim

 143. Akdeniz ateşi bekçiliğe sorun olur mu
  Askerlik te muaf o da sorun olur mu
  Askerden muaf olanlarda başvuran bilirr
  Yazmışlar şartlarda hayırlı akşamlar

  • Askerlikten muaf olanlar başvurabilir ancak emniyet sağlık yönetmeliğinde sorun değilse kabul ediliyor emniyet teşkilatı sağlık yönetmeliğini incelemen lazım

 144. 3 yıl önce bel fıtığı oldum doktor ameliyatlık dedi sonra fizik tedavi ve sporla 1 yıl içinde atlattım.tekrar gittiğimde küçülmüş ameliyata gerek yok dedi son 1 yıldır ağrı ve ilaç kullanımı yok sağlıkta elenir miyim?

 145. Bana 13 yıl önce belime platin atılmıştı. Şuan ağrı ve engelleyici hiçbir neden yok doktorlarda öyle söylüyor. Bu bekçiliğe girmem için ne yapmam gerekiyor. Herhangi bir evrak almam gerekiyor mu?

 146. Genel saglıktan herseyden saglam alıp daa sonra akut bronşit akut faranjit sıkıntı oluyor mu

 147. Abi benim kolumda 1 tane faca izi var sıkıntı olurmu acaba

 148. Ön başvurumu yaptım. Ama ön sağlık muayenesinden önce herhangi bir sağlık raporu veya platinden dolayı rapor almam gerek var mı? Neler yapmam gerekiyor platinden dolayı. Yardımcı olursanız sevinirim.

 149. merhaba bende paeme gırıcem bu sene. kıl donmesı olugundan suphelenıyorum ama hıc bır rahatsızlıgı yok. saglık muayenesınde kuyruk sokumuna bakıyolarmı nasıl anlıyorlar kıl donmesı oldugnu

 150. cok tesekkur ederım ıcım hıc rahat degldı ama bakmazlar denılıyor

 151. tsh değeri 4.62 çıktı doktor bulgulara normal ve sağlam yazdı referans aralıgı 0.34-5.60 ama bazıları 4 e kadar istiyo tsh değerini diyorlar burdaki doktor bizim hastane böy sıkıntı olmaz değerde dedi.

 152. selam admin… benim 4 yıl önce göğüs cerrahisi tarafından kontrol amaçlı sevk edildiğim psikiyatri muayanesi 2018 nisan ayındaki bekçilik alımlarında doktor tarafından e nabız sisteminde göründü ancak o yıldan beri psikiyatride herhangi bir muayenem veya ilaç kullanımım yok doktor anksiyete bozukluğu tanısı mevcut dedi ancak 4 yıldır bi psikiyatri ilacı bile kullanmışlığım yok ve doktorun bu şekilde yazmasına rağmen hastane sağlık kurulu bekçi olur raporu verdi fakat sağlık dairesi bekçi olamaz diye tebliğ etmiş bnde polisliği kazandıgım için itirazda bulunmadım dün polislik sözlü mülakatına girdim ve ben şu an e nabzımı kapattım ve doktor muayene geçmişini göremeyecek… sorum şu hastaneden sağlam onayı alsam ve pomem eğitimine başlasam bekçilikteki sağlık dairesinden olumsuz dönüş polisliğe engel olur mu? olursa itiraz etsem haklı çıkar mıyım çünkü 4 yıldır ne muayenem ne de ilaç kullanımım var…

  not: o bana anksiyete bozukluğu yazan doktor 4 yıl önceki e nabızda görünen muayene sisteminde “tanı konulmamıştır.” yazısına dikkat etmeden yazmış bunu.

  • Kardeşim bekçilik ve POLİSLİK sağlık raporu inceleme en son yer egm sağlık daire başkanlığı aynı yere gidiyor tekrar muayene olursun işlemler yeniden yapılır eskiye göre işlem yapılacağını düşünmüyorum

 153. Vücüdümda dövme var ama yaz üniformasında gözükmüyor sıkıntı olur mu ve dövmesiz kişilerin bizden bi önceliği var mı hepimiz eşit mi bakılıyoruz

 154. Doğustan kalca cikikligi ameliyati oldum .. Fonksiyon kaybim yok harekettede sorun yok . Ama ameliyat izim var sorun olur mu

 155. Üstteki küçük azı dişi yani kopek disi diye hitap edilen disin bir arkasindaki dis kanal tedavisi gordu ve dolgu dustu baya bosluk var o dis eksik sayilirmi yoksa direk elerlermi? On dis gurubu eksik yada sorunlu olan direk eleniyor bunda nasil sorun olurmu yardimci olursan sevinirim

 156. Abi sana 2 sorum olucak
  1 ayağımdan küçükken ameliyat oldum anasını kısmında veya yurumemde bir sorun yok sorun olur mu acaba
  2 benim el serçe parnaklarimda doğuştan gelen hafif egiklik var o sorun olur mu acaba cevaplardan çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 157. 2015 te alkol den dolayi hstaneye gittim e devlette gozukuyor sorun olirmu

 158. Ayakta Yapısık parmaklilik pmyo alimina engel mi bana hicbir zarari agrisi engeli yok.

  • Kardeşim sağlık yönetmeliğini incelemen gerekli sende anlamazsın ama tıbbı terim olduğundan sağlık yönetmeliğini doktora göstermende fayd avar

 159. Selamlar ben yaklşık 16 sene önce karacigerden ameliyat oldum amelıyat izim var ama hiçbir saglık acısından problemım yok sadece iz kaldı bu sorun oluyormu acaba teşekkürler

  • Sağlık yönetmeliğini incelemen lazım kardesim ameliyat izi sorun olmayabilir ama ameliyat sorun olabilur

 160. Selamın aleyküm kardeşim .. ben iki yıl önce ön çapraz bağ ameliyatı oldum . Şuanki durumum çok iyi düzenli spor aktivitelerinde bulunuyorum ve herhangi bir sorun yok . Ön çapraz bağ ameliyatı herhangi bir engel teşkil ediyor mu ? Yardımcı olursan çok sevinirim .. şimdiden teşekkürler

  • Kardesim çapraz bağ ameliyatı ile bir bilgim yok sitemizde bulunan yeni değişen sağlık yönetmeliğini bir incele derim kesin cevap orada çünkü

 161. 2014 yılındaki intihar girişimi üzerinden zaman geçmiş olması elenmemeye ihtimal verir mi sizce şansım var mı

 162. Hepatit b sounmu bastansona okudum kimse sormamis.saglik raporunu hastaneye gidip kendimizmi aliyoruz?

 163. Merhaba admin hepatit b sorun oluyormu bilginiz varmi bu konuda?birde ben lisans mezunuyum askerlik yapmadim henuz kpssyi bekliyorum

 164. Merhaba sol kolumda 3 tane 2 3 cm uzunlugunda çizik var sag kolumda ise 10 cm buyuklugunde dikiş izleri mevcut sorun teşkil eder mi ?

