Ana sayfa POLİS ALIMLARI PMYO Bayan POMEM ve PMYO hangileridir?

Bayan POMEM ve PMYO hangileridir?

4227
0
PAYLAŞ

Bayan arkadaşlardan gelen soruları üzerine bu paylaşımı yapma gereği duydum. PMYO da alımların düşmesi bazı okulların kapatılmasına  sebep oluyor bu okullara POMEM‘ e dönüştürülerek POMEM alımlarının artmasına sebep oldu. Bayanların eğitim gördüğü okullar PMYO’ da azalırken POMEM’de artmaya başladı.

 Karma Polis Meslek Yüksek Okulları Hangileri?

 Şuanda 2016 yılı itibari ile bayan polis meslek yüksek okuluna alınan öğrenci sayısı 250 olduğu için bayan eğitim veren polis meslek yüksek okulları da 2 ye düşürüldü. Karma eğitim olarak tabir edilen okullar ise; Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu ve Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu‘dur.

 Karman Polis Meslek Eğitim Merkezleri Neler?

Daha önceleri Arnavutköy sadece POMEM eğitimi veriyordu. Daha sonra Arnavutköy’de bayan alımı bir yıl durduruldu. Elmadağ POMEM sadece bayan okulu oldu ancak bu okulda Polis Akademisine devredilerek bayan okullar değişti. Şu an POMEM’lerde bayan öğrencilerin eğitim gördüğü okullar ise ; Arnavutköy POMEM, Yozgat POMEM ve Aksaray POMEM olarak 3 okul bulunuyor.

POMEM Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın 

PMYO Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın 

Polis -Asker -Bekçi Alımları  Hakkında Her Şeyi Uygulamamızda Bulabilirsiniz. Sorularınızı Uygulamamız üzerinden sorabilir ve bildirim alabilirsiniz.

Uygulamamızı indirmek için Tıklayın 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum giriniz
Lütfen isminizi buraya yazınız