2019 Yılı Bekçi Alımında Yedek Kaça Kadar Gelir?

2019 Yılı Bekçi Alımında Yedek Kaça Kadar Gelir?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere 2019 Yılı Bekçi Alımında Yedek Kaça Kadar Gelir? hakkında bilgiler vereceğim.

2019 Yılı Bekçi Alımında Yedek Kaça Kadar Gelir?

Bekçi adaylarının merakla beklediği sonuçlar açıklandı. Kazanan adayları tebrik edip meslek hayatlarında başarılar diliyoruz. Bu yazımda sonuçlar açıklanmasından sonra adaylardan yedek alımları nasıl olacak yedek alımı kaça kadar gelir gibi sorular gelemeye başladı. Bu işlemlerin nasıl gerçekleşeceği hakkında bilgiler vereyim.

İlk olarak asil adaylar;

Asil olarak kazanan adaylar için Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir takvim yayınlanacaktır. İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde bulunan Eğitim Şubelere Başlama işlemleri için bunların tamamı sonuçların açıklanmasından sonra adaylara Polis Akademisi Başkanlığı resmi sitesi üzerinden tebliğ edilecektir.

Daha sonra bu adayların Sağlık Raporu İşlemleri başlayacaktır.  Kazandıkları ildeki bazı hastanelere yollanarak Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre sağlık raporu aldırılacaktır. Bekçilik Sağlık Raporu bilgileri için Tıklayın

Asil olarak kazanan adayların göreve başlamaları için artık tek aşama Genel Sağlık Raporu aşamadır. Genel Sağlık raporu aşamasında hastanede birçok bölüme giderek Sağlık Yönetmeliğine göre değerlendirme yapılacaktır. Yedek adayların alımı da burada başlıyor. Asil adaylardan kazandıkları halde gidip başlangıç yapmayanlar ve genel sağlık raporu aşamasında elenen adayların yerine o ildeki yedek aday yerleştirilecektir. Yedek olarak belirlenen adaylar planlama yapılması halinde planlandığı ildeki Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından sırası ile çağrılacaktır.

Resmi Duyuruda Yedeklerle İlgili Olarak Aşağıdaki Belirtilmiştir:

Yedek olarak belirlenen adaylara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olarak belirlenen adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

Yedek olarak belirlenen adaylar planlama yapılması halinde planlandığı ildeki Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından sırası ile çağrılacaktır.

Akılınıza Takılan Tüm Soruları Bize Buradan Sorabilirsiniz. 

Sağlık Yönetmeliği Tam Metni İçin Tıklayın

YORUMLAR

 1. Cem dedi ki:

  Admin İstanbul 66. Yedeği gelme şansı var mıdır. Teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   bu konuda bir şey demek zor onu il emniyet eğitim şubeden bilgi alabilirisn

 2. Mehmet dedi ki:

  Admin ilk saglik raporundan olumsuz alanların itirazı sonuçlandıktan sonra mi yedek çağrılıyor yoksa ilk olumsuzda mi yedek çağrıldı geçen alımda? Itiraz sonucu beklemeden mi çağırdılar ?

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim onu tam bilmiyorum il emniyet eğitim şubeye gidip sormanda fayda var

   1. Ecra dedi ki:

    admin bingöl için ek kontenjan verilmez mı acaba eşimin yaştan dolayı son şansıydı. 10.yedekte kaldı hiç ses yok. ne yapmamız gerekiyor. bingölde 25 kişi alınıyo. eşim 4 yıllık lisans mezunu. geçen sene ek kontenjan verildi ve yedek 21 e kadar alındılar. bu sene öle bi durum söz konusu olamaz mı. cevaplarız sevinirim

 3. mehmet dedi ki:

  Admin 2019/1 Yedekteki bekci adayları için umut hayla varmı kardeşim.

  1. Admin dedi ki:

   il bazında alım olduğu için ildeki eğitim şubeye sormanda fayda var

 4. berk dedi ki:

  merhaba admin.butun yedek bekcilere guvenlik sorusturmasi yapiliyormu ben antalyada 180.yedegim kapiya gelip sorusturma icin geldiklerini soylediler.her yedegemi geliyor aceba.tesekkurler

  1. Admin dedi ki:

   O ilden ile göre değişiyor

   1. Ecra dedi ki:

    yedekler için ek kontenjan cıkartma ihtimalleri var mı acaba. malum vürüsten dolayı bi süre alım olmaz.bari yedekte olanları değerlendirsinler. bu konuyla alakalı bi bilgiz yada düşünceniz var mı acaba