 165. Güneş lekeleri elenme sebebi olur mu??

 166. Benim migrenim var da bir sorun olur mu ?

 167. Anti hbs pozitif bekcilige engelmi teşekkür ederim

 168. Sol bacağımdq platin varama ne yürüşümde sıkıntı var nede hareketlerimi kısıtlıyor daha öncr spor yapabilmek için sağlık raporu da almıştım ve hiçbir doktorum engel olacağını söylemedi yine de engel olur mu?

 169. Bir gözüm de az dışa doğru kayma var pomeme engelmidir?

 170. El bileğimde sıvı kesesi var. Harekettimde sıkıntı yok. Polisliğe engel midir?

 171. Baş parmağımda seyirme ve titreme oluyor arada polisliğe engel midir?

 172. varikosel elenme sebebi midir ya da daha önce elenen bu sorundan elenen var mı

 173. Kalp kapakciginda romatizma ve buna bağlı oluşan kacak polislige engelmidir

 174. İyi günler . Bugün kan değerlerime baktırdım . B12 Vitamin 195 çıktı (normal değerler 211-911) . Hap ile düzeltileceğini söyledi . POMEM için hazırlandığımı söyledim . mülakattan önce tekrar kontrole gelebilirsin dedi . Birde yönetmelikte B12 eksilkliği elenme sebebi olarak yazmıyor fakat kansızlık(ANEMİ) elenme sebebi yazıyor diye doktora belirttim . Kansızlığın yok sadece vitaminin eksik başka bir sıkıntın yok , yönetmelikte B12 yazmıyorsa problem yapmazlar zaten gelen hastaların çoğunda bu vitamin eksik dedi . Sizin bu konu hakkında bilginiz var mı ? B12 detaylı sağlıkta olumsuz etkiler mi ?

 175. S.a ben 4 yaşımda ürolojik bir problem dolayısıyla ameliyat oldum. Bir böbreğimde fonksiyon eksikliği var ama çok değil, hiç denilecek kadar az. Zaten eksik olan fonksiyonu diğer böbrek üstleniyor. Yıllardır hiç bir sorunum olmadı, ilaç bile gerekmediği için kullanmadım. Pmyo ya girmem için engel olur mu?

 176. Merhaba. 4sene önce sol testisim tümörden dolayı alındı ancak kemoterapi gibi tedavi görmedim sadece kan verdim film çektirdim 4 yıldır çok şükür hayatımı hiç etkilemedi askerden muaf tutuldum polis olabilir miyim şuan sağlığım çok şükür iyi

 177. merhaba ben 55 dönem pöh adayıyım okula ilk girişteki saglık mayenesinden hepsinden sağlam aldım hiçbir sıkıntım yok mezun olmamıza yakın bir daha bu sefer devlet memurluğuna geçiş için sağlık muayenesinegirdik burda karaçiğerde hemonjiom cıktı 1 cm altında sevk edildim ankaraya eğitim ve araştırmaya ordada ultrasyona girdik aynı sonucu verdiler sonra heyete girdik a dilimi yazdılar bana son durum ne olur

 178. Çölyak hastasiyim ama kanımda ciğerimde yada fizigimde hiç bir sorun yok raporum oldugunu soylemesem kimse bilmiyor bunun bir sorunu olurmu yani raporu e devletten yada başka bir şekilde goruyorlar larmi

  • Sağlık Yönetmeliğinde de sorun olmuyorsa bir şey olmaz söyleme kardesim sağlık yönetmeliğini incele bir

 179. S.a admin benim sol kolumda 4 cmlik yanık izi var 5 metreden az çok belli oluyor sıkıntı olurmu santime bakarlar mı

 180. S.a admin benim sol kolumda 4 cmlik yanık izi var 5 metreden az çok belli oluyor sıkıntı olurmu santime bakarlar mı. ADMİN CEVAP VERSENE LÜTFEN

 181. İyi günler. ben 17 yaşında bir gencim. Benim tek sorunum ( ki sanırım büyük bir sorun ) bir kulağım neredeyse tamamen duymuyor. sağ kulağımda küçükken geçirdiğim yüksek ateş ( yanlış aşı sonucu ) ile duyma yetimi neredeyse tamamen kaybettim. sol kulağım sağlam. bu polislik veya polis özel harekat açısından bir engel midir ?

 182. kaval kemiği ve fibula kemiği kırıldı operasyon geçirdim ve bacagimda izler bulunuyor fakat suan tamamen iyilestim yurumeme kosmama vs engel olmuyor saglikta sorun teşkil eder mi

 183. selam adminpolis bey 09.02.2016 tarihinde ders çalışma isteğim olmadığı için psikiyatriye gitmiştim aradan 2.5 yıl geçit doktor hanın anksiyete teşhisi koymuş ama ilaç yazmadı ve hayatımda psikiyatrik ilaçlar kullanamdım sadece doktorla muhabbet ettik 13.17.2017 tarihinde hastaneden sözleşmeli astsubay raporu almıştım sağlamdır diye şimdi 22. dönemi kazandım ve bu duruma etkili olurmu

 184. Merhabalar
  Bnm karaciğer alt değerim 60 çıktı sıkıntı olurmu acaba

  • Düşürmeye çalış kardeşim

   • Başladımm full ot sebze yiyom inek gibi 🙂 enginar aldım. İnternetten işte ya düşmesse tüm tahlilimi yaptrdm bi onda sorun var bundan 4 ay önce özel hastaneye gtmiştim dahiliye enzim yüzünden ciğerime detaylı bakmıştı grade 1 ciğer yağlanması var demişti büyütülecek bişe değil demişti yemene dikkat et geçet ama şimdi araştrınca bu değerler yüzünden elenen varmı

