Spina Bifida (Bel Açıklığı) Polisliğe Engel Mi?

Spina Bifida (Bel Açıklığı) Polisliğe Engel Mi?

Polis Adayları, bu yazımda sizlere Spina Bifida (Bel Açıklığı) Polisliğe Engel Mi?olduğu hakkında bilgiler vereceğim. POMEM, PMYO, PAEM, PÖH alımlarında da bu madde geçerlidir.

Spina Bifida (Bel Açıklığı) Polisliğe Engel Mi?

Spina Bifida, Nöral tüp defekti adı verilen bir grup doğumsal anomalinin bir çeşididir. Açık omurga olarak da adlandırılmaktadır. Genelde omurga kemiği ve bazen de omuriliği etkiler. Nöral Tüp olarak adlandırılan oluşum, embryonik yaşamda bulunan ve beyin ile omuriliği meydana getiren yapıdır. Bu oluşumun gelişiminde meydana gelen anomaliler de nöral tüp defekti (NTD) olarak adlandırılırlar. NTD’leri en sık görülen doğumsal anomalilerdendir. Yaklaşık 1500-2000 canlı doğumdan birinde, değişik derecelerde NTD bulunur.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğindeki Madde:

Fonksiyonel kısıtlılık yapmayan, klinik belirti vermeyen, sadece radyolojik olarak  saptanan tek seviyedeki spina bifida occulta, tek veya çift taraflı sakralizasyon, tek vertebrada lumbalizasyon sağlam kabul edilir.

UYARI: Yukarıda verilen bilgi Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinden alınmıştır. Bu alanda daha fazla bilgi ve tıbbı bilgiyi bu alandaki doktora muayene olarak alabilirsiniz. Yani Ön Sağlık ve Genel Sağlık Aşamasında Doktor Muayenesi Oldukça Önemlidir. Yönetmeliği aşağıdan indirebilirsiniz. 

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayın

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.