Açık Lisesi Okurken MSÜ Harp Okulu – Astsubay MYO Başvurusu Yapılır Mı?

Açık Lisesi Okurken MSÜ Harp Okulu – Astsubay MYO Başvurusu Yapılır Mı?

MSÜ adayları bu yazımda sizlere Açık Lisesi Okurken MSÜ Harp Okulu – Astsubay MYO Başvurusu Yapılır Mı? hakkında bilgiler vereceğim.

Açık Lisesi Okurken MSÜ Harp Okulu – Astsubay MYO Başvurusu Yapılır Mı?

Milli Savunma Üniversitesine öğrenci alımı liseden sonra iki şekilde yapılmaktadır. Bunlardan birincisi Harp Okulu, ikincisi ise Astsubay MYO’dur. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Alım sınavı ÖSYM tarafından yapılmaktadır.

Alım Şartlarında:

Lise ve dengi okullarda öğrenciliği devam edenler için 2020 yılında Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarının kesin kayıt işlemlerinin son tarihine kadar mezun olmak veya dönemine bakılmaksızın 2018 ve 2019 yılında mezun olmak (daha önceki yıllarda mezun olanlar başvuramazlar), 2017 yılı ve öncesi bir ortaöğretim kurumundan mezun olanların başvuru yapmaları sistem tarafından engellenecektir (MEB e-Okulda birden fazla ortaöğretim bilgisi olup bunlardan herhangi biri 2017 ve öncesi mezun durumda olanlar dâhil).

AÇIKLAMA: Yukarıda belirtildiği gibi lise ve dengi okul dediği için açık lise okuyanlar ve mezunlarda başvuruda bulunabilir. Kılavuzda açık lise mezunları başvuramaz gibi bir madde yoktur. Açık lise dengi okul yazan yerdeki kategoriye girmektedir.

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR
 1. Asker Adayı dedi ki:

  Msü sınavı olduk geçtim diyelim.2019 KMYO ea 271 taban puanı yazıyor.Ben 271’in altında alırsam çağrılmayacak mıyım 2.seçim aşamalarına anlamadım.

  1. Admin dedi ki:

   bu 2019 yılına ait puanlar 2020 yılına ait puanlar sınavdan sonra belli olacak

   1. Eeeeee dedi ki:

    Açık liseden kazanırsam çağrılır mıyım?

    1. Admin dedi ki:

     mezuniyet şartlarını taşıyorsan sorun olmaz

 2. Asker Adayı dedi ki:

  Askerlikle ilgili bilgi veren bir kanal 2020 YKS taban puanlarında AYT 220 TYT 200 olabilir belki diye yazmış ben bunu anlamadım.Çağrılmam için ne kadar puan almam lazım mülakata tyt kara astsubaylık için.Biliyorum daha açıklanmadı fakat 2019 taban puanlarına bakıyorum.Hiç 200 – 220 gösteren yok.Ben heralde sistemi anlamadım.Bana sistemi anlatır mısınız 2019 dan örnekle.

error: Content is protected !!