Windows 8 İşletim Sistemi Nasıl Onarılır?

Windows 8 İşletim Sistemi Nasıl Onarılır?
A+
A-

Teknoloji kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Windows 8 İşletim Sistemi Nasıl Onarılır? hakkında bilgiler vereceğiz.

Windows 8 İşletim Sistemi Nasıl Onarılır?

Windows 8 başta olmak üzere tüm işletim sistemleri zaman zaman hasar uğrar ve onarılması gerekebilir.

Windows 8 işletim sistemi bazı zamanlar için onarım gerektirebilir. Bu durum sadece bu işletim sistemi için değil, tüm işletim sistemleri için geçerlidir. Ancak bu konu hakkında bilgi sahibi olmak ve hata olmadan bu işlemi gerçekleştirebilmek gerekmektedir. Ancak sanıldığı kadar büyük bir bilgi birikimine sahip olmak da gerekmemektedir. Basit düzeyde bilgisayar bilgisi bunun için yeterlidir.

Windows 8 işletim sistemi için onarma işlemleri şunlar için gerekmektedir

  • Açılışta karşılaşılan sorunlar
  • Bilgisayar açıkken kasılmaların yaşanması
  • Hata mesajlarının artması

Bu ve buna benzer hatalar olduğu zaman sistem onarma yapmak en doğrusu olacaktır.

Windows 8 Neden Onarma Gerektirir?

Windows 8 işletim sistemi onarımı neden yapılır sorusunun cevabı en basit şekli ile şudur. Bilgisayarda yaşanan sıkıntıları bertaraf etmek için yapılmaktadır. Bu işlem bilgisayara format atmaktan kurtarmaktadır.

Format atmak yerine onarım yapmak daha profesyonel bir işlem olacaktır. Windows 8 işletim sistemi onarımı için yapılması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bu işlemlerden önce bilinmesi gereken konu şudur. Kullanıcı formattan önce bu yolu düşünmelidir

Windows 8 Nasıl Onarılır?

Windows 8 nasıl onarılır sorusu da en çok merak edilen sorular arasındadır. Çünkü birçok kullanıcı bu işlemin ne olduğunu bilmemektedir. Onarım için öncelikle elinizde işletim sistemine ait DVD olması gerekmektedir. İndirebilir ve DVD ya da USB belleği yazabilirsiniz.

Öncelikle DVD ya da USB belleğinizi bilgisayara takma ile işe başlayabilirsiniz. Bilgisayar açıldığında ekrana gelen tuşa basın. Sonrasında kurulum başlayacaktır işletim sistemi kurulum ekranı karşınıza çıkacak.

Açılan ekranda next tuşuna basarak işlemin ilerlemesini sağlayın. Install now butonuna basın. Bu işlemden sonra sistemi onarmayı seçebilirsiniz. Bunun için advanced options seçeneğini seçin. Bu işlem otomatik onarmayı seçmeye yarar. Böylelikle bilgisayarınızda otomatik onarma işlemi başlamış olur.

Otomatik onarma işlemi başladığında Birkaç dakika bilgisayara dokunmamanız gerekmektedir. Yaklaşık 15-20 dakika sonra sisteminiz yeniden onarılacak ve eski haline gelecektir. Format atmaya göre daha kısa ve daha basit bu işlem ile bilgisayarınızı eski haline getirebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.