Bayan POMEM ve PMYO hangileridir? - Polis-Bekçi-Asker-MSÜ Adayları

Anasayfa / POLİS ALIMLARI / PMYO / Bayan POMEM ve PMYO hangileridir?

Bayan POMEM ve PMYO hangileridir?

Bayan arkadaşlardan gelen soruları üzerine bu paylaşımı yapma gereği duydum. PMYO da alımların düşmesi bazı okulların kapatılmasına  sebep oluyor bu okullara POMEM‘ e dönüştürülerek POMEM alımlarının artmasına sebep oldu. Bayanların eğitim gördüğü okullar PMYO’ da azalırken POMEM’de artmaya başladı.

 Karma Polis Meslek Yüksek Okulları Hangileri?

 Şuanda 2016 yılı itibari ile bayan polis meslek yüksek okuluna alınan öğrenci sayısı 250 olduğu için bayan eğitim veren polis meslek yüksek okulları da 2 ye düşürüldü. Karma eğitim olarak tabir edilen okullar ise; Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu ve Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu‘dur.

 Karman Polis Meslek Eğitim Merkezleri Neler?

Daha önceleri Arnavutköy sadece POMEM eğitimi veriyordu. Daha sonra Arnavutköy’de bayan alımı bir yıl durduruldu. Elmadağ POMEM sadece bayan okulu oldu ancak bu okulda Polis Akademisine devredilerek bayan okullar değişti. Şu an POMEM’lerde bayan öğrencilerin eğitim gördüğü okullar ise ; Arnavutköy POMEM, Yozgat POMEM ve Aksaray POMEM olarak 3 okul bulunuyor.

OKUMALISIN  2018 POMEM Yaş Şartı

POMEM Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın 

PMYO Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın 


HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir