Anasayfa / Bekçi Alımları / 1. Dönem Bekçilikte Yedek Kaça Kadar Gelir?

1. Dönem Bekçilikte Yedek Kaça Kadar Gelir?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere 1. Dönem Bekçilikte Yedek Kaça Kadar Gelir? hakkında bilgiler vereceğim.

1. Dönem Bekçilikte Yedek Kaça Kadar Gelir?

Bekçi adaylarının merakla beklediği sonuçlar açıklandı. Kazanan adayları tebrik edip meslek hayatlarında başarılar diliyoruz. Bu yazımda sonuçlar açıklanmasından sonra adaylardan yedek alımları nasıl olacak yedek alımı kaça kadar gelir gibi sorular gelemeye başladı. Bu işlemlerin nasıl gerçekleşeceği hakkında bilgiler vereyim.

İlk olarak asil adaylar;

Asıl adayların atama için gerekli olan belgelerle birlikte (gerekli belgeler planlama yapılan İl Emniyet Müdürlüklerinden temin edilecektir) en geç 03 Aralık 2018 tarihinde planlandığı İl Emniyet Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

Daha sonra bu adayların Sağlık Raporu İşlemleri başlayacaktır.  Kazandıkları ildeki bazı hastanelere yollanarak Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre sağlık raporu aldırılacaktır. Bekçilik Sağlık Raporu bilgileri için Tıklayın

Asil olarak kazanan adayların göreve başlamaları için artık tek aşama Genel Sağlık Raporu aşamadır. Genel Sağlık raporu aşamasında hastanede birçok bölüme giderek Sağlık Yönetmeliğine göre değerlendirme yapılacaktır. Yedek adayların alımı da burada başlıyor. Asil adaylardan kazandıkları halde gidip başlangıç yapmayanlar ve genel sağlık raporu aşamasında elenen adayların yerine o ildeki yedek aday yerleştirilecektir. Yedek olarak belirlenen adaylar planlama yapılması halinde planlandığı ildeki Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından sırası ile çağrılacaktır.

Yedek alım sayısı hakkında bilgi vermek zor her ilin kontenjanı farklı ver sıralamaya giren aday sayısı farklıdır.

Yedek adaylar için bilinmesi gerekir. Her alım yedek ayrıdır. Yani bu alımda yedek olanlar başka bir alımda asil olarak alınamaz. Yedek işlemleri sonlandırılır.

Akılınıza Takılan Tüm Soruları Bize Buradan Sorabilirsiniz. 

Sağlık Yönetmeliği Tam Metni İçin Tıklayın

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

12 Yorumlar

  1. İsmail AKYÜREK

    Yedek sonuçların sonra açıklanacağı söyleniyor bu doğru mu yoksa bu açıklama tek mi?

  2. Ankaradan başvuru yaptım yedek 489. Yaziyo bu kadar yedek olurmu sizce anlamadım kazanamadın yazsalardı daha iyiydi

  3. Kocaeliden başvuru yaptım. İl bazında yedeklerde 85. sıranın gelme ihtimali nedir ? Ne şartlara göre asillerde eleme olabilir. Yoksa ikinci sınav içinmi hazırlık yapmalıyım.

  4. Ben Batman ilinden yazıyorum yedek adaylık sıram 3.sizce şansım nekadar olur bide sıra bana gelirse onlar bana ulasirlarmi

  5. admin kolay gelsin ben asıl olarak kazandım ama benim dayımın oğlu uzman çavuştu deniz kuvvetlerinde 15 temmuzdan sonra komutanları fetocu çıktı ve gemideki herkezi acığa aldılar bir süre cezaevinde kaldı ama fetöden bağlantısı yoktu şuan dışarda ama görev iadesi olmadı mahkemesi sürüyor beni etkiler mi ne düşünuyosun ??

  6. Bursa 34. Yedek sizce sira bana gelir mi tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir