Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır? Kimlere Verilir?

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır? Kimlere Verilir?

Kredi – Bankacılık kategorimizdeki bu yazımızda Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır? Kimlere Verilir? hakkında bilgiler vereceğiz.

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır? Kimlere Verilir?

Günümüzde bankacılık piyasalarında en çok kullanılmakta olan araçlardan biri de şüphesiz ki Kredi kartıdır. Kredi kartlarında limitli kartlar ve limitsiz kartlar olmak üzere 2 çeşit kredi kartı türü karşımıza çıkmaktadır. Peki, müşteriler açısından sıklıkla dile getirilen limitsiz kredi kartı nedir? Bankalar aracılığı ile müşterilere verilen limitsiz kredi kartları kimlere verilir? İşte limitsiz kredi kartı alma koşulları ve tüm diğer ayrıntılar makalemizde okuyucularını bekliyor.

Bankalar aracılığı ile müşterilerine sağlanan hizmetlerden bir tanesi de limitsiz kredi kartı olmaktadır. Bu kartlar için her ne kadar da limitsiz tabiri kullanılmış olsa da aslında bu kartlarında limitleri vardır. Fakat limitleri bir hayli fazla olmaktadır. Türkiye’de pek çok vatandaş, kredi kartları üzerinden harcama yapmayı tercih eder. Bu bağlamda kredi kartı kullananlarda kredi puanlarının yetişmesi halinde limitsiz kredi kartlarını tercih etmeyi düşünüyorlar.

Limitsiz Kredi Kartı Ne Demektir?

Genel itibari ile bir tanımlama yapılacaksa limitsiz kredi kartı bilinenin tam aksine aslında harcama limiti bulunan kartlardan oluşur. Bu kartlar, genel itibariyle banka sicili temiz olan bankalara nakit yardımında bulunmuş ve banka kapsamında belirli bir miktarda parası bulunan bireylerin kullandıkları kredi kartlarının niteliklerine bağlı bir şekilde kartlarının limitlerini yükseltme imkânına sahip olabilen ve bu limitlerin harcanması durumunda tekrar geri ödemesini çok sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilecek şiirler olmaktadır.

Limitsiz Kredi Kartları Kimlere Verilir?

Makalenin başında da belirtildiği gibi banka sicili ve kredi notu temiz olanı yani iyi olan müşterilere limitsiz kredi kartı hizmetinden faydalanmaları sağlanır. Kredi notunun yüksek olması ise genel itibari ile müşterilerin borçlarını zamanında ödemesi ve bankacılık hizmetlerinden aktif şekilde faydalandıklarına bakılarak belirlenir.

Limitsiz Kredi Kartı Alma Koşulları Nelerdir?

  • Limitsiz kredi kartı verilecek kişinin banka hesaplarının güncel olması gerekir.
  • Bankalarda belli bir miktar parasının bulunması gerekir.
  • Kredi sicilinde herhangi bir problem bulunmaması gerekir.
  • Kredi notunuzun çok yüksek olması gerekir.
  • Aylık gelirinin oldukça yüksek meblağlarda olması gerekir.
  • Yakarıda sayılan koşulların sahibi olan ya da bu koşulları yerine getiren bir müşteriye limitsiz kredi kartı verilebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.