 185. Admin sol el yüzük parmağı m da doğuştan gelen kışalik var normal parmaklarim gibi işlevsel hiç bi sorun yok kullanabiliyorum polislige engel bir durum mu

  • On sağlıkta muayenede baktılar geçebilir dediler elemedi doktor ama okulda bir daha bakiniliyo dendi on sağlıkta geçip orada elenme durumu oluyor mu

  • ön sağlıkta inceleme de belli olur doktorun karar

   • On sağlık ta baktı ama geçebilir dedi geçtim ama okula gittiğin de orada tekrar bakikiyomu peki on sağlıkta geçtiginde okul veya ankara eleme yapar mı

 186. sol gözümde yüzde 30 civarı göz tembelliği varmış bu engel mi sizce ????????

 187. selamlar 22. dönem pomem kazandım istenen belgelerde daha önce geçirdiğimiz ameilyatların raporlarını istiyorlar önemsiz ameliyatlardı ama 4 5 yıl önce olduğu için raporlarını bulamadım ne yapmam gerekiyor?

 188. benim başımda platin var askerlikten cürük aldım ama şimdi doktora gittiğimde bizden sağlamsın diolaar polis olma imkanım varmı

 189. 8yillik sporcuyum sporda ayağını kırdım ve ameliyat oldum sol ayak bilegimde platin var engel midir polislige?

 190. B12 eksikliği polisliğe engel mi ? Teşekkür ederim .

 191. Kansızlık ve d vitamin eksikliği varsa sorun olurmu.
  Birde benim omzumda yanık izivar sıkıntı olurmu

 192. Boynumda et beni var sorun olur mu?

 193. El bileğimin üst kısmında çıkan ganglion kisti (sıvı kesesi) polis olmaya engel midir? İyi huylu ve el fonksiyonumu engellemiyor.Elime dıştan bakıncada pek fark edilmiyor. Sadece elimi ellerseniz oradaki sertliği hissedebilirsiniz. İnternette aratırsanız gerekli görselleri ve bilgileri bulabilirsiniz.

 194. VARİKOSEL HASTALIĞI ELENME SEBEBİMİDİR

 195. Safra kesesinde 4 mm polip var sağlık raporunda dorun yaratır mı sorun yaratsa bile safra kesesini aldırıp tekrar muayene olduğumda geçebilir miyim cevaplarsanız çok sevinirim

 196. Intibaktan sonra cizdirmeye izin veriyorlar mi

 197. Genel sağlıkta göğüs hastalıkları doktoru geçmişe ait tanılara göre mi karar verir yoksa orda ki tetkitlere göremi bir de e nabız da verileri mi hiçbir hekim görmesin şeklinde ayarlasak sorun olur mu ?

 198. Safra kesemde 4mm boyutunda polip var ve bu yönetmeliğe göre elenme sebebi fakat önemsiz bir şey olduğundan bazı doktorlar insiyatif kullanıp yazmıyormuş bu sebepten şimdiden ameliyat olmak istemiyorum. Benim sorum şu diyelimki genel sağlıkta doktor insiyatif almayıp rapora yazdı sizce ne zaman ameliyat olmalıyım ? ( 90 doğumluyum 23. döneme başvurucam son şansım yani eğitimdeyken sağlıktan elendim ameliyat oldum mahkemeye verdim diyelim bir sonraki alım 24. dönem ona da yaşım tutmuyo , intibakta genel sağlıkta doktor yazarsa intibak sonrası arada ameliyat olsam olur mu)

  • KArdeşim eğitim süresi içerisinde tedavi olma şartı kaldırıldı. O anki durumun neyse o geçerlidir. Olumsuz yazarsa elenirsin dava sonucu kazanırsan bir sonraki döneme yaşın tutmasa da girersin kazandığın dönem ki yaş şartı geçerlidir.

   • Bir sonraki döneme yaşın tutmasa da girersin benim için önemli olan kısım buydu teşekkür ederim. Peki elenme yazım geldi diyelim Ankaraya mı çağırılıcam hemen o arada olsam da mı olmaz ve son sorum eğitimin sonunda elendim diyelim dava sonucunu kazanırsam tekrar en baştan mı başlıyoruz eğitime ona göre ameliyat olucam

 199. Boynumda 5 metreden gözükmücek bir tene et beni var sorun olur mu?

 200. gastroendoklojiden c13 uygundur cıkmıs sızce bu bır engel teskıl eder mı acıl cevap verebılırmısınız

 201. Msü sağlık muayenesinde safra kesemde 9mm taş çıktı genel cerrah da dahil olmak üzere tüm bölümlerden sağlam yazısını aldım dahiliye hariç. dahiliye defterime sağlam yazmadı ve ”safra kesesinde 9mm taş var” yazdı 5 eylülde kurul sonucu var ve büyük ihtimal elenicem.
  Asıl sorum şu:
  Bu sene üniversiteye(önlisans) başlayacağım okulu bitirdikten sonra bu safra kesesi taşı polislikte bana engel olur mu?

 202. Sağ serçe parmağımin yarısı kopuk bı sıkıntı olur mu

 203. Iyi gunler kolay gelsin Mittral kalp romatizmasi pollige engel mi kardesim bilgin var mi acaba simddiden tesekkurler

  • Detaylı sağlık yönetmeliğini bilemiyorum kardeşi. Sitemizde bulunan sağlık yönetmeliği var tam metin oradan bakarsan sevinirim

 204. Hemoroit polisliğe engel mi sağlıkta sorun olut mu

 205. sol böbregim normalden 20 mm kucuk bu engel teskil ediyor mu ?

 206. İyi günler kolay gelsin. Benim ast 70 alt 99 çıktı. Gastraenteroloji doktoru sağlam damgasını vurdu. Fakat gradyan 1 statetoz ( basit karaciğer yapiğlanması) yazdı. Fakat dediğim gibi sağlam öğrenci olmasında bir engel yoktur yazdılar. Sizce Ankara’ya yinede çağrılır mıyım? Yönetmeliktede grade 1-2 engel değil yazıyor. Bol et yemekten, yorgunluktan ve güneşten dolayı alt ve ast yükselmiş deri doktor. Bu durum 7-8 sınıf arkadaşımda da aynı. Sizce akıbeti nasıl olur.

