Anasayfa / POLİS ALIMLARI / PMYO / Lise Mezunları POMEM’e Başvurabilir Mi?

Lise Mezunları POMEM’e Başvurabilir Mi?

Lise Mezunları POMEM’e Başvurabilir Mi?

Değerli Polis adayı arkadaşlarım lise mezunlardan gelen soru üzerine elimden geldikçe detaylı bir şekilde sizlere yazacağım.

POLİS VE BEKÇİ  ADAYLARI İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYIN

Polis Akademisi alımlarını PMYO, POMEM ve PAEM olarak üç şekilde alıyor bunlardan POMEM ön lisans ve lisans mezunları yani üniversite mezunlarından alım yapıyor. Bu alımlarda ise sınav olara KPSS puanı kullanılıyor.

Lise mezunlarının POMEM’e başvurabilmesi için ilk olarak ünivesite okuması gerekmektedir. 2 yıllık  ya da 4 yıllık mezun olmanız yeterlidir.

PMYO ise lise son sınıfta olanlar ve lise mezunlarından 26 yaşından gün almamış ve 18 yaşını dolduranlardan alım yapıyor. Polis Akademisi bu alımda sınav olarak üniversiteye geçiş sınavı puanını istiyor. Yani lise mezunları adaylar polis olamaları için KPSS puanı istenilmiyor. Aşağıda sizlere lise mezunları alımlarının yapıldığı Polis Meslek Yüksek Okulları hakkında detaylı bilgiler bulabileceğiniz linki veriyorum. Bu linkten PMYO hakkında her şeyi bulabilirsiniz.

OKUMALISIN  Cinayet Büro Polisi Nasıl Olunur?

PMYO HAKKINDA HER ŞEYİ BURADA BULABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

Polis Adayı Yetiştiren Okullar Hangileri

Önlisans Mezunları Nasıl Polis Olur

PMYO Adaylarının Dikkatine YKS Başvuruları Başladı

HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

Buna da bakın

23. Dönem POMEM Mülakat Giriş Yerleri Açıklandı.

POMEM Adayları, 23. Dönem POMEM Mülakat Giriş Yerleri Açıklandı. Aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru …

11 Yorumlar

  1. 01.01.01.1993 tarihinde Doğumlu PMYO kayıt yapabilir mi

  2. Admin polissin galiba ?

  3. Bu polis meslek yüksek okulu tercihi ne zaman yapılır hala bir açıklama yapılmadı üniversite tercihiyle birlikte yapmıycazmı bunu Teşekkürler

  4. Lise mezunuyum pöh olmak istiyorum yks sınavına girip POMEM den olabilir miyim

  5. Gireceğimiz fiziki yeterlilik sınavında ve ya parkurlarda bayan ve erkek polis adayların saniye aşımı farklı mı oluyordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir