Açık Lise - Meslek Lise ve İmam Hatip Lisesi Mezunları Nasıl Polis Olabilir?

Anasayfa / POLİS ALIMLARI / Açık Lise – Meslek Lise ve İmam Hatip Lisesi Mezunları Nasıl Polis Olabilir?

Açık Lise – Meslek Lise ve İmam Hatip Lisesi Mezunları Nasıl Polis Olabilir?

Polis Adayları, bugün sizlere Açık Lise – Meslek Lise ve İmam Hatip Lisesi Mezunları Nasıl Polis Olabilir? sorusunu cevaplayacağım. Liseden mezun olan adaylardan gelen sorular üzerine bu yazımı yazma gereği duydum.

Liseden alım yapılan Polis Okulu, Polis Meslek Yüksek Okuludur. Kısa adı ise PMYO olarak bilinmektedir. Bu okula liseden sonra alım yapılıyor.

Polis Meslek Yüksekokulu öğrencileri parasız yatılı ve resmi üniformalıdır.  Öğrencilerin iaşe, ibate ve sağlık giderleri ile diğer istihkakları Devletçe karşılanır. Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim-öğretim süresi iki yıldır. Yüksekokuldaki eğitim-öğretimi başarı ile bitiren öğrencilere, Polis Meslek Yüksekokulu Ön Lisans Diploması verilir.

Açık Lise – Meslek Lise ve İmam Hatip Lisesi Mezunları Nasıl Polis Olabilir?

PMYO alımlarda başvuru kılavuzunda mezun olunan okul ile istenilen bilgi; Lise ve dengi okul mezunu olmak bu da demek oluyor ki hangi lise olursa olsun kabul ediliyor.

Açık Lise, Anadolu Lisesi,

Meslek Lisesi, Teknik Lise,

İmam Hatip Lisesi,

Öğretmen Lisesi vb. tüm liseler kabul ediliyor.

OKUMALISIN  Polis Olmak İsteyen Ön Lisans Adayları: KPSS Başvuruları Başladı!

HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

9 Yorumlar

  1. Hocam merhaba ben açıköğretim lise okuyorum tahminen 1.5 sene sonra diplomayı alicam yaşım şuan tam 25 başvuru yapabilirmiyim ?

  2. Mrb ben şuan lise mezunuyum yaşım 19 diplomamı aldım napmam lazım

  3. Pmyo okulunu bitirdikten sonra ön lisans diplomamızı aldıktan sonra göreve başlıyormuyuz yoksa lisans ta yapmamız gereklimi

  4. Hocam merhabalar ben şu anda saglık lisesi okuyorum son sınıftayım yunus polisliği veya pöh olmak istiyorum nasıl olabilirim neler yapmam lazım yardımcı olurmusunuz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir