Vakıf Bank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Vakıf Bank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Kredi – Bankacılık kategorimizdeki bu yazımızda Vakıf Bank Cebe Havale Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler vereceğiz.

Vakıf Bank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Yaşadığımız 2020 senesi içerisinde karşıdaki insanın cep telefonuna havale işlemini gerçekleştirmek isteyenler, bu işlemi herhangi bir zaman kısıtlaması yaşamadan gerçekleştirebilir. Vakıfbank cebe havale işlemi esnasında gönderilen SMS’ler üzerinden herhangi bir ücret alımı olmamaktadır. Fakat cebe havale işlem ücreti vardır.

Vakıf Bank Cebe Havale İşlemi Hangi Yöntemler Aracılığı İle Yapılmaktadır?

Cep telefonuna havale işlemi uygulamaları aşağıda sıralanmıştır;

  • Mobil bankacılık uygulaması ile cebe havale işlemi sonrası bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu nedenle VakıfBank’ın  Sitesi üzerinden Apps Store uygulamasından yani da Google Play Store’a uygulamasından Vakıfbank mobil bankacılık uygulaması indirilebilir. Mobil bankacılık kullanmaya başlayabilmek amacıyla bir mobil bankacılık şifresine gereksinim duyulur. Bu şifre bütün dijital bankacılık aracılığı ile alınabilir.
  • İnternet bankacılığı uygulaması kullanılarak cebe havale işlemi gerçekleştirilir. Vakıfbank’ın web sitesi uygulaması üzerinden internet bankacılığına erişim sağlanabilir. Ayriyeten daha önce internet bankacılığı kullanmamış olan kişilerin şifre tanımlayarak internet şubesini kullanmaları da mümkündür.

Vakıfbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Vakıfbank cebe havale işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmek açısından izlenmesi gereken adımlar aşağıda sıralanmıştır;

  • İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamaları farketmeksizin herhangi bir uygulama kullanılarak gönderim işlemleri gerçekleştirilecek ise ona göre giriş yapılmalıdır.
  • Hemen ardından işlem menüsünden para gönderme butonuna tıkanılmalıdır.
  • Cebe gönder kategorisine erişim sağlanmalıdır. Para gönderilecek olan vatandaşın Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, cep telefonu numarası ve kendisine ait olan yani kendisinin istediği tutar girilmelidir. İşleminin onaylanıp onaylanmak istenmediği sorulmaktadır. Onay verilmesi ile beraber Vakıfbank cep telefonuna havale işlemi sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmiş olacaktır.  Karşıdaki kişi bu parayı alacaktır.

Vakıfbank Cep Telefonuna Havale Yapılan Tutar Nasıl Çekilir?

Vakıfbank uygulaması üzerinden cebe havale işlemi şeklinde gönderilen paranın çekilebilmesi amacıyla öncelikli olarak Vakıfbank ATM’sinin belirlenmesi gerekir olacaktır. Bu sebeple özellikle de burada www.vakifbank.com.tr adresine giriş yaptıktan sonra sayfanın hemen en alt bölümünde bulunan ATM ve şube arama butonu tıklanarak semt ya da mahallede kendisine en yakın olan Vakıfbank ATM’sinin Vakıfbank ATM sinden işlem gerçekleştirmek amacıyla öncelikli olarak Vakıfbank kartının bulunmasına gerek yoktur. Kartsız işlemler menüsü tıklanarak site erişim sağlanır. Para çekme menüsünden cebe havalenin seçilmesi ile beraber gereken bilgiler aşağıda sıralanmıştır;

  • Alıcı vatandaşın kimlik numarası istenecektir.
  • Hemen akabinde alıcının hem de göndericinin cep telefonu numaralarını girilmesi istenecektir.
  • Alıcıya gelen SMS’teki referans numarasının doğru bir şekilde yazılması gerekir.
  • Transfer edilen para tutarı girilmelidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.