2019 Yılı Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şartları

2019 Yılı Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şartları
Asker Adayları, Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin sitesinden 2019 Yılı Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şartları açıklandı.

2019 Yılı Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şartları

1. Adaylar başvuru ekranına E-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.
2. Adaylar eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi eklebutonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlica girmelidir.
3.Bu kılavuz, Milli Savunma Bakanlığının (MSB) 2019 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı adına yapacağı; ilköğretim mezunlarından uzman onbaşı, en az lise mezunlarından uzman çavuş teminleri ile ilgili hususları kapsamaktadır.
4.Halen Sözleşmeli Er olarak görev yapan adaylar doğru beyanda bulunmayıp, başvuru yapsa dahi Kayıt-Kabul aşamasında elenecek, seçim aşamalarına katılamayacaklardır.
5.Sözleşmeli er olarak görev yapanlardan en az 3 (üç) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süresi içerisinde olan adayların (ilk sözleşmesini tamamlayıp ikinci veya müteakip sözleşme dönemi içerisinde bulunanlar) başvuruları Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından alınacaktır (İnternet adresinden çevrimiçi (online) olarak yapılan başvurular kabul edilmeyecektir).
6.Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığında halen sözleşmeli er olarak görev yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.
7.Askerlik hizmetini yapmamış adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
8.Bedelli askerlik yapmış olan ve yapmakta olanlar müracat edebilecektir. Bedellli olarak yapmakta olanlar askerlik hizmetine devam ediyor seçeneğini seçerek askerlik durumlarını doldurmaları gerekmektedir.
Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.
Başvuru yapmak için tıklayınız.
YORUMLAR

  1. Sait dedi ki:

    Askerlik yapmış olmamız gerekiyormu yoksa lise mezunu olsak yetermi uzman erbaş ve uzman onbaşı için