Taşıma Ruhsatlı Silahla Girilemeyecek Yerler

Taşıma Ruhsatlı Silahla Girilemeyecek Yerler

Taşıma Ruhsatı olan arkadaşları bu yazımızda sizlere Taşıma Ruhsatlı Silahla Girilemeyecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

Taşıma Ruhsatlı Silahla Girilemeyecek Yerler

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı, bir vatandaşın, ‘Taşıma Ruhsatlı silahlar nerelerde taşınmaz?’ sorusunu cevaplandırdı. Taşıma ruhsatlı da olsa silah taşınamayacak yerler şöyle:

“Duruşmalarda, mahkeme salonlarında, hastanelerin psikiyatri bölümlerinde, akıl hastanelerinde, ceza ve tutukevleri ile her türlü ıslah ve infaz kurumlarında veya bunların eklentilerinde, öğrencilerin toplu olarak oturdukları yurtlarda.

Eğitim ve öğretim kurumlarında, siyasi partilerin açık hava ve kapalı yer toplantılarında, izinli veya izinsiz yapılan toplantı ve gösteri yürüyüşlerinde, sendikalarda, derneklerde veya bunlara yönetim ve yapı olarak doğrudan doğruya bağlantılı olan yerlerde veya bunların toplantı ve kongrelerinde silah taşınamaz.

Her türlü spor karşılaşma veya yarışmalarının yapıldığı yerlerde, kanuna uygun veya kanuna aykırı olarak grev ve lokavt yapılmakta olan iş yerlerinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi ana binaları ile Meclis Başkanlığı’nca belirlenen yerlerde ateşli silahlar taşınamaz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!