Anasayfa / Bekçi Sağlık / Yüzdeki Ben – Sivilce – Çil Bekçiliğe Engel Mi?

Yüzdeki Ben – Sivilce – Çil Bekçiliğe Engel Mi?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Yüzdeki Ben – Sivilce – Çil Bekçiliğe Engel Mi? hakkında bilgiler vereceğim.

Yüzdeki Ben – Sivilce – Çil Bekçiliğe Engel Mi?

Bekçi alımlarında sağlık raporu işlemlerinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre Bekçi adaylarına sağlık raporu aldırılır. Tüm işlemler sağlık yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Öğrenci alımlarında sağlık yönetmeliğinin A bendi sadece geçerli olmaktadır. Diğer bölümler elenme sebebi sayılıyor. Sizlere aşağıda öğrenci adayların alması gereken sağlık raporu aşamasında Ben – Sivilce – Çil ile geçerli olan şartlar neler olduğunu sağlık yönetmeliğinden alarak açıklamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.

Bekçi alımlarında geçerli olan madde ise:  Beş metreden bakmakla eşgal belirleyici olan lezyonlar öğrenciliğe engeldir. Lezyon dediğinin içine hepsi girmektedir. Arkadaşlar engel dediği aşırı derecede belli olanlardır. Aşırı değilse sorun olmuyor. Bunun kesin cevabını size sadece başvuru yaptıktan sonra Ön Sağlık Aşamasındaki doktor vermektedir. Yüzünüzde ameliyat ile alınacak ve iz kalmayacak benler ve diğer tedavileri kullanabilirsiniz. Aşağıda sizler için Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinin Tam Metnini veriyorum oradan direk Cilt Hastalıkları Bölümüne bakabilirsiniz.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayın

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir