26. Dönem Sivas POMEM Kayıt Duyurusu – Evraklar – Gerekli Belgeler

26. Dönem Sivas POMEM Kayıt Duyurusu – Evraklar – Gerekli Belgeler
A+
A-

POMEM Adaylarburada sizlere 26. Dönem Sivas POMEM Kayıt Duyurusu – Evraklar – Gerekli Belgeler hakkında bilgiler vereceğim.

Sivas POMEM Kayıt Duyurusu – Evraklar – Gerekli Belgeler

(ADAY ÖĞRENCİLER GEÇİCİ KAYIT İÇİN ŞAHSEN 06 EKİM 2020 SALI GÜNÜ SAAT 17:00’a KADAR OKULUMUZDA HAZIR OLMALARI GEREKMEKTEDİR. ZAMANINDA GELMEYEN ADAYLAR HAKLARINI KAYBEDECEKTİR.)

ADAY ÖĞRENCİLER GEÇİCİ KAYITLARINI YAPTIRDIKLARI ANDAN İTİBAREN İNTİBAK EĞİTİMİNE BAŞLAYACAKLAR VE OKULUMUZDA YATILI OLARAK KALACAKLARDIR.

 MÜDÜRLÜĞÜMÜZE GİRİŞLER 06 EKİM 2020 SAAT:08.00 İTİBARİYLE BAŞLAYACAK OLUP AYNI GÜN SAAT 17:00’DA SON BULACAKTIR.

KAYIT DOSYASINDA BULUNMASI GEREKEN EVRAKLAR

1) Taahhüt Senedi ( kesinlikle noter tasdikli olması gerekmektedir. Taahhüt senet Miktarı :16.025,96 TL olarak yazılacaktır. )

2) Nüfus Cüzdanının aslı ve 1 adet fotokopisi

-(Evli ise eşinin de Nüfus Cüzdanının 1 adet fotokopisi)

-(Kendisi veya eşi ad – soyadı değişikliği yaptıran varsa mahkeme kararı, (aslı veya onaylı sureti)

3) Mezun olduğu Üniversiteye ait diplomanın Aslı ve 2 Adet fotokopisi (diplomasını kaybedenler için öğrenim durum belgesi)

Yüksek Lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine Yüksek lisans yaptıkları üniversite/enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte Yüksek Lisansa devam ettiklerini gösterir öğrenci belgelerini getireceklerdir.

4) Askerliğini yapmamış olanlar için Askerlikle İlişiği Olmadığına Dair Belgenin Aslı ( Son 1 ay içerisinde alınmış olacak)

-Askerlik yapanlar için Terhis Belgesi ASLI ve 2 adet Fotokopisi (Terhis Belgesinin kaybedenlerin kayda gelmeden önce Askerlik Şubelerinden temin etmeleri gerekmektedir.)

– Varsa askerlik süresince alınan Hava Değişim Raporu.

– Askerlikten muaf veya askerliğe elverişli olmayanların durum gösterir belgesi.

5) Lise ve ortaokulda hazırlık sınıfında okumuş olanlar diploma fotokopisi veya diploması elinde olmayanların ise ortaokul ya da lisede hazırlık okuduklarına dair mezun oldukları okul idaresinden alacakları ıslak imzalı ve mühürlü belge – (Aslı ve 1 adet fotokopisi)

6) 1 Adet ikametgah Belgesi (E-devlet üzerinden alınabilir)

7) 1 Adet Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (E-devlet üzerinden alınabilir)

8) Adli Sicil Belgesi (Evli ise eşinin de Adli Sicil Belgesi) (E-devlet üzerinden alınabilir)

9) 10 (On) adet Vesikalık, 10 (On) adet Biyometrik fotoğraf getireceklerdir. (Fotoğrafta sakal ve bıyık kesinlikle olmayacaktır. Fotoğrafların arkasına tükenmez kalemle T.C. kimlik no ile Adı soyadı yazılacaktır.)

– Evli olanların eşlerinin 3 adet fotoğrafı

10) Evli ise; Evlilik Cüzdanının ilk 4 (dört) sayfasının 2 adet fotokopisi

11) Kendisi veya evli ise eşi hakkında sonuçlanmış veya devam eden davası bulunanların mahkeme evraklarının onaylı sureti, kesinleşmiş ise kesinleşme şerhinin onaylı sureti

12) Kan Grubu Kartı

13) E-devlet şifreleri aktif halde olması gerekmektedir.

14) Covid-19 tedbirleri kapsamında HES kodu almaları gerekmektedir.

 ÖNEMLİ ! Covid-19 salgını nedeniyle 06 Ekim 2020 tarihinde karantinada olan adayların resmi kurum tarafından karantina başlangıç ve/veya sona ereceği tarihi gösterir belgenin dilekçe ile müdürlüğümüze ait (0346) 217 16 97 numaralı faksa bildirilmesi, ayrıca kayda gelirken HES kodu almaları, karantina süresi bitiminde kayıt işlemleri için Müdürlüğümüze gelmeleri gerekmektedir.

DİKKAT: İstenecek yeni belgeler olabileceğinden, liste güncellenebilir. Bu yüzden internet sitemizin sık sık ziyaret edilmesi gerekmektedir.

ADAYLARIN EĞİTİM İÇİN YANINDA GETİRECEĞİ MALZEMELER

1- Adayların yanlarında yeteri kadar mevsim şartlarına uygun sivil kıyafet ve koyu renkli takım elbise getirmeleri uygun olacaktır.

2- Spor ayakkabısı ve eşofman takımı

3- Terlik

4- Pijama takımı, iç çamaşırı

5- El ve banyo havlusu

6- Kişisel bakım malzemesi ( tıraş malzemesi, şampuan vb.)

KULLANIMI YASAK OLAN, GETİRİLMEYECEK VE EMANET ALINMAYACAK MALZEMELER

1- Adayların ses, görüntü ve depolama özelliği olan her türlü CEP TELEFONU (Akıllı telefonlar dışındaki tuşlu cep telefonları getirilecektir), dizüstü veya tablet bilgisayarı, fotoğraf makinesi, kamera vb. elektronik cihazları okula getirmeleri yasaktır.

2- Her türlü oyun aleti, aracı ve malzemesi

3- Her türlü yiyecek ve içecek malzemesi

4- Dr. raporu ve reçetesi bulunmayan bitkisel veya tıbbi ilaçlar ve her türlü tıbbi malzeme

5- Her türlü kesici ve delici aletler (açık jilet vb. getirilmeyecek)

6- Adayların alyans hariç her türlü takı ve aksesuarları getirmeleri ve takmaları yasaktır.

7- Her türlü siyasi ve ideolojik kitap, dergi vs. ve malzemelerini yanlarında getirmeleri yasaktır.

Kaynak: Sivas Polis Meslek Eğitim Merkezi 

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

error: Content is protected !!