 207. Merhaba amin. Bayan adaylar için anal bölgeye bakılıyor mu? Bakılıyorsa görevliler bayan ekipten mi oluşuyor?

 208. merhaba doğuştan kalça çıkılığındab 1 yaşında amelıyat olmuşum. şartları tamamen okudum ama buna dair bişey bulamadım bu engel olur mu polis olmama

 209. Merhabalar
  Benim sol el baş parmağım bükülmüyor doğuştan gelen bir şey sonradan fark ettim . Ama herhangi bir sorun yaratmıyor bana uzaktan bakınca anlaşılmıyor sağlıktan geçerken anlarlarsa sorun olur mu ?
  Teşekkürler şimdiden

 210. sigara kullanımı skıntı olur mu?

 211. Merhaba benim sağ ayağımda kemik dokusundan yapılmıs platin var kemiğe karıstıgı icin alinmasina gerek yok banada bir zararı yok yurumemde hareket etmemde polis olmam da problem olurmu?

 212. Merhaba enabızda tanılarda “hiperglisemi, tanımlanmamış” tanısı var. Doktor bana insülin direncimin sınırda olduğunu söylemişti ama herhangi bir ilaç yaZmadı ve kan sonucuma baktığımda da açlık ve tokluk normal düzeyde görünüyor, problem olur mu?

 213. Hocam merhaba. Paem için başvurdum ama iki sorum olcak müsadenizle. İki kolumda da dirsek üstünde yazı şeklinde birer dövme var. Yazlık üniformadan biri cok az hareketle görünebilir gibi tam kestiremedim. Ön sağlıkta göz kararınca mı karar vercekler nasıl olcak ? İkincisi basvuru esnasında e devlette mezuniyet yok ama okul bitti sadece basvurunun son gününden bir haftaya yakın bir süre sonra sisteme düşcek tahmini. Ön Basvuruda sıkıntı olur mu ? Bilgini varsa size zahmet hocam..

 214. Zekeriya Gündüz

  Amin iyi günler benim sol epididim de yani sol testis başında kist var doktorlar zararsız dedi ameliyat yapmadılar ama assubaylık ta sıkıntı oldu gidemedim polislik te engel olur mu

 215. hocam merhaba ben polis olmayı düşünüyorum ama ben ameliyat oldum dalağım safra kesem ve pankreasımın 3/1 alındı kronik pankreatit hastasıyım bir fikir verir misin

 216. Hocam merhaba ben 4 yıl önce pankreas ameliyatı oldum dalak safra kesesi ve pankreas mın bir kısmını aldılar askerden muafim polis olabilir miyim

 217. Sol ayağımdan amileyat oldumda platin koydular 1 sene kaldı 1 senedirde cıkardım hiç bi sorun yaşamıyorum ama bi 5 cm lik bide 2 cmlik iz kaldı sorun olurmu

 218. Yanağımda mercimek büyüklüğünde ben var problem olur mu?

 219. Abi sa ben ayagimdan ameliyat oldum 8 sene once cukur taban simdi tam iylesme oldu yuruyuste ve kosmamda sıkınti yok sadece biraz tarakli ve kucuk zaten spro felan yapiyorum sorun olmuyor bide goz derecem 1.75 sol 1.75sag goz sorun olur mu abi cevap verirsen cok mutlu olurum lise sondayim pmyo ya girmek istiyorum

 220. Göz çizdirmek polislige engelmi artık ?

  • Hayır engel değil

   • abi 10 sene evvel bı kaza sonucu sol bacağıma platin konuldu. şimdi pomem/paem sınavına gırmek ıstıyorum. platını aldıracagım, aldırdıktan sonra engel teşkil eder mi ? ayrıca aynı yerdeki ameliyat izi sıkıntı olur mu?

    • Platin engel kardeşim takılı ise aldırdıktan sonra ise bir şey diyemem belli olmuyor yönetmek sitemizde var onu ortapedi doktoruna göstermende fayd avar

 221. Sağlıkl ta sft ağızdan nefes alıp verememek elenme oluyormu

 222. Merhaba benim boyum 162-163 arası tam sınırdayım geçme durumum nedir

 223. Merhaba ben 2016 da intihara teşebbüs ettim ama hapı içtikten sonra pişman oldum beni hastaneye götürün dedim ve e nabızda çıkıyor acaba pomem başvurumda sıkıntı çıkar mi yardımcı olur musunuz

 224. Hocam sırtımda 13 cm boyutunda dövme var sildirmeye başladım ama yetişmez herhalde görünmeyen yerde dövme sıkıntı olur mu .? ( dövme görünmüyor yazlık üniforma giyildiğinde)

 225. Sol gözüm %100 görüyor
  Sağ gözümde göz tembelliğivar
  Gözüm %80 görüyor polis olmama engel mi

 226. Bel fıtığından ameliyat oldum ve tekrardan fıtık cıktı ama ameliyata gerek yok yüzmeyle fizik tedaviyle gider dendi bi sıkıntı olmaz dimi. Tam iyileşmiş fıtık sıkıntı olmaz dediler ama

 227. 160 boyum kilom 53 indeksde hesapladım polis olabilirsin diyordu sorun olurmu alırlarmı polislige

 228. Merhabalar antrenmanda düştükten sonra belimde ağrılar sürekli hale geldi fıtık teşhisi konuldu tedavı surecındeyım sağlıkta bır sıkıntı olur mu

 229. Merhabalar bugün kan değerlerime baktırdım sonuçlarımı aldım. Trigliserid ve kolesterol değerlerim yüksek çıktı özellikle trigliserid değeri. Bu paem için sağlık raporu almam da sıkıntı çıkarır mı?

 230. Ben bekçilik ön başvuruda kolumdaki jilet izlerinden dolayı elendim. Şimdi o izleri yaktım jilet izi kalmadı Yine alım olacak başvuru yaptığım da daha önce jilet izinden eğlendiğim belli olur mu. Ve sorun olur mu

 231. Boyum 161 engel olur mu.

 232. önlisanstan 23.dönem giriyorum 5 dişim eksik sorun olurmu

 233. Kolay gelsin. Ben çene ameliyatı oldum asker veya polis olmama engel olur mu ? Herhangi bir iz Yok. Sadece ağız içerisinde takılı vida var

 234. ülseratif kolit hastalığım var. ömür boyu ilaç kullanacağımı söyledi doktor ama hayatıma bir engeli yok. polislik için sorun olur mu sağlıkta elenir miyim?

 235. Merhaba admin,Önsağlıktan geçtim ancak jinekomasti varmış bende ama fazla değil ilerde sorun yaşarmıyım sence ? Komisyon doktora görünmemi tavsiye etti.Sence bu nedenden dolayı elenme yaşarmıyım

 236. Kolumun içinde 7.8 cm lik bir kelebek dovmesi vardı. 6 seans oldu sildirdim.cok hafif iz kaldı uzaktan bakınca hiç belli olmayan.mulakata öyle mi gireyim yoksa hafif kapatayimmi. Görüşleriniz çok önemli.

 237. Dişlerde şart var mi örneğin azı dışleri eksikse elenme sebebi oluyor mu veya ağızdaki diğer dişler şart koşulan dış var mi? (Örneğin bu dışın olmazsa elenirsin diye)

 238. Göğüs silikon ameliyatı genel sağlıktan elenme sebebi midir yönetmelikte hiç bahsetmemiş..lütfen bilen yazsın.

 239. Kolay gelsin rapor alirken hepatit b olanlar ekleniyor fakat mayis ayında çikan yönetmelik ile DNA si 2000 altında olanlar ve alt ast si normal olanlar olumlu sayiliyor fakat ilaç kullanmadan bu şekilde olması lazim son 1 yilds kullanilan ilaçlara bakiliyor mu acaba hepatit b de falan

 240. Kardeşim merhaba,internette okudumda yeni bir yönetmelik yayınlanmış.Sağlıktan olumsuz sonuç çıksa bile 1 yıl içerisinde çıkan o sorun halledilirse başlayacak ilk öğretim döneminde yeniden okula dönüş oluyormuş.Bu konu hakkında bilgin vqr mı?Reklam olmasın diye haberin linkini atmıyorum istersen atabilirim.

  • Evet kardeşim zaten bunun yazısı sitemizde var

   • Yani kazandık diyelim sağlık sebebiyle ilişik kesilse bile 1 yıl içinde olumlu rapor ile başka sınava falan girmeden okula dönüş oluyor dimi ? Teyit için soruyorum.Sağlık stresini attım gibi :))

 241. Mrb adminim benim doğuştan güvercin gogüslüyüm herh hangi bir solunm sorunum yok doktora gittim doktor dedi bana böyle bir kisi gelirse saglam raporu veririm dedim cünku sikınti yok bunda sizce pöhte elenmeme sebep olur mu

 242. İyi günler admin polis, kolay gelsin. Seneye ki paem alımlarına başvuracağım 2019 kpss ile. Bir ay önce boyun fıtığı ameliyatı oldum herhangi bir sorum teşkil eder mi? Ameliyat izi de boynumda önde hafif sağa doğru ince bir çizgi yaza kadar da daha ufalabilir. 5 cm olması lazım . engel midir ?

  • Fıtık genellikle elenme sebebi sayılıyor bununla ilgili yazı sitemizde bulunmaktadır detaylı bir inceleme yapabilirsiniz şansınızı daima deneyin derim

 243. Merhaba admin kolay gelsin. Boyun fıtığı ameliyatı geçirmiş olmak . engel midir ? Boyunda titanyum parça var ufak . Herhangi bir sıkıntısı yok günlük yaşantıma yada hareketlerime yapacaklarıma .

  • Kardeşim sitemizde fıtık ile detaylı yazı bulunmaktadır onu incelemeni öneririm aramaya fıtık yazman yeterlidir.

 244. merhaba admin kolay gelsin. Sağ kulağımın altında tükürük bezi var bu polisliğe engel olur mu ?

 245. Merhaba ben bekçilik icin sağlik raporu aliyorum 1. Derece karaciger yaglanmasi cıktı sorun olurmu

  • Kardeşim detaylı bilgi emniyet teşkilatı sağlık yönetmeliğini inceleyin orada detaylı olarak açıklanmıştır. Karaciğer yaglanması sorun oluyor ALT ve AST değerlerine bakılıyor

 246. Hocam merhabalar ben 2016 10. ayda baş ağrısından nöroloji polikliniğine gittim doktorum tomografi, beyin mr, kan tahlili birçok tahlil yaptı. Sonuç olarak bir problem çıkmadı gizli migren olabilir dedi. İki ağrı kesici ve duloxx 30 mg anti depresan ilaç yazmış bunun için rapor çıkarmış. Tanı olarakta anksiyete bozukluğu yazmış. İlacı bir yıl kullandım 15 aydır da kullanmıyorum şimdi komiserliği kazandım. Okula girişte psikiyatri ve nöroloji raporu almam gerekiyor bu tanı ve ilaç karşıma çıkar mı sorun yaratır mı teşekkürler.

  • Kardeşim ilaç olarak psikiyatri bölümünde yazılan ilaçlar ve tanılara detaylı bakılıyor diğerlerine çok bakılmıyor

 247. Merhaba. Bekçilik için sağlık raporu alıyorum her bir doktor farklı şeyler yazıyor. Örnegin Normal-Sağlam, Doğal-Sağlam, Doğal gibi. Nöroloji doktoru sonuca doğal yazmış acaba doğal normalde sağlam ile aynı şey mi? Şimdiden teşekkürler.

 248. Sağlık problemleri nedeniyle polis okulundan ilişiği kesilen aday yurutmeyi durdurma kararı aldiginda okula kaç gün içerisinde geri döner ? ( yani geri donebiliyormu döndüğünde tekrar sağlık raporu aldiriliyor mu sorunlu olduğu bölümden ) tekrar muayene için gonderiliyormus ama kardeşimi göndermek yerine direk ilisigini kestiler konuyla alakalı bilginiz varsa yardımcı olirmusunuz.bide elenme sebebi adaya açık bi şekilde söylenir mi ?

