Tavuk Karası - Gece Körlüğü - Bekçi Olmaya Engel Mi?

Anasayfa / Bekçi Alımları / Tavuk Karası – Gece Körlüğü – Bekçi Olmaya Engel Mi?

Tavuk Karası – Gece Körlüğü – Bekçi Olmaya Engel Mi?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Tavuk Karası – Gece Körlüğü – Bekçi Olmaya Engel Mi? olduğu hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçi alımlarında sağlık raporu işlemlerinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre Bekçi adaylarına sağlık raporu aldırılır. Tüm işlemler sağlık yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Öğrenci alımlarında sağlık yönetmeliğinin A bendi sadece geçerli olmaktadır. Diğer bölümler elenme sebebi sayılıyor. Sizlere aşağıda öğrenci adayların alması gereken sağlık raporu aşamasında Tavuk Karası ile geçerli olan şartlar neler olduğunu sağlık yönetmeliğinden alarak açıklamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.

Tavuk karası (gece körlüğü), kişinin önce görüş alanını daraltan, zamanla renkler ve ışık derken sonunda görme yetisinin kaybolmasına yol açan hastalık bir hastalıktır.

Tavuk Karası – Gece Körlüğü – Bekçi Olmaya Engel Mi?

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinde Belirtilen Madde:

Retinitis pigmentoza (tavuk karası) ve diğer retina distrofileri, öğrenciliğe engeldir

Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayınız. 

OKUMALISIN  Lazer Bekçiliğe Engel mi?

ÜCRETSİZ BEKÇİLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için BEKÇİ adaylarına, içerisinde binlerce gerçek BEKÇİ mülakat soru ve cevabı olan BEKÇİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce BEKÇİ adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

ÜCRETSİZ İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir