Vertigo ve Kulak Çınlaması – Tinnitus Polisliğe Engel Mi?

Vertigo ve Kulak Çınlaması – Tinnitus Polisliğe Engel Mi?

Polis Adayları, bu yazımda sizlere Vertigo ve Kulak Çınlaması – Tinnitus Polisliğe Engel Mi? hakkında bilgiler vereceğim. POMEM, PMYO, PAEM, PÖH alımlarında da aynı şartlar geçerlidir.

Vertigo ve Kulak Çınlaması – Tinnitus Polisliğe Engel Mi?

Polis alımlarında sağlık raporu işlemlerinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre Polis adaylarına sağlık raporu aldırılır. Tüm işlemler sağlık yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Öğrenci alımlarında sağlık yönetmeliğinin A bendi sadece geçerli olmaktadır. Diğer bölümler elenme sebebi sayılıyor. Sizlere aşağıda öğrenci adayların alması gereken sağlık raporu aşamasında Vertigo ve Kulak Çınlaması – Tinnitus ile geçerli olan şartlar neler olduğunu sağlık yönetmeliğinden alarak açıklamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.

Bu sisteme ait kronik hastalığı, sürekli diyet veya ilaç tedavisiyle kontrol altında tutulmayı gerektirecek bir hastalığı, organ ve sistem fonksiyonlarını etkileyen bir hastalığı, sakatlığı olanlar ile doğuştan (konjenital) veya sonradan (cerrahi-travmatik) organ eksikliği veya organ yokluğu olanlar (aşağıdaki istisnai maddeler hariç) öğrenciliğe kabul edilmezler.

Bu bölümde ifade edilmemiş tanılarda, kişinin muayenesini yapan ilgili uzman doktor ve sağlık kurulu doktorları, hastalığın seyri ve derinliğini dikkate alarak, bu Yönetmeliğin 21 nci maddesine göre uygun olan dilim için karar verir. B-C-D dilimlerinde tanımlanan hastalıklar öğrenciliğe engeldir.

Vertigo ve Kulak Çınlaması – Tinnitus Yönetmelikteki Madde:

Vertigo, menier, tinnitus ve kulağın diğer hastalıkları öğrenciliğe engeldir.

UYARI: Yukarıda verilen bilgi Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinden alınmıştır. Bu alanda daha fazla bilgi ve tıbbı bilgiyi bu alandaki doktora muayene olarak alabilirsiniz. Yönetmeliği aşağıdan indirebilirsiniz. 

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayın

YORUMLAR

 1. Zeynep dedi ki:

  Merhaba e nabız da en son 2019 Kasım ayında baş dönmesi (vertigo) tanısı konulmuş fakat herhangi bi ilaç gecmisim yok bu durum polisligi kazanınca engel oluşturulmu? Ayrıca sağlık raporu alınca geçmişte bulunan bu tanı dikkate alınır mı o an sağlam olsam bile

  1. Admin dedi ki:

   sorun olacağını sanmıyorum

   1. Zeynep dedi ki:

    Teşekkür ederim

 2. Zeynep dedi ki:

  Teşekkür ederim

 3. murat dedi ki:

  e nabızda tinnitus tanısı var. ama doktorum kısa sürede geçeceğini söylemişti. şu an hiçbir rahatsızlığım yok ve ilaç bile kullanmadan kendiliğinden kısa sürede geçti. e-nabızda bu tanının olması elenme sebebi midir ?