2019 PAEM Başvuru Evrakları – Başvuruda İstenilen Belgeler

2019 PAEM Başvuru Evrakları – Başvuruda İstenilen Belgeler

PAEM Adayları, bu yazımda sizlere 2019 PAEM Başvuru Evrakları – Başvuruda İstenilen Belgeler  hakkında bilgiler vereceğim.

2019 PAEM İLE ÖNEMLİ BİLGİLER OKUYUNUZ. 

 • Arkadaşlar ilk gün evrak teslim ön sağlık parkur aşamasına girilecektir. Bir sonraki günde önceki gün tüm aşamalardan geçen mülakata girecektir. Aday ön sağlıkta elendi ise mülakata giremez.
 • 19 Ekimde evrak teslim ön sağlık parkura katılan adaylar 20 Ekim pazar olduğundan 21 Ekimde mülakata katılacaktır.
 • 28 Ekim de evrak teslim ön sağlık parkura katılan adaylar 29 Ekim de resmi tatil olmasından dolayı 30 Ekimde mülakata katılacaktır.

2019 PAEM Başvuru Evrakları – Başvuruda İstenilen Belgeler

1) T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanının aslı (Başvuru yapan adaylar başvuru esnasında nüfus cüzdanlarının aslını ibraz etmek zorundadır)

2) Sınav başvuru Dilekçesi, (Sınav Başvuru Dilekçesi İndir)

3) PAEM öğrenci adayları için sağlık bilgilendirme formu (Sağlık Bilgi Formunu İndirmek İçin Tıklayın)

4) Adayların Fiziksel Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin bulunmadığına dair tek hekim raporu (Belgeyi Nasıl Alabilirim Tıkla)

5) Lisans Diploması Aslı veya Geçici bitirme belgesi( Yurtdışından mezun olan adaylar yükseköğretim kurumu tarafından kabul edilen denklik belgesinin aslı) E – Devlet Geçici Mezuniyet Belgesi Sorgulama Tıkla 

6) Son bir yıl içerisinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf ,

7) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş tahsisi ile ilgili mahkeme kararı,

8) Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocuklarından, Personel Dairesi Başkanlığınca verilen şehitlik veya vazife malullüğü belgesinin kurumca onaylı örneği,

9) Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları, (Sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı durumunu yazacaktır.) Adli Sicil kaydı olan adayların mahkeme kararlarının fotokopisi

10) Sınav giriş belgesi, (Sınava Gireceğiniz yerin yazılı olduğu belgedir.)

10) Erkek adayların, 1111 sayılı Askerlik Kanunu çerçevesinde askerlik ile ilişiğinin bulunmadığına dair resmi belge getirmeleri gerekmektedir. Terhis Belgesi veya Tecil Belgesi (Bunu Önceki Yıllarda Olduğu Gibi Askerlik Şubesinden Ya da E Devletten Çıktı Alabilirsiniz) E- Devlet Askerlik Terhis ve Tecil Belgesi Alma Tıklayın

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 1. Ali Nazik dedi ki:

  Paem mülakatında e devletten alınan mezuniyet belgesi kabul edilir mi. Üniversiteden diploma ve geçiçi mezuniyet belgesi almadım.

  1. Admin dedi ki:

   e devlet belgeleri geçen yıl ki alımlarda kabul edildi sorun olacağını sanmıyorum

 2. Ahmet uyar dedi ki:

  Sağlık bilgilendirme formunu biz mi dolduruyoruz orda mı dolduracağız

  1. Admin dedi ki:

   Bilgilendirme kendiniz ama fiziki yeterlilik için olanı tek hekim raporu yani onu aile hekiminden alabilirsiniz

error: Content is protected !!