2019 Jandarma Uzman Erbaş Yaş Sınırı ve Hesaplama

Anasayfa / ASKERİ ALIMLAR / Uzman Alımları / 2019 Jandarma Uzman Erbaş Yaş Sınırı ve Hesaplama

2019 Jandarma Uzman Erbaş Yaş Sınırı ve Hesaplama

Jandarma Uzman Erbaş alımına başvuracak adaylar, 2019 Jandarma Uzman Erbaş Yaş Sınırı ve Hesaplama hakkında bilgiler vereceğim.

2019 Yılında Yapılan Alımda Geçerli Olan Yaş Şartı:

Nüfus kaydına göre 04 Nisan 2019 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yağını bitirmemiş olmak [04 Nisan 2000 (dahil) – 01 Ocak 1992 (dahil) tarihleri arasında doğanlar]

g. Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç (3) yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2019 tarihi itibari ile yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak, (04 Nisan 1999 [dahil] – 01 Ocak 1990 [dahil] tarihleri arasında doğanlar)

Uzman Erbaş Alımı Boy-Kilo ve Fiziki Yeterlilik Testi Ön Sağlık 

(a) Adayların Tablo-1‟de belirtilen boy ve kilo standartları ile adayların genel fiziki kusurlarının olup olmadığı kontrol edilecektir. İlgili şartları taşımayanlar müteakip aşamalara alınmayacaktır.

OKUMALISIN  Uzman - Uzman Erbaş Tek Hekim Sağlık Raporu Doldurma ve İndir

(b) Adaylar, giriş koşullarında belirtildiği şekilde; genel vücut yapısı, ağız, çene ve diş yapısının düzgün olması, frengi, kellik, yüzünde fazla miktarda çiçek bozukluğu, çıban, yara ve yanık izleri, vücudunda dövme, dilinde pelteklik, tutukluk, kekemelik ayağında düz tabanlık ve gözünde şaşılık, renk körlüğü vb. sağlık kusurlarının bulunmaması yönünden muayeneye tabi tutulacaklardır.


HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

ASKERLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için ASKER adaylarına, içerisinde binlerce gerçek ASKERİ mülakat soru ve cevabı olan ASKERİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce ASKER adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

9 Yorumlar

  1. Bn 02.05.1999 doğumluyum jandarma uzman asayiş e başvuramazmiyim

  2. Merhaba, Jandarma’nın kendi sitesinde yazan klavuzu okumanızı istiyorum yaş şartı galiba değişti…. Göz atın bir.

  3. Doğum tarihim 2001 uzman erbaş olabilirmiyim?

  4. Ben 21 aralik 1999 oluyor mu klavuzda 4 Nisan 1999 diyor da

  5. Ya bnm kulak zari delik bn basvurdum hni cikarsa cagirirlarsa bnm muayne tarihim den once saglik mulakatina girersem sorun cikarmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekçilik-Android