Anasayfa / Bekçi Alımları / Safra Kesesi Polipleri Bekçiliğe Engel Mi?

Safra Kesesi Polipleri Bekçiliğe Engel Mi?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Safra Kesesi Polipleri Bekçiliğe Engel Mi? olduğu hakkında bilgiler vereceğim.

Safra Kesesi Polipleri Bekçiliğe Engel Mi?

Bekçi alımlarında sağlık raporu işlemlerinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre Bekçi adaylarına sağlık raporu aldırılır. Tüm işlemler sağlık yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Öğrenci alımlarında sağlık yönetmeliğinin A bendi sadece geçerli olmaktadır. Diğer bölümler elenme sebebi sayılıyor. Sizlere aşağıda öğrenci adayların alması gereken sağlık raporu aşamasında Safra Kesesi Polipleri ile bilgileri sağlık yönetmeliğinden alarak açıklamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.

Safra Kesesi Polipleri Nedir?

Safra kesesi poliplerisafra kesesinin iyi huylu tümörleridir. Yaşam süresince safra kesesi polibi görülme sıklığı % 1-4 arasında değişir. Çoğunlukla genel tarama amaçlı veya farklı bir yakınma nedeniyle yapılan karın ultrasonografisi ile safra kesesi polibi tanısı konulur.

Safra Kesesi Polipleri Bekçiliğe Engel Mi?

Safra Kesesi Taşı İle Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği Genel Cerrahi Kısmında Aşağıdaki Madde Bulunmaktadır:

İntra veya ekstra hepatik safra yolları ile safra kesesinde taş mevcudiyeti öğrenciliğe engeldir. Tümör harici nedenlerle yapılmış kolesistektomi sağlam kabul edilir. 

Açıklama: Normalde A bendinde Polipler hakkında herhangi bir açıklama yapılmamıştır.

B Bendinde İse Aşağıdaki Maddeler Geçerlidir: 

Sindirim sistemi eklerinin, karaciğerin, intra ve ekstrahepatik safra yollarının ve safra kesesinin, dalağın ve peritonun iyi huylu tümörleri ve bu patolojilerin başarılı cerrahileri,

Organ ve sistem fonksiyonlarını bozmayan, intra veya ekstra hepatik safra yolu taşları ve yapısal bozuklukları, safra kesesi taşları ve yapısal bozuklukları

UYARI: Arkadaşlar Safra Kesesi Polipleri – Safra Kesesi Tümörleri – Tümör Ameliyatları Engel Oluyor. Ayrıca burada doktor muayenesi ile poliplerin ölçüleri oldukça önemlidir. Sağlık aşamasında doktorun vereceği kararla her şey değişebiliyor. Bundan dolayı buradaki bilgiler kesin diyemiyoruz. Doktor muayenesi burada çok önemlidir.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayın

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

2 Yorumlar

  1. Belimde iki tane fitik ve bel kemiginde duzlesme var her hangi bir cerrahi operasyon gormedim parmak ucunde ve topukta yuruye biliyorum guc kaybi yok agrida olmuyor hayatimi etkilemiyor bu durum bekci olmaya engel midir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir