2020 Komiser Yardımcılığı – PAEM Başvuruları Ne Zaman?

2020 Komiser Yardımcılığı – PAEM Başvuruları Ne Zaman?
A+
A-

PAEM Adayları, bu yazımda sizlere 2020 Komiser Yardımcılığı – PAEM Başvuruları Ne Zaman?  hakkında bilgiler vereceğim.

2020 Komiser Yardımcılığı – PAEM Başvuruları Ne Zaman?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından alımı yapılan Polis Amirleri Eğitim Merkezi alımları genellikle KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra gelmektedir. Ancak pandemiden dolayı PAEM her zaman Ağustos gibi mezun verirken bu yıl mezuniyet geçikti. 

AÇIKLAMA: 2020 yılı alımı henüz yayınlanmadı alımlar genellikle KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra yapılmaktadır. Alım duyurusu geldiğinde sizlerle paylaşacağız. Başvuru şartlarına gelirsek yaş şartı hariç diğer şartlar aynı olacağını düşünüyoruz.

2019 Yılının Başvuru Şartları Aşağıdaki Gibidir:

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2) Lisans mezunu veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

3)    2018 ve 2019 yılı KPSS lisans P3 puan türünden (70,000) taban puan veya üzerinde puan almış olmak, Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için en az (63,000) taban puanı almış olmak,

4)    18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için otuz yaşından gün almamış olmak, (01/01/1990 ve sonrası doğanlar)

5)    Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

6)    Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,

7)    Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,

8)    26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin; kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak, affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak,

9)    Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

10)    Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,

11)    Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmış olmamak,

12)    Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak,

13)    Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak,

14)    Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

15) Eğitim-Öğretim dönemi başladığında (intibak eğitimi dahil) adayların silah altında bulunmamaları gerekmektedir. Bu nedenle; şahsen başvuru esnasında erkek adaylar 1111 sayılı Askerlik Kanunu gereğince askerlikle ilişiğinin bulunmadığına dair belge ibraz etmek zorundadırlar.

PAEM’e başvuran adayların Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi    Giriş Eğitim Ve Öğretim yönetmeliğinin adaylarda aranılan şartlar başlıklı 9. maddesinin birinci fıkrasında belirtilen şartlardan herhangi birini taşımadıkları anlaşılması halinde, sınav sonuçlarına bakılmaksızın adaylıkları, öğrenime başlamışlarsa öğrencilikleri sona erdirilir.

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 1. fatih dedi ki:

  merhaba; 2020 yılı alımlar durdu denip duruyor ama bu arada askerlik yönetmeliği de değişti. kpss puanı ile alım yapılacaktır ibaresi de değişmedi. sizde bir yorum da tekrar alım olacak demiştiniz açıklama yapılmış diye. 2020 de alım olacak mı?

  1. Admin dedi ki:

   2020 de alım olur ama okullar şu an tatilde

   1. Mustafa dedi ki:

    1 ocak 2020 tarihi itibari ile komiser yardımcılığı sadece Emniyet Teşkilatı içinden alım olacaktır boşuna beklemeyin.

 2. Anıl dedi ki:

  Ben 28 yaşındayım askerlik 31.12.2021’e kadar tecilli sizce bu yıl ki alımlarda sıkıntı yaşarmıyım ne yapmam gerekir ?

  1. Fatih hocam dedi ki:

   Eğerki mülakatlarda tüm şartları sağlar ve kabul edilirseniz askerlik göreviniz zaten iptal olur. Askerde dahi olsanız herhangi bir mülakat durumu sözkonusu olur ise yine sınavlara girişinize engel bir durum olmuyor.

 3. Alper güner dedi ki:

  92 Kasım doğumluyum paem için en son olaral hangi yıl başvuru yapabilirim yaşın sıkıntı olmaması için

  1. Admin dedi ki:

   paem alımlarında 30 yaşından gün almamış olma şartı vardır

 4. Fazlı dedi ki:

  2020 de alım olmayacak sanırım

  1. Admin dedi ki:

   Belli değil açıklama resmi olarak yapılmadı

error: Content is protected !!