 249. ths değeri 7.3 çıktı sıkıntı olurmu acaba

 250. iyi akşamlar kan değerlerinde troid (ths) 8.3 çıktı bir sorun olurmu acaba doktor sorun çıkmaz dedi ama heyetten geçermiyim

 251. benim bir böbreğim yok ama sağlığımı engellemiyor.Normal bir insan gibi yaşıyorum.Ben Polis Özel Harekat olmak istiyorum problem çıkarmı acaba.

 252. Bekçilik alımında eşimin safra kesesinde 6.5mm polip çıkti bekçi olmasına engel olur mu

 253. merhaba, benim diğer bütün sağlık kontrollerim temiz çıktı fakat sağ böbrek 2.5 cm küçük çıktı sol böbreğim normal değerinde acaba Paem için bir sorun teşkil eder mi ? teşekkürler

  • Kardeşim böbrek için detaylı bir yazı paylaşacağız yönetmeliği inceleyip bu konuda şuan kesin bir şey diyemiyorum

 254. Benim safra kesemde polip cikti hastanedeki heyet bekci olamaz karari verdi ama dosyanin daire baslanliginda tekrar incelenegi söylendi olumlu olma ihtimali varmi yada itiraz edebilir miyim son sansim bu yasdan dolayi yardimci olursaniz cok sevinirim şimdiden tskler

 255. Karaciğer sağ-sol lob bileşkesi düzeyinde 42*20 mm boyutunda anekoik kist izlenmiştir sorun olur mu

 256. Ağa s.aleyküm
  Şimdi Benin alt AST biraz yüksek çıktı
  Alt normal değer 40 benimkisi 42
  AST normal değer 40 benimkisi 47 herhangi bi sorun teşkil edermi ?

  • Sağlam yazdı ise sorun yok kardeşim tekrar kan istedi ise netten bak karaciğer yağlanması nasıl düşer onu uygulama

 257. İyi günler efendim ben yaklaşık 1 bucuk yıl önce sınav stresi uyku probleminden dolayı piskriyatriye gitmiştim.Doktor tanı olarak depresif embiyotlar tanmlanmış ve paxil adında kırmız ve yeşil reçetili olmayan bir ilaç yazmış şunanda sözlü mulakatı beklemekteyim genel sağlıkta bana sıkıntı yaratırmı bu konuda bana yardımcı olursanız cok sevinirim . teşekkürler

 258. BEKCİLİK İÇİN RAPOR ALDIK RAPORDA SAĞ GÖZ SAĞLAM SOL GÖZDE 0.8 GÖZ TEMBELİĞİ YAZDI HEYET OLUR VERDİ AMA YÖNETMELİĞE GÖRE TUTUYORMUŞ SORUN OLURMU TEKRAR GÖZ TEMBELİĞİ ELENME SEBEBİMİ

 259. Admin selam bekcilik sinavlarina girdim asil olarak kazandim kazandigim aciklanmadan 15 gun once once spor yaparken sol ayak bilegi aşil tendonum koptu suan ayagimda yurutec var ortopedi iyilesme sürecinde diye bi not dusecek elenirmiyim. Olurda elenirsem dava acma hakkim var midir tesekkurler simdidden

 260. Admin selam hipotroizim ve metabolizma hastalıkları polisliğe engel mi?şimdiden teşekkür ederim

 261. Yanık ameliyatı oldum kolum da ve göğüs kafesimin orda ameliyat izleri var doktor bir yıl içerisinde izler belli belirsiz olur dedi bu sorun olur mu birde göğüs kafesimin orda yapılamayacak yerler varmış bunlar sorun çıkarır mı

 262. Polikistik over sendromu direk elenme sebebi mi yoksa hormonlara gore mı karar veriyolar?

 263. varis ve ülser polislige engel mi?

 264. Hocam ben heyetten sağlam aldım.Anlardan çağrıldım oradanda yine sağlam aldım.Tekrar çağrılma olur mu acaba?

 265. Skolyoz kontrolünü nasıl yapıyorlar yani orda ne çekiyorlarda görünüyor?

 266. Merhaba kolesterol ve trigliserid yüksekliği genel sağlıkta sorun teşkil eder mi? Bundan dolayı eleme yapılır mı?

 267. merhaba hipogonadizm yani erkek yumurtalık küçüklüğü var iğneyle tedavi oluyorum kullanmak zorundada değilim iğneleri bu polisliğe engelmidir cinsel urgana bakmadan belli olmuyo birşey tabi lh ve fsh değerlerinde belli olur ama sorun olurmu bilmiyorum sizce sağlam alabilirmiyim

 268. Merhaba Bekçilik için heyet raporu aldim sağ göz sağlam sol gözde 1.0 derece astigmat var yönetmelikte astigmat için bir göz 1 dereceyi gecmeyecek yaziyor yani tam sinirda beni bundan dolayi sağlik daire başkanliğina çağirirlarmi, çaģirirsalar garanti olsun diye gözümü cizdirip gitsem sorun yaşarmiyim ?

  • Kardeşim sorun olacağını sanmıyorum göz doktoru sağlam yazdı ise zaten sorun yok demektir. Sen kendini garantiye almak istiyorsan ol

 269. Merhaba 2 yıl önce rapor almak için psikatriye gitmiştim travma sonucu stres bozukluğu ve f43.1 tanısını koymuş yazdığı ilaçta normal reçeteli bir ilaç yani reçetesizde herhangi biri isterse alabilir. Bekçilik için soruyorum ön sağlıktan sağlam aldım acaba Ankaradan olumsuz gelme ihtimali var mı??? Biz tanının hangi dilime girdiğini nasıl öğrenebilirizz??lütfen cevaplarmısınız.

 270. Merhaba Sol kasığımda dışarıdan hiçbir şekilde belli olmayan bir kaç cm büyüklüğünde lenf nodülleri mevcut. Yalnızca ultrason da varlığı anlaşılıyor. Fiziki olarakta bana hiçbir şekilde engel teşkil etmiyor. Bu lenf nodülleri polisliğe engel midir?

 271. merhaba ultrason, röntgen gerekli görüldüğünde mi çekiliyor? eğer çekiliyorsa vücudun nerelerinden çekiliyor?

 272. iyi günler
  Burnumda dışarıdan hiç belli olmayan bir eğrilik var selfie çekerken falan belli oluyor sadece ve burun içinde nefes almayı zorlaştıran eğrilik olduğunu öğrendim her ne kadar beni zorlamasa da sadece doktorların gözünde bir zorluk bu Pomem de sorun teşkil eder mi ? mülakattan sonra beni intibakta eler mi ?

 273. Merhaba admin safra kesesi 2.6 mm polip engel olurmu olursa safra kesesinj aldirirSam sikinti ortadan kalkarmi

  • Kardeşim bu konuda tam bilgi için Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğini bir Üroloji doktoruna göstermen de fayda var biraz tıbbı terimdir.

 274. sol kolumda ince 3 çizik vardı elendim itiraz ettim bişey çıkarmı çok mağdurum

 275. sol kolumda 3 çizik vardı elendim itiraz ettim sonuç ne olur acaba

 276. Bende kıl dönmesi var doktor teşhiş koydu PAEM-POMEM de sıkıntı çıkarmı bunun yüzünden, doktor büyük ihtimal sistemede girmiştir genel sağlıkta görünür mü ama bana hiç bir hareket sıkıntısı yaratmıyor elenirmiyiz

 277. Reis bu genel sağlıktan sonra intibakta tekrar ayrı bi sağlık kontrolunemi giriyorsun bi daha mi sağlık raporu alman gerekiyor

 278. kardeşim genel cerrahide doktor donu çıkartıp bakıyormu kıça falan

 279. admin 2014 yilinda intihara tesebbus ettim e nabizda gorunmuyor bi sikinti olurmu

 280. Merhaba kolay gelsin ben işitme testi yaptırdım 28 db çıktı engel olur mu cevap verirseniz sevinirim. Kolay gelsin.

 281. Gecmıs tedavisinde amatem cıkan bekci olabilir mi sadece 1 kere gittim

 282. admin sırtımda aşırı sivilceler var sırtım komple sivilce sıkıntı olur mu

 283. benim ayak baş parmağımda ve bir kaç parmakta yamukluk var ama bana hiçbir hareket engeli yaratmıyor koşarken yürürken ön sağlıkta veya genel sağlıkta sorun olurmu acaba

 284. Reis bu intibaktaki genel sağlıktan kalınca eliyorlarmı yoksa tedavi için gönderiyorlar mı süreç nasıl oluyor ?

 285. merhaba admın sorum su:kan degerlerımın normalde 9 olması gerek ama benım6 onumde pmyo ıcın 1 yıl var sağlık ta sağlam raporunu alır mıyım bırde tekmıl kendını tanıtma nasıl uzun cümlelerle mı heycanlanabilir dıksıyonum tekmilde bozulursa bu kız konuşmasında sorunlu dıye ıntıbaktan elerler mi lütfen cavap yazın cok sabırsızım ne yapacağımı bılmıyorumm saolun sımdıdennn

 286. Göz tembelliği derecem sadece sağda var -0.50 sorun olır mu

 287. Merhaba kolay gelsin Admin benim sorum bu psikiyatri ile ilgili egm sağlık yönetmeliğinde psikolojik bölümüyle ilgili geçmişinde ve halen herhangi bir psikolojik rahatsızlığının şikayetinin olmaması varsa bile son 2 yıl içinde tedavisiz geçirmiş olması şartı var abicim ama yukarıda hekim adayı o anki

 288. Merhabalar. Sağ bileğimin iç tarafında platin var.Kullanmamda hiç bir sıkıntı yok.Polisliğe engel olma durumu var mı acaba engelse platini çıkardıktan sonra sıkıntı olur mu ?

 289. Safra kesesindeki 3 mm taşın kullandığım ilaç ve bştkisel çaylar ile erimemesi durumunda safra kesemi aldırmayı düşünüyorum. Genel cerrahinin 2.maddesine göre sağlam sayılıyormuş. Sorun olmaz değil mi? Lütfen cevap🙏 Teşekkürler

 290. Böyle bi ortama besile oldugubuz için teşekkür ediyorum öncelikle size bir sorum olacak daha önce hiç karsılanşmadıgım bir sıkıntı nedeniyle askerde muaf verdiler polislik sağlık yönetmeligine baktığımda rahatsızlıgım engel degil sizce bu raporun bir engeli olurmu

 291. Kolumda bir kaç çizik izi var kesik yani ince derin değil bunlar engel olur mu

 292. merhabalar kıl dönmesi ameliyatı oldum 2015 te bu engelmidir bazı siteler engel bazı siteler engel değil diyor

 293. crohn bagırsal hastalığı elenme sebebi midir admin yada raporlu olmam

 294. kolay gelsin saglık raporunda saglam alanların raporu yinede hakem heyetine gider mi hakem heyeti detaylı ınceleme mi yapıyor acaba

 295. Kolestrol polislige engelmidir

 296. Merhaba. Dirsegimde yanlış kaynama sonucu bi yamukluk var ama herhangi bi işlevsel sorun yok sıkıntı yaratır mi

 297. gözümün beyazkısmındaki et(pterjium) küçük boyuttadır. saglık raporunda sıkıntı olurmu yönetmelik de bu konuyla ilgili net bişey bulamadımda..
  Birde aldırmak istesem ameliyat elenme sebebimidir..

 298. Dirseğimden ameliyat olsam oluşacak ameliyat izi sorun yaratır mi?

 299. merhaba. meme dokusunda iyi huylu kitle var hiçbir tedavi ve ilaç gerektirmiyor amelyata bile gerek yok ve toplumda kadınlarda cook sık görülen ir durum hiç sorun teşkil etmez dedi doktor ama yönetmelikte iyi huylu tümöral oluşumlar b sınıfında direkt elenme sebebi bu durumda

 300. Kuruk sokumumda 3 tane ufak delik var herhangi bi rahatsızlık vermiyor akıntı vb. doktora gittim ameliyatlık durum yok sıkıntı olmaz dedi geçersin olmadı ismimi heyete dersin diyede söyledi başka doktora gidip göstermelimiyim ?

 301. merhaba PLT(trombosit) değerlerim 100-120 arasında normalde 150den aşağı olmaması lazımmış doktor sorun değil dedi ancak polisliğe engel olur mu? doktorlar burada neye göre karar verir

 302. Pmyo sevdalısı

  Merhaba admin boyunda oluşan kireçlenme polisliğe engel mi ya da ne derece olursa engel olur şimdiden teşekkürler

 303. Pmyo 2. Sınıf öğrencisiyim memuriyetlik tekrar sağlık raporunda 0.5 cm dudak kenarı, 1 cm özel bölgede vitiligo var bir üst kurulun değerlendirmesi uygundur. Yazdı doktor diğer her şey sağlam. Vitiligo okul sürecinde çıktı girerken yoktu. Sizden ankara nasıl sonuç verir? Çok büyük olmadığı için insiyatif kullanılır mı iki yıllık emeğim sonuçta

 304. Kolumdaki faça kısa kollu giyince gözükmüyor.
  Bekçiliğin ön muayenesinde nasıl bakılıyor kısa kollu ile mi yoksa tüm vucut mu ?

 305. Ankaralı muhasip

  Sa benim oğlum şu an 23 dönem öğrenci sağlık kurulundan Kulak burun doktoru septim devaisyon b4 notu düşmüş oğlum çok endişeli açil cevap lütfen

  • Ablacım sağlık yönetmeliğini detaylı incelemek lazım doktora sormanızda fayda var Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre yapılıyor

 306. Merhaba ggt persembe günü yapılan teste 198 çıkmıştı doktor asist 1200mg diye bi ilac verdi bugın tekrardan kan testi yapıldı ve 200 un üstünde cıktı bu elenme sebebi mi anlaradan çağırırlar mı ve nasış düsürebilirim.

  • Ve de Alt dgerim 69cikti.pomemin gotrdugu hastane.nrmal dgerlern 2katina kadar skinti olmadgni soledi.saglam verdi.yane 82sinir.evraklar ankaraya gdince sikinti olur mu tekrar cagrirlar mi.

 307. Merhaba,
  Kardesimin 10 sene önce bacagından çok küçük bi parca iyi huylu bi tümör alındı bitti gitti izi bas parmak buyuklugu kadar rapora dr olumlu dediği halde heyet olumsuz vermiş iz neredeyse görünmüyor bile hayatını etkiliycek hiçbi olumsuz durum yok hakkı yeniliyor hatta su durumda sizce nasıl bi yol izlemeliyiz sonuç ne gelir yada ?

 308. genel sağlık taramasında KBB kulak perfore polis olamaz yazdı.ankara beni çağırır mı çağırırsa ve orada neler da elenirsem ameliyat olup bir sonra ki döneme nasıl devam edebilirim ?

  • Kardeşim çağırabilir de çağırmayabilir de heyetin kararını onaylayabilir yani belli olmaz sağlık yönetmeliğini incele ona göre bir yol çiz

 309. admin bende sedef var ama görünen yerlerimde yok el,kol,yüz vs sağdece bacaklarımda var ilac kullandığım zamanda %80-90 geçiyor çok hafif bir izi kalıyor pul pul olarak değil ama sedef hastalığı gözle görerek teşhis edilen bi hastalık sağlıkta kesin elenirmiyim.

 310. Kolay gelsin benim karaciğer sol lob 3.segmente 9×8 mm sol lob 4. Segmente da 5×6 mm ebatlı ekojen ekojen görünüm izlendi (ekojen ? Fokal yağlanma alanı ? ) bu madde konuldu heyyette kalmama sebep mi ?

 311. Merhaba kalbim için B dilimi yazıldı ve öğrenci olmasına engel yazıldı ne yapabilirim?

  • B dilimi elenme sebebi oluyor sağlık yönetmeliğini bir doktora göster eğer itiraz ile elde edeceğin bir şey varsa itiraz et kardeşim yoksa yapacak bir şey yok

 312. alt değerim 54 çıktı üst sınır 55 dedi doktor bide ultrasonda 2.derece yağlanma yazdı sağlam yazdı bi sorun olur mu

 313. Admin merhaba bir sorum olacak bir bacağım 4.5 santim kısa yürüyüşümde bir bozukluk yok fark edilmiyor polisliğe engel olur mu acaba ?

 314. Merhaba crhon hastalığı teşhisi konuldu c dilimine giriyo polisliğe girebilir miyim sizce

 315. Merhaba benim kafamda yara çıkmıştı bi doktora gittim mantar bu dedi başka doktor sedef bu dedi başka doktor egzama dedi üç doktorda farklı teşhis koydu farklı ilaç yazdı üçünüde kullandım geçti yine geldii eeee yeter artık be dedim artık doktora falan gitmeyeceğim bi baktım kafamdaki yara kendiliğinden geçiverdi şimdi benim sorum şu beni intibakta yollarlarsa cildiye doktoru önceki konulan teşhislere bakıp sağlam değil yazarmı rapora neredeyse iki yıl oldu en son doktora gideli belkide daha fazla Allah aşkına biri cevap versin çok taktım kafama ya hayy gitmez olaydım doktora :((((((((((((

 316. benim sağ böbreğimde milimetrik kum var genel sağlıkta elenir miyim genel sağlıkta ultrason isteniyor mu

 317. Merhaba benim doğuştan 2 el serçe parmağım hafif kavisli geliyor kullanıma engel değil sorun olurmu teşekkrüler

 318. Merhaba ben 5 yaşındayken sol elimdeki orta parmağım kopmuştu dikildi her hangi bir sıkıntısı yok her hareketi yapabiliyorum ama dişik izi var ve diger parmagıma göre şekli kavisli her hangi bir sıkıntı çıkarırmı

 319. merhaba göğüs silikon ameliyatı yaptırmıstım yıllar önce acaba sağlıktan elenir miyim yönetmelikte bahsetmemişler…

 320. safra kesemde birkaç adet polip var engel olur mu admin

 321. Merhaba kalpte ufak dereceli delik olması polislik ve askerlik için engel midir?

 322. Merhaba benim sol 1.50 sag 1.50 gözüm. Cizidirsem polis yada bekci olabiliyormuyum yada cizdirmeye gerek yokmu gözlük kabul ediyorlarmı cizdirmeye kabul ediyorlarmi

 323. Gözde şaşılık var ama görmede sıkıntı yok eleme sebebimi şaşılık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir