Sahil Güvenlik Muvazzaf /Sözleşmeli Astsubay Para Yatırma İşlemi Resimli Anlatım

Sahil Güvenlik Muvazzaf /Sözleşmeli Astsubay Para Yatırma İşlemi Resimli Anlatım

Jandarma – Sahil Güvenlik Adayları bu yazımızda sizlere Sahil Güvenlik Muvazzaf /Sözleşmeli Astsubay Para Yatırma İşlemi Resimli Anlatım hakkında bilgiler vereceğiz.

Sahil Güvenlik Muvazzaf /Sözleşmeli Astsubay Sınav Ücretinin Yatırılması

a. Ön başvurusu kabul edilerek sınavlara katılmaya hak kazanan/çağırılan adaylar ile ilgili olarak;

(1) Adaylardan 50 TL sınav ücreti alınacak (Sınav ücretinin nereye ve ne şekilde yatırılacağı başvuru sonuçları ile birlikte adaylara bildirilecektir.),

(2) Sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak,

(3) Sınav aşamalarından önce belgelerin kontrol edilmesi işlemi esnasında sınav ücretini yatırdığına dair (T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisinin yer aldığı) dekont beyan edilecek
olup;

(a) Sınava girmeyen, giremeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, sınavı geçersiz sayılan,

(b) Sınav aşamalarının herhangi birinde başarısız olan,

(c) Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması/arşiv araştırması aşamalarının herhangi biri olumsuz sonuçlanan,

(ç) Sınav ücretini kendi adına yatırmayan adayların, sınav ücretleri iade edilmeyecektir.

b. Sınav ücretlerinin yatırılması sonrasında sınav takvimi ve diğer duyurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Personel Temin Sistemi ‘‘Sonuç Bilgileri’’ bölümü altında ‘‘sonuçlarım’’ kısmında yapılacaktır. Adaylar temin takvimine göre duyuruları takip etmekle sorumludur. Adayların adreslerine herhangi bir tebligat gönderilmeyecektir. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Personel Temin Sisteminde yapılacak duyurular ile SMS bildirileri resmi tebligat niteliği taşımaktadır.

NOT: Şehit veya vazife malulü eş ve çocukları (Emniyet Teşkilatı, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve TSK personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları ile 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu 21/j maddesi kapsamında olanlar) sınav ücreti yatırmayacak, ön başvuru sırasında bu belgesini sisteme yükleyecektir.

Sahil Güvenlik Muvazzaf /Sözleşmeli Astsubay Para Yatırma İşlemi Resimli Anlatım

03 – 10 Mayıs 2018 tarihleri arasında seçme sınavına katılmaya hak kazanan adaylar için sınav ücretini yatırmaları planlanmıştır. Bu konuda ayrıca duyuru yapılacaktır. Yapılacak duyuruda hangi adayların sınav ücreti yatıracağı belli olacaktır. Belirtilen süre içerisinde sınav ücretini yatırmayan aday, sınavlara katılma hakkını kaybedecektir.

Kendisine seçme sınavlarına katılmaya hak ve tarih verilen adaylar, bu duyurunun yazılı olduğu Aday Bilgi Formunun yazıcı çıktısını ve banka dekontu veya ATM bilgi fişini sınav için geldiklerinde yanlarında bulunduracaktır. Aday Bilgi Formu ve sınav ücretini yatırdığına dair dekontu yanında olmayan adaylar sınavlara alınmayacaktır. Dekont ve ATM bilgi fişlerinde hangi sınava ait ücret yatırıldığı ve adayın TC Kimlik Numarası ve adı soyadı bilgilerinin bulunması zorunludur.

Şehit veya gazi eş ve çocukları sınav ücreti yatırmayacaktır. şehit veya gazi eş ve çocukları için “sınav ücreti yatırma duyurusu” yapılmayacak, sadece katılmaya hak kazanıp kazanmadığı duyurulacaktır.

2018 yılı JSGA Bşk.lığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Giriş Sınavına başvuruda bulunan adaylardan sınav ücretini yatırma çağrısı alan adaylar kendisine belirtilen süre içerisinde sınav ücretini aşağıda açıklandığı şekilde yatıracaktır.

Halkbank şubelerine (sınav adını söyleyerek), Halkbank ATM ve internet bankacılığı aracılığıyla (ödemeler ekranından sınav adı seçilerek) başvuru ücreti olarak 50 TL yatırılacaktır.

Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Sınavından önce belgelerin kontrol edilmesi işlemi esnasında sınav ücretini yatırdığına dair (T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisinin yer aldığı) dekont beyan edilecektir.

(1) Sınav ücreti yatırdığı halde başvuru şartlarından herhangi birini taşımadığı
anlaşılan, sınava girmeyen, giremeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, sınavı
geçersiz sayılan,

(2) Belge inceleme ve ön sağlık kontrolünde, Fiziki Yeterlilik Sınavı ve mülakat
sınavlarında başarısız olan,

(3) Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması/arşiv araştırması aşamalarının
herhangi biri olumsuz sonuçlanan,

(4)Sınav ücretini kendi adına yatırmayan adayların sınav başvuru ücretleri iade
edilmeyecektir.

RESIMLI BAŞVURU AŞAMASI  ANLATIMI

1- İlk olarak FATURA VE KURUM ÖDEME ye tıklıyoruz.

2-  Daha sonra JANDARMA VE SAHIL GÜVENLİK AKADEMISINE tıklıyoruz.

3-  Daha sonra SIVIL  KAYNAKLI ASTSUBAY ALIMLARINA tıklıyoruz. Diğer  görünen  sizi ilgilendirmiyor.

4- Ve bu aşama da parayı  yatırıyorsunuz  ve dekontu alıyormuşsunuz.

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 1. Meltem dedi ki:

  Msü sınavında sahil güvenliği tercih edenler de mi yatıracak

  1. Admin dedi ki:

   Hayır bu MSÜ değil. Jandarma ve Sahil Güvenlik dış kaynaktan astsubay alımı içindir.

 2. İsmail dedi ki:

  Ben jandarma astsubaylık için başvuru yaptım şimdi hangisine yatıracağım parayı

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim dış kaynaktan alım içindir bu msü ile alakası yokTUR. Jandarmanın sitesinde başvurun kabul edildi ise yatıracaksın

 3. İsmail dedi ki:

  Yukarıda ki ne için

  1. Admin dedi ki:

   Dış kaynaktan alınan subay için BaŞvurusu kabul edilen adayların para yatırma işlemleri

 4. mustafa oğuz dedi ki:

  selam jandarm astsubaylıktan olumlu sonuç gelsi ben lisans son sınıftayım. temmuzda mezunum mülakata öğrenci belgesiyle gitsem sorun olur mu geçici mezuniyet belgesi vermiyor okul.

  1. Admin dedi ki:

   BAŞVURU kılavuzunda adayın en son mezun olacağı tarih verilmiştir eğer o tarihi geçmiyorsa kabul edilebilir. Ancak kılavuzda adayın mezun olacağı son tarihten sonra ise sorun olur

error: Content is protected !!