Anasayfa / POLİS ALIMLARI / POMEM Kazanan Adayın Okula Götürmesi Gereken Evraklar ve Malzemeler
Polis Okulunda Geçici Kayıt ve Kesin Kayıt Nedir?

POMEM Kazanan Adayın Okula Götürmesi Gereken Evraklar ve Malzemeler

POMEM Adayları  bu yazımda size POMEM Kazanan Adayın Okula Götürmesi Gereken Evraklar ve Malzemeler hakkında bilgiler vereceğim.

UYARI: Aşağıda yazdığım evraklar ve malzemeler her sene genellikle aynı oluyor. Ama her okul duyurusunu kendi yapacaktır. Her okul kendisi yapsa da evraklar ve malzemeler aynı oluyor. 

POMEM Kazanan Adayın Okula Götürmesi Gereken Evraklar ve Malzemeler

Kişisel Eşyalar (Bakım ve Temizlik):

1. POMEM’e gelirken erkek adayların “Örnek Saç Kesim Modeli” olarak belirtilen şekilde saç, sakal, bıyık traslarını olmuş olarak okulumuza gelmesi gerekmektedir.

2. Aday öğrenciler yanlarında temizlik-tıraş malzemeleri, el sabunu, şampuan, terlik, tırnak çakısı, elbise askısı, yeteri kadar iç çamaşırı ve yatılı okul için gereken diğer eşyalarını getirmelidirler.

3. Adaylar, kayıt kabul esnasında doldurulacak formlar için yanlarında, yeteri kadar siyah ve mavi tükenmez kalem bulunduracaklardır.

4-Bayan adaylar kesinlikle makyaj malzemesi ve saç boyası yanlarında getiremezler. Saç kesimlerinde saç uzunluğu omuz hizasını  geçmemeli ve saçlar arkadan bağlı olmalıdır. Başörtüsü kullanacak adayların başörtüsü lacivert ve desensiz olmalıdır.

24. Dönem POMEM – Güven Masası Kazanan Adaylar Resmi Duyurular

Sivil Kıyafet:

Adaylar, koyu renk (lacivert, siyah, koyu mavi,) kumaş pantolon, gömlek, kravat, siyah ayakkabı (kundura), resmi üniforma için beyaz gömlek ve yeteri kadar siyah çorap ile geleceklerdir. Okul dışına çıkışlar sivil kıyafet ile yapıldığından yanınızda yeterince sivil kıyafet bulundurmanız gerekmektedir.

Spor Malzemesi:

Adaylar bir takım koyu renkli eşofman ve spor ayakkabısı (siyah) getireceklerdir.

Yatakhane Kıyafeti:

Adaylar, pijama, havlu, banyo havlusu veya bornoz, içeri terliği vb. getirilecektir. Çarşaf ve nevresim takımı Müdürlüğümüz tarafından dağıtılacaktır.

POMEM SAĞLIK HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN 

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

6 Yorumlar

  1. selam polis kayıtları ne zaman olacak

  2. Paemde de bayanların saçlarına karışıyorlar mi? Yonetmelikte topuz ya da küt diye bi ibare var da.

  3. Admin önlisans pomem icin kpss baraj 70 i gecemedigimizde ve başvuru yaptigimizda sistem direk eliyor mu yoksa birileri notu kontrol edip kabul etmiyor mu.tesekkur ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir